JBL Bar 9.1 True Wireless Surround Sound with Dolby Atmos Features:

Μηνύματα
18
Reaction score
1
Αρχίζουν να εμφανίζονται στο εξωτερικό κάποιες ιστοσελίδες που έχουν τη μπάρα 9.1 προς πώληση στα 999€. Ακόμα όμως δεν βλέπω κάποιο review. Με βάση τη σχετικά μικρή διαφορά τιμής της 9.1 από την 5.1 , φαντάζομαι ότι στο κομμάτι που η 5.1 έχει δεχθεί την πιο έντονη αρνητική κριτική - δηλαδή την ποιότητα της μουσικής απόδοσης - δεν θα έχει καμία διαφορά, οπότε η 9.1 θα είναι η 5.1 + dolby atmos. Ποια η άποψή σας;
 

Μηνύματα
892
Reaction score
81
διαφορά πιστεύω θα έχει και όχι μόνο το dolby atmos, Αυτά όμως είναι θεωρητικά. Αν δεν την ακούσεις δεν μπορείς να καταλάβεις. Εγώ έχω την 5.1 και είμαι ευχαριστημένος απόλυτα για όλες τις χρήσεις της (πριν είχα 7.1 πλήρες ηχοσύστημα και με τελικό ενισχυτή) . Μάλιστα έχω εκφράσει την επιθυμία μόλις έρθει και στην Ελλάδα να την αγοράσω αφού βέβαια πρώτα δώσω την δικιά μου, μιας και με ενδιαφέρει και το doby atmos. Αξίζουν 100% τα λεφτά τους όπως και η εξυπηρέτηση από την Ελληνική αντιπροσωπεία.
 

Μηνύματα
6.566
Reaction score
5.135
Καλύτερα και μια δεύτερη μπάρα JBL Bar 5.1 σε άλλο δωμάτιο, παρά μία και μοναδική 9.1 στο σαλόνι για ένα ψευδο-Atmos.
 


Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.660
Σκέφτεται ένας φίλος να στήσει κάτι ηχητικά αξιοπρεπές για την νέα μεγάλη τηλεόρασή του (75") και του πρότεινα να περιμένει λίγο και να το πάρει όταν θα είναι διαθέσιμο.
Ανυπομονώ να το ακούσω, όταν με το καλό.
Αν και είναι κι αυτός ανυπόμονος και λέει να πάρει κάτι από τα ήδη υπάρχοντα JBL 5.1
 




Μηνύματα
18
Reaction score
1

Μηνύματα
892
Reaction score
81
άλλο ένα αρνητικό κατ' εμέ βάλανε μόνο 1 hdmi in εν αντιθέση με την 5.1 που είχε 3 hdmi in. Αν έχεις media player , blurey & ps4 που θα τα συνδέσεις γιατί για να πάρεις hdmi hub δεν υπάρχει για να περνάει και το atmos.
 





Μηνύματα
892
Reaction score
81
τελικά υπάρχουν hdmi hub αλλά λίγο ακριβούλικα τα καλά 149€, 165€ μόνο από έξω σε amazon κλπ.
 


Μηνύματα
892
Reaction score
81
ερώτηση σε πρόβλημα που έχω με την jbl5.1 : Έχω συνδέσει το media player στην ηχόμπαρα και την ηχόμπαρα την έχω συνδέση στην 4κ tv μου. Μέσω της ηχόμπαρας περνάει η 4κ passthrou αλλά δεν περνάει το hdr. Η ερώτησή μου είναι (κυρίως προς Κο Αρβανιτάκη) αν υποστηρίζει η ηχόμπαρα 4Κ HDR - DOLBY VISION και αν όχι μπορεί αυτό να διορθωθεί μέσω up date?
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Η ερώτησή μου είναι (κυρίως προς Κο Αρβανιτάκη) αν υποστηρίζει η ηχόμπαρα 4Κ HDR - DOLBY VISION και αν όχι μπορεί αυτό να διορθωθεί μέσω up date?
Καλησπέρα Χρήστο.
Επειδή δεν έχω ασχοληθεί με το θέμα σου, καλό θα ήταν ν απευθύνεις την ερώτηση στο service μας.
2106919931.
Ζήτα τον κο Καλαφατσή εκ μέρους μου.
 
  • Like
Reactions: vet

Μηνύματα
1.702
Reaction score
982
Εχω μια Samsung TV και σκεφτομαι την αγορα της ηχομπαρας αλλα μονο με συνδεση bluetooth.
Θα υπαρχει αραγε συμβατοτητα?
 

Μηνύματα
6.566
Reaction score
5.135
799 euro

Tώρα που το αποφάσισα να πάρω και μια 9.1, δεν κατέβηκε η τιμή στις προσφορές.
Να δούμε τώρα πότε θα ξανακατέβει στα 799 για να τη χτυπήσω.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.303
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top