JBL Bar 9.1 True Wireless Surround Sound with Dolby Atmos Features:


Μηνύματα
455
Reaction score
572
Εγώ έκανα την βλακεία και ενώ η 5.1 ήταν στα 600€ δεν την πήρα περιμένοντας να χειμωνιάσει και τώρα έχει 750 η κάτι τέτοιο.....ας πρόσεχα
 


Μηνύματα
1.698
Reaction score
973
Εγώ έκανα την βλακεία και ενώ η 5.1 ήταν στα 600€ δεν την πήρα περιμένοντας να χειμωνιάσει και τώρα έχει 750 η κάτι τέτοιο.....ας πρόσεχα
Θα πεσει σιγουρα παλι Κωστα ...περιμενε ! Υπομονη κ για την 9.1 .
 


indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.013
Reaction score
3.956
Tώρα που το αποφάσισα να πάρω και μια 9.1, δεν κατέβηκε η τιμή στις προσφορές.
Να δούμε τώρα πότε θα ξανακατέβει στα 799 για να τη χτυπήσω.
Απο μια γρηγορη ματια που εριξα στο idealo εκει παιζει λιγο πιο οικονομικα αλλα οχι 799.
 


Μηνύματα
6.525
Reaction score
5.101
Τελικά πέτυχα την 9.1 σε ιδιαίτερα ελκυστική τιμή προσφοράς/προπαραγγελίας στο ισπανικό amazon και πήρα δυο κομμάτια. :)
Με παράδοση Γερμανία όμως. Δεν έστελναν Ελλάδα.

Η 5.1 που έχω θα πάει στο υπνοδωμάτιο. Παντού μπαίνει μια 5.1.

Θα έπρεπε να υπάρχει νόμος να μην πωλείται καμία τηλεόραση χωρίς μια JBL μπάρα πακέτο. :)
 



Μηνύματα
6.525
Reaction score
5.101

Εμφανίστηκε ξανά η τιμή προσφοράς του amazon για την 9.1.
712,66 ευρώ τελική τιμή με μεταφορικά προς Γερμανία.
To 719,20 που εμφανίζει γίνεται στο checkout 689,48 + 23,18 ευρώ μεταφορικά λόγω του χαμηλότερου δείκτη ΦΠΑ της Γερμανίας (16% μέχρι τέλους του έτους).
Για γερμανική διεύθυνση και μεταφόρτωση για Ελλάδα:
 

Μηνύματα
6.525
Reaction score
5.101
Μέγεθος κιβωτίου 102 x 49 x 38 εκ.
Βάρος: 19,5 κιλά
Για Θεσσαλονίκη μου έδωσε η transport2Greece εκτίμηση 62 ευρώ με παραλαβή από τις αποθήκες τους. Μέχρι σπίτι + 25 ευρώ.

Σύνολο επομένως για την JBL BAR 9.1 όλα μαζί, με τα μεταφορικά από Γερμανία προς Ελλάδα, θα βγει λιγότερο από 800 ευρώ.
 

Μηνύματα
6.525
Reaction score
5.101
Φτηνότερη η mailboxde.com.
Μόνο 32€ η μεταφορά από Γερμανία προς Ελλάδα με παράδοση στο σπίτι με UPS.

Κοντεύει να βγει η 9.1 στην τιμή της 5.1 :)
 

Μηνύματα
892
Reaction score
81
Το service της jbl λειτουργεί? γιατί δυστυχώς μάλλον παρέδωσε (το τροφοδοτικό ή το on-off) η ηχόμπαρα 5.1 που έχω. Χθες άνοιξα την tv και δεν άνοιξε. Πατάω το on-off από την ηχόμπαρα τίποτα. Αλλάζω το καλώδιο τροφοδοσίας ανοίγει. Σήμερα πάλι τα ίδια με το άλλο καλώδιο. Μάλλον προφανώς δεν θα είναι το καλώδιο.
 

Μηνύματα
6.525
Reaction score
5.101
Αν δεν βγάλεις άκρη με την επισκευή, στην αγοράζω.
Daisy chain τέσσερα ίδια σαμπ θέλω να κάνω. :)
 

Μηνύματα
892
Reaction score
81
τελικα δεν πρεπει να ειναι τροφοδοτικο . Κατι αλλο παιζει μαλλον με το earc και την συνεργασια με τι earc της sony. Αν μου κατσει μια προσφορα για ηχομπαρα sony μάλλον θα την δώσω.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Το service της jbl λειτουργεί? γιατί δυστυχώς μάλλον παρέδωσε (το τροφοδοτικό ή το on-off) η ηχόμπαρα 5.1 που έχω. Χθες άνοιξα την tv και δεν άνοιξε. Πατάω το on-off από την ηχόμπαρα τίποτα. Αλλάζω το καλώδιο τροφοδοσίας ανοίγει. Σήμερα πάλι τα ίδια με το άλλο καλώδιο. Μάλλον προφανώς δεν θα είναι το καλώδιο.
Αν δεν βγάλεις άκρη με την επισκευή, στην αγοράζω.
Daisy chain τέσσερα ίδια σαμπ θέλω να κάνω. :)
τελικα δεν πρεπει να ειναι τροφοδοτικο . Κατι αλλο παιζει μαλλον με το earc και την συνεργασια με τι earc της sony. Αν μου κατσει μια προσφορα για ηχομπαρα sony μάλλον θα την δώσω.
Eίστε εκτός θέματος .
 


Μηνύματα
6.525
Reaction score
5.101
Τόσο αγώνα έκανα να φέρω από Ισπανία δύο σετ 9.1 σε καλή τιμή, και τώρα το MediaMarkt την έβγαλε προσφορά 699. :gotcha:

 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.948
Reaction score
6.648
Τόσο αγώνα έκανα να φέρω από Ισπανία δύο σετ 9.1 σε καλή τιμή, και τώρα το MediaMarkt την έβγαλε προσφορά 699.
Επειδή όντως είναι πολύ καλή η προσφορά και τη λιγουρεύομαι, ήθελα να ρωτήσω το εξής: Στέκει να βάλεις ηχόμπαρα σε μη συμμετρικό χώρο;

Εμένα από τη μία πλευρά έχει τοίχο ενώ από την άλλη όχι. Και το ταβάνι είναι επικλινές από αριστερά προς τα δεξιά. Συμπέρασμα: Καμία συμμετρία.

Άρα να υποθέσω πως ό,τι μαγικά και να κάνει η καημένη η ηχόμπαρα, δύσκολο να πάρω καλό αποτέλεσμα, σωστά;

Μάλλον θα την προτείνω σε έναν φίλο που έχει αρκετά πιο συμμετρικό χώρο και αυτή τη στιγμή ακούει από τα ηχεία... της τηλεόρασης! 😲
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.191
Μηνύματα
2.855.605
Members
37.877
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top