Klipsch Greek club










argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
αν αλλαξεις επιπλο ισως
αλλιως πας πιο αριστερα την τηλεοραση και το κεντρικο
όπως πρεπει
 


Μηνύματα
6.566
Reaction score
5.135
Για πέστε μου που να βάλω τα Heresy?
Το έπιπλο είναι ούτως ή άλλως ακαλαίσθητο και κουραστικό τόσο οπτικά όσο και λειτουργικά, οπότε θα έλεγα να κατασκευαστεί νέο, με ντουλάπια και ράφια στα μέτρα σου. Στα ράφια που θα μετρηθούν ακριβώς στα μέτρα των Heresy, θα ενσωματωθούν αριστερά και δεξιά από την TV τα δύο Heresy, κι ένα τρίτο κάτω από την TV. Με την tv φυσικά στο κέντρο.

Τα Heresy ούτε bass reflex έχουν ούτε τίποτα. Μια χαρά μπορούν να εντοιχιστούν στο έπιπλο που θα κατασκευαστεί. Το έπιπλο θα μπορεί να πιάνει από άκρη ως άκρη και να είναι ψηλό, ώστε να έχεις χώρους αποθήκευσης, που βλέπω χρειάζεσαι.

Το τελικό αποτέλεσμα θα σε αποζημιώσει και οπτικά/αισθητικά και ηχητικά. Τρία Heresy μπροστά εντοιχισμένα σε sound wall είναι αχτύπητος συνδυασμός!
 

A

amoustakas

Guest
Πλάκα έκανα με τα Heresy. Προφανώς δε χωράνε πουθενά εκεί. Το έπιπλο δεν αγοράστηκε για μηχανήματα και home cinema (πιο πάνω υπάρχουν ράφια που δε φαίνονται). Την ακαλαισθησία την προκαλούν οι κουμούντζες που έχωσα εκεί και η γενικότερη ακαταστασία του από τα παρελκόμενά τους (λόγω έλλειψης χώρου). Κάποια στιγμή θα πάνε όλα τα μηχανήματα στον άλλο τοίχο (5 μέτρα άπλα έχω) και θα στήσω τα Heresy για μουσική και δίπλα τα RF-3II για cinema. Τα Ηeresy στο πάτωμα με τις βασούλες τους, τα μηχανήματα σε ένα απλό rack και η τηλεόραση στον τοίχο.
 



Μηνύματα
6.566
Reaction score
5.135
Εσύ αστειεύεσαι, αλλά εγώ μιλάω σοβαρά ότι τριάδα Heresy μπροστά είναι αχτύπητος συνδυασμός για home cinema.

Εννοείται ότι τον προτιμώ από μεγάλα δαπέδου για main + μικρότερο κεντρικό, όπως είναι η πεπατημένη.
 


Μηνύματα
275
Reaction score
494
λέτε να δοκιμάσω ένα Klipsch rpw-10 ?
ο χώρος όπως σας είπα είναι 7Χ5Χ3 μέτρα δλδ. συνολικά 105 κυβικά μέτρα!
οι εντάσεις είναι χαμηλές, θα υπάρχει για να καλύψει την περιοχή των 30Hz - 50Hz...
όπου εκεί τα heresy αδυνατουν να φτάσουν...
?
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
θυμαμαι μια δημοσκοπηση που εβγαζε πρωτα ηχεια στο χωρο τα bw
τωρα βλέπουμε καμποσους κλιπσαδες
θαθελα να δω ένα αναλογο θεμα από bw αδες........
 

A

amoustakas

Guest
Εσύ αστειεύεσαι, αλλά εγώ μιλάω σοβαρά ότι τριάδα Heresy μπροστά είναι αχτύπητος συνδυασμός για home cinema. Εννοείται ότι τον προτιμώ από μεγάλα δαπέδου για main + μικρότερο κεντρικό, όπως είναι η πεπατημένη.
Συμφωνώ απόλυτα. Πραγματικά απορώ πως το σημαντικότερο ηχείο για home cinema δηλ. το κεντρικό το σερβίρουν σαν συμπληρωματικό. Ειδικά τα Heresy θα βόλευαν ακόμη και στο πάτωμα για L,R, Center, ΑΛΛΑ........ πόσα θέλω για ενισχυτικά; Πολλά... Για μερικές ταινίες το χρόνο που βλέπω πλέον δεν αξίζει. Επειδή έχω τέσσερα RF-3 όταν στήσω το σύστημα στον άλλο τοίχο (λέμε τώρα....) το ένα RF-3 θα πάει σαν κεντρικό και τα RB-51 και το RC-3 πίσω.

Οικογένεια και μηχανήματα δύσκολα συνυπάρχουν. Πολλοί εδώ μέσα σίγουρα με καταλαβαίνουν.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.299
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top