JBL synthesis SDP55 - SDR35

Μηνύματα
1.215
Reaction score
2.024
Πρωτες εντυπωσεις.
Το μηχανημα πεταει προς το παρων. Εχω συνδεσει τα ηχεια με xlr (στον τελικο) και το sub me rca.
Οταν το αναβω ειναι αρκετα γρηγορο. Λιγο πιο αργο απο τον Marantz 7011 αλλα οχι κατι που να με ενοχλει.
Το μενου του απο τη μοναδα ειναι παρα πολυ γρηγορο χωρις καθολου καθυστερησεις. Βεβαια αν πας να κανεις ρυθμισεις μεσω τηλεορασης, θα καταλαβεις πως καποιος επαιρνε πολλα ναρκωτικα οταν σχεδιαζε το μενου. Απο την αλλη εχει το web ui το οποιο παει σφαιρα και ειναι καλυτερο απο τα μενου του marantz.
Αν και δυσκολευτηκα αρχικα να συνδεθω στο δικτυο του, αφου καταλαβα πως γινεται, ηταν παιχνιδακι.
Σαν πρωτη ακροαση αυτο που εχω καταλαβει ειναι πως κανει καλυτερο διαχωρισμο καναλιων. Πραγματικοτητα ή placebo δε γνωριζω.
Το κεντρικο ειναι λιγο αναιμικο αλλα ακομη δεν εχω τρεξει το dirac. Σημερα θα γινει και ανυπομονω να δω τι γινεται με το dlbc και κατα ποσο θα δουλευει.
Γενικα ξεπερασα τους φοβους περι σταθεροτητας του μηχανηματος και αν πανε ολα καλα με το dirac θεωρω πως εκανα μια καλη αγορα.
IMG_20210524_160744.jpg
 





alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.397
Reaction score
27.683
Μήπως τα έχει για review;
Γεμάτος Focal Sopra ήταν.
Και ακριβά Audioquest.
 




Μηνύματα
1.215
Reaction score
2.024
Δε γνωριζω τι μηχανημα πηρε αλλα απο αυτα που ειπε, περαν του dante το οποιο και δε χρησιμοποιω και δε γνωριζω, τα υπολοιπα λειτουργουν τελεια.
Εχω δουλεψει 4-5 φορες το dirac χωρις κανενα θεμα μεχρι τωρα.
 



Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
δεν θυμαμαι.....αλλα δεν εχει σημασια.
τωρα εκανε το τεστ και λογικα θαχει το τελευταιο
 

Μηνύματα
1.215
Reaction score
2.024
δεν θυμαμαι.....αλλα δεν εχει σημασια.
τωρα εκανε το τεστ και λογικα θαχει το τελευταιο
Μπορει και οχι... Το δικου μου πχ ξερω πως ριναι τελευταιας σοδειας μιας και ειχε χαρτι πως το μηχανημα ειχε ανοιχθει απο την jbl για να μου περασουν το τελευταιο firmware.
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
τι να σου πω.....δεν νομιζω να συμφερει σε τεστ που του εδωσαν να μην ειναι περασμενο....και αν καταλαβα καλα και σε αλλα που ειδε το ιδιο θεμα ειχαν..

σημασια εχει οτι δεν εχεις εσυ θεμα ;)

καλοακουστος...
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
ολες αυτες οι πλακετες θελουν χρονια για να ερθουν στα ισια τους και να παιζουν χωρις προβληματα ....
...το επομενο που θα βγαλουν θαναι καλυτερο και οτι μπορουν να διορθωσουν τωρα θα το κανουν.
 

Μηνύματα
1.215
Reaction score
2.024
Αναμενεται το επομενο firmware να ειναι πολυ μεγαλο και να διορθωνει και τις τελευταιες μπουρδες που παρουσιαζει σε καποια ατομα.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.053
ολες αυτες οι πλακετες θελουν χρονια για να ερθουν στα ισια τους και να παιζουν χωρις προβληματα ....
...το επομενο που θα βγαλουν θαναι καλυτερο και οτι μπορουν να διορθωσουν τωρα θα το κανουν.
ναι είναι πειραματικά….σαν τα εμβόλια ένα πράμα :biggrin:
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.306
Μηνύματα
2.858.039
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top