jbl master speakers

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: jbl master speakers

αστον στον πονο του:126:
 


gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.607
Reaction score
4.147
Απάντηση: jbl master speakers

Έχει το πικάπ πάνω στ αριστερό ηχείο;
Ρε δεν πάει καλά ο κόσμος..
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: jbl master speakers

σκεφτηκες οτι το ηχειο μπορει να νοιωθει οτι ειναι ρακ , και να μην δουλευει απο ευγενια:143:
 


Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: jbl master speakers

Αυτο το ηχειο της jbl ειναι το L300.Εχει τζαμι απο επανω.Ηταν το καλυτερο ηχειο της την δεκαετια του 80,ηταν πανακριβο,και απιστευτα καλο ηχητικα.Εχω ατελειωτες ωρες ακροασης μαζι του.Απλα τελειο!!!
 


Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: Re: jbl master speakers

To εχεις δηλαδη Αντωνη???
Δυστυχως οχι.Οταν λεω ατελειωτες ωρες ακροασης εννοω οτι,πιτσιρικας τοτε ,πηγαινα στην τοτε αντιπροσωπεια του Σαρρα στην Βουκουρεστιου και τα ακουγα με τις ωρες.Ηταν πανακριβα ηχεια και τοτε περισσια χρηματα για τετοια δεν υπηρχαν.Εκει λοιπον τα ακουγα με phase linear ενισχυτικα και πικαπ micro seiki.Ωραια χρονια αυτα γ@μωτο μου.Πριν απο 8 περιπου μηνες τα πουλαγε ο Παντελης που εχει το stoudio 17 στα Εξαρχεια,νομιζω τα εδεινε 2500ε αλλα που να βρεις ανταλλακτικα για αυτα τωρα,σε καμια περιπτωση.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: jbl master speakers

Αντωνη καλημερα, ποσα λεφτα ειχε αυτο το ηχειο?
ειχες ακουσει το μισιον αργκονοτς (αργοναυτης), 11,5 μυρια ηχειο το 1985 ?
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: jbl master speakers

Αντωνη καλημερα, ποσα λεφτα ειχε αυτο το ηχειο?
ειχες ακουσει το μισιον αργκονοτς (αργοναυτης), 11,5 μυρια ηχειο το 1985 ?
Καλημερα Αργυρη μου.Το ηχειο αυτο δεν θυμαμαι ποσο ειχε αλλα ειχε τοτε καποια εκατομμυρια,μιλαμε οτι το ηχειο αυτο ηταν στην παραγωγη εαν θυμαμαι καλα απο το 1978,τοτε πηγαινα στην Βουκουρεστιου.Μετα την δεκαετια του 70 δηλ δεκαετια 80 βγηκαν παρα πολλες μαρκες ηχειων και με αρκετα χρηματα.Η jbl ομως μεχρι τοτε ηταν ο βασιλιας.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: jbl master speakers

2 τετοια ειχε ενα φιλος dj απο την παλια μου γειτονια, τα ειχε στο υψος του κεφαλιου σε μικρο χωρο και θυμαμαι τα μπασα χτυπουσαν στην καρδια .Λατρεμενο ηχειο, μιλαω για 86-9.Μετα χαθηκαμε
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: jbl master speakers

Πανε αυτες οι ρομαντικες εποχες Αργυρη μου,οποιος προλαβε και τις εζησε...προλαβε.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: jbl master speakers

ο καιρος γυριζει αντωνη, ποτε μη λες ποτε .Πιστευω οτι καποια πραματα θα αλλαξουν προς το καλυτερο:126:
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: jbl master speakers

ο καιρος γυριζει αντωνη, ποτε μη λες ποτε .Πιστευω οτι καποια πραματα θα αλλαξουν προς το καλυτερο:126:
Αργυρη μου θελω να ειμαι αισιοδοξος αλλα για το συγκεκριμενο θεμα δεν ειμαι!Εαν θυμασαι ειχα ανοιξει ενα θεμα παλαιοτερα για την συμπεριφορα διαφορων επαγγελματιων του χωρου,η ολη εικονα ειναι απογοητευτικη.
Κοιτα να δεις πως εχει το θεμα.
Ενας νεος επιχειρηματιας που ανοιγει τωρα τα φτερα του (με τις χειροτερες προυποθεσεις λογω εποχης)ο οποιος εχει θεληση ευγενεια και κουραγεια,θα αγωνιστει και θα βοηθησει καποιον πελατη του και θα τον εξυπηρετησει,θα εχει ομως την οικονομικη δυνατοτητα να στηριξει αυτο που εχει σκεφτει στον σχεδιασμο της νεας του επιχειρησης?Μαλλον λιγο δυσκολο.
Ετσι αυτος εχει περιορισμενη δυνατοτητα επιβιωσης στον χωρο,που εκτος απο οικονομικη δυσχερεια θα εχει να αντιμετωπιση και του παλιους στον χωρο οι οποιοι δεν θελουν να μοιραζεται η πιττα σε πολλους και ποσο δη σε νεους στον χωρο.
Ετσι λοιπον παμε στους παλιους τα λεγομενα απο εμενα ΚΟΡΑΚΙΑ (προς θεου δεν ειναι ολοι ετσι,αλλα ενας κουκος δεν φερνει την ανοιξη,υπαρχουν στον χωρο αξιοπρεπεστατα ατομα)εκει φιλε μου αστα να παν στο δι@ολο.
Ο κλεψας του κλεψαντως ο παλιοκλεφταρεοι!!!Αστα ρε Αργυρη μην ξανα ανοιξουμε αυτο το θεμα γιατι στεναχωριεμαι.
 

platon

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.279
Reaction score
1.360
Ξερω οτι υπαρχει ενα ζευγαρι στις Σερρες και νομιζω οτι δινοταν στα 2500 ή 3500, δεν θυμαμαι, σε πολυ καλη κατασταση.

Δεν το εχω ακουση αλλα αν κρινω απο αυτα που ειχα (4425), σιγουρα προκειται για εξαιρετικο ηχειο.
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: Re: jbl master speakers

Ξερω οτι υπαρχει ενα ζευγαρι στις Σερρες και νομιζω οτι δινοταν στα 2500 ή 3500, δεν θυμαμαι, σε πολυ καλη κατασταση.

Δεν το εχω ακουση αλλα αν κρινω απο αυτα που ειχα (4425), σιγουρα προκειται για εξαιρετικο ηχειο.
Τα 4425 τα ειχα και εγω.(Νομιζω τα εχουμε ξαναπει οι δυο μας).Οπως και τα 4412-4311-4312(τα εχω ακομη)και καμια 15αρια απο αυτα ακομη.Καταπληκτικα ηχεια αλλα αντιμετωπιζα καθε τοσο την φθορα των φοαμ και αναγκαζωμουν να προβαινω σε πολυεξοδες επισκευες.Οσο για το ζευγαρι αυτο που λες,ειναι παλια πλεον ηχεια και υπαρχει προβλημα στην επισκευη τους λογω ανταλλακτικων.Εχω τραβηξει τα πανδεινα με τα ανταλλακτικα της jbl,ακομη και με τα 9800!!!
 

platon

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.279
Reaction score
1.360
Ναι Αντωνη τα εχουμε ξαναπει οι δυο μας, αγαπη ειναι αυτη (jbl) ti na κανουμε......

Δυστηχως τα παλια μεγαφωνα εχουν αυτο το προβλημα (φοαμ) και δεν ξερω αν τα τελευταια (π.χ. τα δικα σου) εχουν rubber.
Me ta δικα σου (9800) τι εγινε?
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: Re: jbl master speakers

Ναι Αντωνη τα εχουμε ξαναπει οι δυο μας, αγαπη ειναι αυτη (jbl) ti na κανουμε......

Δυστηχως τα παλια μεγαφωνα εχουν αυτο το προβλημα (φοαμ) και δεν ξερω αν τα τελευταια (π.χ. τα δικα σου) εχουν rubber.
Me ta δικα σου (9800) τι εγινε?
Τα 9800 εχουν λαστιχα (ευτυχως),αλλα για να βρω ανταλλακτικα (σπεαρ) εφτυσα αιμα και τα πληρωσα πανακριβα.Ενδεικτικα τα τουιτερ τα πληρωσα με πληρη εκπτωση 1700ε απο Ελλαδα,και αλλα τοσα τα μιντ απο Αμερικη.
Το θεμα δεν ειναι ποσα πληρωσα αλλα τι τραβηξα μεχρι να τα βρω και να ερθουν στα χερια μου.Επι 6 μηνες εστελνα μειλ σε ολες τις αντιπροσωπειες jbl σε ολη την ΓΗ!!!(Ξερει ο Αρβανιτακης τι τραβηξαμε).Τελικα φιλοτιμηθηκαν και εστειλαν 2 τουιτερ στον Νικ.
Τα δε μιντ τα πηρα απο Αμερικη μετα απο τσακωμους με ολους τους Αμερικανους αντιπροσωπους,οι οποιοι με ειρωνευωντουσαν του στυλ,τι μας ζαλιζεις τωρα,τραβα στην Ιαπωνια να τα βρεις,ψαχνεις κατι ανυπαρκτο και αλλα πολλα.Τελικα τα βρηκα τα πηρα και τελος.Ουφ...αυτα!!Παρα αυτα τα γουφερ δεν μπορω να τα βρω,εαν καποιοος εχει την διαθεση να με βοηθησει να τα βρω θα τον ευγνωμονω!!!!!Κωδικος γουφερ AL 1500.Καθε βοηθεια δεκτη.
 


Μηνύματα
3.306
Reaction score
426


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.719
Μηνύματα
2.873.681
Members
37.938
Νεότερο μέλος
AntoKonto
Top