Kef LS50






Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Απάντηση: Re: Kef LS50

Πές μας τις ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ εντυπώσεις... ντουντ πλιιιιιιιιζ!!!!!! :138:
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.228
Reaction score
8.106
ωραιο!!! τοσο χαμηλα τ ακους?
εισαι και συντονιστης τρομαρα σου...
τι να κανει εκει κατω, το σαμπ?
ελα να με μαθεις να βγαζω καμια φωτο ρεεε
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
εισαι και συντονιστης τρομαρα σου...
τι να κανει εκει κατω, το σαμπ?
ελα να με μαθεις να βγαζω καμια φωτο ρεεε
ε τι μου το κοτσαρες τοτε βρε, τι να φανταστω εγω ?? ε ?? (που ειμαι κ συντονιστης...)

μαθηματα απο κοντα, ελα να στα δειξω τα παντα ολα! (οτι μπορω δηλαδη...)
 




dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.786
Reaction score
11.021
Σιγά να μην τα αγόρασε, αφού sub θα πάρει για να ακουμπήσει πάνω τα παντζουρόφυλλα και να ακούσει λίγο μπάσο επιτέλους... Χρόνια πολλά Νικ! :437:
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Απάντηση: Kef LS50

Χρόνια πολλαααααααα να τα ακούς να τα φχαριστιέσαι!!!! :)
 




vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.228
Reaction score
8.106
οι ακουστικες εντυπωσεις που ζητατε ειναι υποκειμενικες και εχουν σχεση με το χωρο και τα "γουστα" οποτε δεν ξερω αν βοηθανε.
οι ιδιορυθμοι πχ που εχω στο χωρο μου εκαναν το μπασο τεραστιο πλαδαρο και με ουρες (μεχρι που ισοσταθμιστηκαν..)
το να ακουσεις ενα ηχειο "στον χωρο σου" ειναι η μεγαλυτερη παγιδα που υπαρχει.
χιλιες φορες να το παω στο studio της athensmastering πχ ή σε ενα φιλο με σωστα μετρημενο δωματιο να παρακαλεσω να το ακουσω 2 λεπτα παρα 2 μερες στο σπιτι μου.
παρολα αυτα, επειδη τα πμ για το πως "παιζουν" αυξανουν...
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.228
Reaction score
8.106
Re: Απάντηση: Re: Kef LS50

τα ηχεια οδηγηθηκαν απο εναν pass labs x150.5 και εναν hypex ncore με εξαιρετικα αποτελεσματα.
σε αποσταση ακροασης λιγο πανω απο τα 2 μετρα, θελουν ικανοτατους ενισχυτες για να οδηγηθουν.

ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ηχεια για μικρα διδρομα, και κελεπουρια στην κατηγορια τιμης τους.
παιζουν ακριβως οπως μετρανε.
Το φουσκωμα χαμηλα δινει επαρκεστατο μπασο μεχρι που για να το μειωσω εκλεισα τα ports.
Το χαμηλο καλυπτει λιγο τα μεσαια αλλα αυτο εχει σχεση και με το δωματιο μου.
To "τσιμπημα" στα ανω μεσαια-κατω πριμα ειναι πιστευω θεμα voicing. Ειναι χαραkτηριστικο πως ο Atkinson εγραψε πως το ls50 αποδιδει εξαιρετικα, τις γυναικειες φωνες. με μια ματια στο Female Voice precet σε software equilizer γνωστης καρτας βλεπουμε πωε ειναι περιπου ιδιο με το τσιμπημα των Κεφ.
Ειναι λοιπον ευχαριστα τονικα αλλα και συγχρόνως αναλυτικα, ξεκουραστα σε πολυωρη ακροαση σε μεσαιες σταθμες.
Δεν ειναι χειρουργικο εργαλειο οπως πχ τα μικρα Lipinski (που κανουν και 3 φορες πανω)
Ειναι ποιο user friendly και πιστευω θα ικανοποιησουν ολους οσους τα αγορασουν συνειδητοποιημενοι για το μεγεθος, αν καταφερουν και τα οδηγησουν ικανοποιητικα ποσοτικα και ποιοτικα..
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.211
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top