Klipsch Greek club

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
να βαλεις 3-4 σαμπ και να τα δηλωσεις μικρα
αλλα ξεκινα με 1-2....και θα δεις τι χανεις
 

Μηνύματα
834
Reaction score
1.034
ειχα δοκιμασει με δυο σαμπ με το προηγουμενο σετ και η διαφορά ήταν όντως αισθητή... Φαντάζομαι τι χάνω.... Είναι στα μελλοντικά σχέδια το δεύτερο πάντως....

Πάντως, για ακρόαση μουσικής, αν και ηχείο βάσης, τα καταφέρνει πολυ καλά και μόνο του στις χαμηλές. Όταν τα άκουσα, άκουσα και τα zensor 3. Καμία σχέση παρά το ότι έχουν ίδιου μεγεθους woofer....
 



Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.087
Reaction score
8.097
2 X 8 και παίζουν τα rf 7? Έχω μεγάλη περιέργεια για το αποτέλεσμα.

Δηλαδή τι θα γίνει με τα rf 62 II άραγε?
[DOUBLEPOST=1524849872][/DOUBLEPOST]
Συνδεσα τον Κινεζο λαμπατο Leochen 2χ8 τριοδος με προενυσχιση ΑTOLL IN 100 και τα παει τα RF7 II καροτσι.Μπουμπουνιζουν,κελαιδανε καλυτερα απο τον ATOLL
Ωραίο αναλογικό σύστημα!
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
φιλος τα τρεχει με παλιο λαξμαν....(πολυλαμπο)
και κρεμανε σαγονια,,,,,,,,
κορνα λαμπα που ελεγε γνωστο περιοδικο
 

Μηνύματα
26
Reaction score
18
2 X 8 και παίζουν τα rf 7? Έχω μεγάλη περιέργεια για το αποτέλεσμα.

Δηλαδή τι θα γίνει με τα rf 62 II άραγε?
[DOUBLEPOST=1524849872][/DOUBLEPOST]

Ωραίο αναλογικό σύστημα!
[DOUBLEPOST=1524852545][/DOUBLEPOST]Τις πολυ χαμηλες νοτες δεν τις διαχωριζει τελεια αλλα τις ακους.Τις στρογγυλευει λιγο αλλα ειναι ΔΥΝΑΤΕΣ και γεματες.Μεσαια και πριμα ατμοσφαιρικα.Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι παιζουν αρκετα δυνατα οσο δλδ και ο Atoll ο οποιος σε εντασεις παρτυ σκληραινει. Παραμορφωση δεν εχω ακουσει ακομα αλλα για να πω την αληθεια φοβαμαι να τον παω ορια μην τυχων και τηγανισει τα τουιτερ
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
αν ανεβεις σε ρευμα θα ακουσεις αλλα πραματα......
αν βρεις καποιον για δοκιμη .....
 

Μηνύματα
26
Reaction score
18
αν ανεβεις σε ρευμα θα ακουσεις αλλα πραματα......
αν βρεις καποιον για δοκιμη .....
Ναι.Θα ηθελα να δοκιμασω.Τον λαμπατο τον παιζω σε ηχεια με 86 db οπου ειναι και ψοφιος.Με τα rf ii απογειωθηκε.Φαντασου εναν καλο λαμπατο με ρευματα τι θα κανουν.Παμε ομως σε ακριβες για την εποχη καταστασεις.Λεω ομως να τον κρατησω με τα RFii.Σε σχεση με τον τραντσιστορατο ειναι αλλου τα Klipsch
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
βρισκεις λαμπες δευτερο χερι πενα......σε τιμες
το θελω χθες
 

Μηνύματα
276
Reaction score
320
Πολυ θα ηθελα να ακουσω και εγω τις klipschαρες μου με λαμπα.Να δω ποσο μαγευτικα θα ακουγονται αραγε.Ελπιζω καποια στιγμη στο μελλον.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.087
Reaction score
8.097
Το κακό είναι ότι για να γίνει αυτό, πρέπει να ''σκοτώσουμε'' τα σημερινά μηχανήματά μας.... Όμως άλλο πράμα και η λάμπα,πως να το κάνουμε, και σε εμφάνιση!
Είδομεν λοιπόν....
 


Μηνύματα
26
Reaction score
18
Το κακό είναι ότι για να γίνει αυτό, πρέπει να ''σκοτώσουμε'' τα σημερινά μηχανήματά μας.... Όμως άλλο πράμα και η λάμπα,πως να το κάνουμε, και σε εμφάνιση!
Είδομεν λοιπόν....
Πολλοι θα ηθελαν να χουν ηχεια οπως τα Klipsh που να παιζουν το ιδιο καλα με λαμπα η τραντζιστορ.Εχουμε πλεονεκτημα......Ο καιρος γαρ εγγυς
 


Μηνύματα
471
Reaction score
56
Δεν ξέρω αν ποστάρω στο σωστό μέρος αλλά δεν βρήκα κάτι πιο ταιριαστό.
Για μεταχειρησμενα rf 82, πια πιστεύεται ότι είναι μια καλή τιμή για αγορά? Και δευτερον αξιζει ή καλυτερα ενα ζευγαρι καινουργια rp 160?

Ευχαριστω
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.087
Reaction score
8.097
Δεν ξέρω αν ποστάρω στο σωστό μέρος αλλά δεν βρήκα κάτι πιο ταιριαστό.
Για μεταχειρησμενα rf 82, πια πιστεύεται ότι είναι μια καλή τιμή για αγορά? Και δευτερον αξιζει ή καλυτερα ενα ζευγαρι καινουργια rp 160?

Ευχαριστω
Αν και εξαρτάται από τον χώρο, πιστεύω ότι αν τα ηχεία είναι σε καλή κατάσταση, είναι φυσικά προτιμότερα. Μην ξεχνάμε ότι σε ήχο, δεν έχουν δυνατότητα εξέλιξης πλέον. Έτσι ναι μεν εμφανισιακά αλλάζουν, ηχητικά όμως όχι. Μην πω ότι οι προηγούμενες σειρές ηχούσαν καλύτερα:

Βάλτε καλά ακουστικά και θα δείτε: Σειρά 7.
https://www.avsite.gr/forum/threads/klipsch-greek-club.134191/page-114
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.087
Reaction score
8.097
Ας ανεβάσω και εγώ τα μανάρια μου ...πάλι... (στην τελευταία έκδοση... με τις σίτες πλέον).
View attachment 95428

Και η ιστορία.
https://www.avsite.gr/forum/threads/Το-δικό-μου-οικονομικό-σύστημα.140516/page-8
View attachment 95371
ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΟΥΣΤΆΡΟΥΜΕ!!!
Ωραία κατάσταση!

Από ενισχυτικά τι έχεις? Δεν ξεχωρίζω.
 

Μηνύματα
276
Reaction score
320
Ωραία κατάσταση!

Από ενισχυτικά τι έχεις? Δεν ξεχωρίζω.
Βασικα ειναι 2 συστηματα.Για τα rf 63 εχω τον pioneer vsx 421k για home cinema,cd,laptop,ps3 , ps4 και blue ray.
Για τα kg 4.5 εχω το project experience classic wood και τον rotel ra 960 bx
[DOUBLEPOST=1524999718][/DOUBLEPOST]
Ας ανεβάσω και εγώ τα μανάρια μου ...πάλι... (στην τελευταία έκδοση... με τις σίτες πλέον).
View attachment 95428

Και η ιστορία.
https://www.avsite.gr/forum/threads/Το-δικό-μου-οικονομικό-σύστημα.140516/page-8
Αυτη η παραλληλη μεταξυ τους θεση μας δικαιωσε πιστευω με το αποτελεσμα.
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.640
Μηνύματα
2.870.117
Members
37.937
Νεότερο μέλος
daemon76
Top