JBL Greek Club








Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
τι το ανοιξατε το νημα, θα μας σκοτισει ο αρβανικ....
Tι μας λες ?

aquarius-sea_small.jpg


The Aquarius Series were all based on a common design principle - slot loaded bass enclosures combined with a widely dispersed high-frequency response. The intent was to develop a series of loudspeakers that would have few limitations in room placement and a stereo soundfield that was largely independent of listener position.
 






Μηνύματα
25
Reaction score
14
Φανταστικό ηχειακι. Απο τότε που το πήρα απολαμβανω μουσική. Παρολο που ακούγονται διαφορα για τα jbl οτι είναι καλά για συγκεκριμενα ειδη μουσικης ή ειναι κουραστικες οι κορνες κτλ, εχω τις καλυτερες εντυπωσεις. Δυσκολα θα τα αλλάξω πλέον.
 

Attachments



papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.080
Reaction score
1.601
Φανταστικό ηχειακι. Απο τότε που το πήρα απολαμβανω μουσική. Παρολο που ακούγονται διαφορα για τα jbl οτι είναι καλά για συγκεκριμενα ειδη μουσικης ή ειναι κουραστικες οι κορνες κτλ, εχω τις καλυτερες εντυπωσεις. Δυσκολα θα τα αλλάξω πλέον.
Eχω τον μεγαλο αδελφο του studio monitor 590
STUDIO 590.jpg
 




Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Απίστευτο συστήματακι... :D η τοποθέτηση των ενισχυτών πολύ κοντά στα ηχεία .
Τουλάχιστον των σαμπς έτσι πρέπει να είναι για να μην εξαυλωνεται το df. Που πραγματικά έτσι γίνεται όσες χιλιάδες και εάν είναι αυτό. Το είχα ξαναπεί νομίζω; ένα περιεκτικό άρθρο με νούμερα και παραδείγματα και (εγώ τα έκοψα και τα παχυνα κιαλλο τα καλώδια) :D λινκ σχετικό .
http://eaw.com/amplifier-damping-factor-more-is-better-or-is-it/
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.598
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top