JRiver Media Center

D

Deleted member 35

Guest
4.5 χρόνια μετά το ξεθάβω.

Δε μπορώ να βρω πουθενά κάποια λύση για το crossfade στην αναζήτηση video. Θέλω όταν πάω στο Χ σημείο του video ο ήχος να είναι εκεί και όχι μετά από κάποια ms. Σε ότι άλλο πρόγραμμα έχω δοκιμάσει η αναζήτηση είναι αστραπιαία. Εδώ όχι. Έχω απενεργοποιήσει οτιδήποτε είναι σχετικό με το crossfade και ενώ στη μουσική είναι ΟΚ στο video όχι.

Και να πω ότι το θέλω σε ταινίες που είναι εξ ορισμού μεγάλες όχι. Σε videoclips που είναι μερικές δεκάδες ή εκατοντάδες MB.
 

Μηνύματα
116
Reaction score
34
4.5 χρόνια μετά το ξεθάβω.

Δε μπορώ να βρω πουθενά κάποια λύση για το crossfade στην αναζήτηση video. Θέλω όταν πάω στο Χ σημείο του video ο ήχος να είναι εκεί και όχι μετά από κάποια ms. Σε ότι άλλο πρόγραμμα έχω δοκιμάσει η αναζήτηση είναι αστραπιαία. Εδώ όχι. Έχω απενεργοποιήσει οτιδήποτε είναι σχετικό με το crossfade και ενώ στη μουσική είναι ΟΚ στο video όχι.

Και να πω ότι το θέλω σε ταινίες που είναι εξ ορισμού μεγάλες όχι. Σε videoclips που είναι μερικές δεκάδες ή εκατοντάδες MB.
Δοκίμασε να αλλάξεις το prebuffering στις ρυθμίσεις
 

D

Deleted member 35

Guest
Το έχω στα 20" και πάλι δεν κάνει τίποτα. Δοκίμασα και στις ρυθμίσεις βίντεο μήπως κάτι εκεί το εμποδίζει αλλά τα ίδια. Με το που κάνω κλικ σε άλλο σημείο ο ήχος χάνεται για μερικά δέκατα.

Την ίδια στιγμή παίζω αρχείο ήχου μερικών εκατοντάδων MB και ανταποκρίνεται άμεσα.

Να σημειώσω ότι στο MPC-BE έχω τον MadVR σαν renderer που θεωρητικά προσθέτει και ένα επιπλέον layer επεξεργασίας.

Ακόμη και το τραγικό Windows Media Player παίζει μια χαρά.

Δοκίμασα και το mpv που έχει ενσωματωμένα τα "φίλτρα" του SVP και πάλι ΟΚ. Εδώ βέβαια έχει ένα σπάσιμο λόγω επεξεργασίας στα 60fps αλλά ο ήχος κανονικός.

Πιθανόν να είναι hardcoded σαν χαρακτηριστικό του προγράμματος αν και δεν καταλαβαίνω το γιατί.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.306
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top