Kia picanto_rio_hyundai i20 η κάτι άλλο;

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Ποιό Panda ρε παιδιά. Ποιό Panda 🐼

Δεν νομίζω να υπάρχει άλλο φέρετρο σε κυκλοφορία.

0 🌟

View attachment 173394


Αν και για εμένα εδώ που βρίσκομαι και θα το οδηγούμε δεν αποτελεί κριτήριο
Περιμένετε λίγο και τα αποτελέσματα μετά από χοντρά κοπανήματα και τι θα γίνει με τις μπαταρίες.

Ψάξτε λίγο για τροχαία με tesla.
 
Last edited:

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.673
Reaction score
28.012

Αν και για εμένα εδώ που βρίσκομαι και θα το οδηγούμε δεν αποτελεί κριτήριο
Δεν μπορείς να ξέρεις πότε θα σου συμβεί κάτι και υπό ποιες συνθήκες.
Θα σου περιγράφω προσωπικό συμβάν πριν 5 μήνες περίπου.
Οδηγούσα σε 40χλμ - 50χλμ σε δρόμο που είναι στα χαρτιά "λεωφόρος", δεν έχει πολύ κίνηση και υπάρχει σήμανση με STOP σε κάθε κάθετο δρόμο. Φανάρια δεν υπάρχουν καθώς είναι περίπου στο πουθενά. Στα 5 μέτρα στην κυριολεξία πέρασε κάθετα μπροστά μου ένα όχημα με +100χλμ, δεν είδε καν το 🛑 και μιλούσε στο τηλέφωνο. Αν με είχε χτυπήσει αν ζούσα θα ήμουν σε καρέκλα με ρόδες. Ευτυχώς έπιασε και το ABS. Οι άλλοι έβγαιναν από οχήματα και κήπους και μου έλεγαν να ανάψω κανένα κερί στην εκκλησία δίπλα. Αν ήταν πεζός ή ποδηλάτης θα τον είχε στείλει σα τσουβάλι στη θάλασσα.
Μετά απο λιγο γύρισε πίσω να δει αν έκανε κάτι και γελάσουμε γιατί δεν είδε το STOP. Γελούσε. 😈
Κατά την άποψη μου σε θέματα ασφάλειας δεν παίζει ρόλο που οδηγούμε.
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.673
Reaction score
28.012
Δε νοείται όχημα κάτω από 4 αστέρια. Τη λέμε τώρα. Ευτυχώς η πλειοψηφία έχει τουλάχιστον 4, και είναι και πάρα πολλά αυτά με 5.
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Τουλάχιστον στα χαρτιά

;)
Δεν μπορείς να ξέρεις πότε θα σου συμβεί κάτι και υπό ποιες συνθήκες.
Θα σου περιγράφω προσωπικό συμβάν πριν 5 μήνες περίπου.
Οδηγούσα σε 40χλμ - 50χλμ σε δρόμο που είναι στα χαρτιά "λεωφόρος", δεν έχει πολύ κίνηση και υπάρχει σήμανση με STOP σε κάθε κάθετο δρόμο. Φανάρια δεν υπάρχουν καθώς είναι περίπου στο πουθενά. Στα 5 μέτρα στην κυριολεξία πέρασε κάθετα μπροστά μου ένα όχημα με +100χλμ, δεν είδε καν το 🛑 και μιλούσε στο τηλέφωνο. Αν με είχε χτυπήσει αν ζούσα θα ήμουν σε καρέκλα με ρόδες. Ευτυχώς έπιασε και το ABS. Οι άλλοι έβγαιναν από οχήματα και κήπους και μου έλεγαν να ανάψω κανένα κερί στην εκκλησία δίπλα. Αν ήταν πεζός ή ποδηλάτης θα τον είχε στείλει σα τσουβάλι στη θάλασσα.
Μετά απο λιγο γύρισε πίσω να δει αν έκανε κάτι και γελάσουμε γιατί δεν είδε το STOP. Γελούσε. 😈
Κατά την άποψη μου σε θέματα ασφάλειας δεν παίζει ρόλο που οδηγούμε.
Εχω περάσει από σοβαρά τροχαία από τα 16μου και μπορώ πλέον στα 39 να έχω μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα του τη χρειάζομαι και που να δώσω βάση. Το να έχει 1000000 βοηθήματα το αυτοκίνητο για να πέρνει αστέρια δε μου λέει τίποτα. Κάποιος που ξέρει πραγματικά να οδηγεί και έχει και μια εμπειρία από ασφαλή οδήγηση το πολύ πολύ να χρειαστεί ένα abs. Οτιδήποτε άλλο είναι ενάντια στη φυσική αντίδραση και μπορεί να έχει χειρότερα αποτελέσματα.

Πάραυτα αν δεις το panda είχε 4 αστέρια απλά η fiat στην αλλαγή του μοντέλου δεν πρόλαβε να συμμορφωθεί με τους νέους κανονισμούς του euroncap.
 
Last edited:

Μηνύματα
2.796
Reaction score
203
Γνωρίζει κάποιος κανένα διαφορετικό αυτοκίνητο αυτής της κατηγορίας μεγέθους με πολύ καλή αξιοπιστία;
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Γνωρίζει κάποιος κανένα διαφορετικό αυτοκίνητο αυτής της κατηγορίας μεγέθους με πολύ καλή αξιοπιστία;
Peugeot 108 - Citroën c1 - toyota aygo - Renault twingo - vw up - seat mii - skoda citigo -ford ka - chevrolet sparc
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.914
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top