jbl eon 610?612?η 615? η ποια άλλα?

Μηνύματα
108
Reaction score
1
Γειά σας θα ήθελα τη γνώμη σας για ενεργά ηχεία με ταβάνι τα 1100!ο χώρος μου είναι σαλόνι μαζί με κουζίνα 65 τ.μ.
Αυτήν την στιγμή έχω 2 ηχεία παθητικά tele με με 2 x 15αρια γουφερ και μια κόρνα το καθένα,το πρόβλημα είναι αρχικά το μέγεθος τους ,είναι άσχημα για σαλόνι,γκρίνια από την γυναίκα κλπ.
Κ πρόσφατα με καινούρια έπιπλα δεν υπάρχει χώρος για τελικό.
Άκουσα τα jbl eon 610 στον χώρο μου κ μου φάνηκαν λίγα στο μπάσο σε σχέση με τα tele αλλά ποιοτικά πάρα πολύ ανώτερα δλδ καμία σχέση εξάλλου με τα tele ότι πληρώσεις παίρνεις
Με τα eon 615 η 612 θα έχω την ίδια απόδοση σε μπάσο? Ποια άλλα να κοιτάξω? Θα ήθελα κάπως να βλέπονται εξωτερικά
Τα ηχεία το καλοκαίρι θα είναι σε εξωτερικό χώρο σε σκιά.
Μουσική ακούω τα πάντα ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγάλο ποστ
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.927
Reaction score
77.601
φυσικά και θα έχεις διαφορά!το ένα έχει 10'' woofer και τα άλλα 12'' και 15'' αντίστοιχα.το είπες και μόνο σου τα ΤELE έχουν 2x15'' woofer με τι καρδιά πηγαίνεις και το συγκρίνεις με 10''?:banned::p:D
 

Μηνύματα
108
Reaction score
1
Έλα ντε! Τα είχα υποτιμήσει τα tele κ νόμιζα ότι δύο καλά 10αρια στον χώρο μου θα παίζανε καλύτερα
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Μείνε όπως είσαι με τα 15αρια,γκρίνια είναι θα της περάσει.Καμιά φώτο παίζει;
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.927
Reaction score
77.601
Μείνε όπως είσαι με τα 15αρια,γκρίνια είναι θα της περάσει.Καμιά φώτο παίζει;
φωτο τι?της πρώην συζύγου(αν κρατήσει τα ΤΕLΕ:D)?:dance2:(διευκρίνισε.....μόνο εγώ έχω βρόμικο μυαλό ή το σκέφτηκε και άλλος έτσι?):roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 

Μηνύματα
108
Reaction score
1
Φώτο δεν παίζει δυστυχώς αν θες ποιο παλιά σε άλλον χώρο έχω.
Αν γκογκλαρερε θα τα δείτε έχουν 2 15 ίντσα 4 πιεζο κορνακια και μια μεγάλη κόρνα γράφουν 800 rms (φυσικά κ δεν είναι τόσο)τα πήρα το 2000! !!
Με δυο ενεργά 15ιντζα θα γίνει δουλειά?
Ίσως το υπολόγισα λάθος γτ νόμιζα πως 4 15ιντζα γουφερ ότι είναι υπερβολικά πολλά για έναν χώρο μικρό κ ότι δύο 10ιντσα η 12 ίντσα θα ήταν καλύτερά
 


Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.640
Μηνύματα
2.870.120
Members
37.936
Νεότερο μέλος
daemon76
Top