Klipsch Greek club


Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Καλησπέρα @TSOK
Το Μάιο του 2020 σου είχα στείλει ένα προσωπικό μήνυμα, για το Klipsch RF-63, μάλλον δε το έχεις δει.
 

Μηνύματα
275
Reaction score
320
Καλησπέρα @TSOK
Το Μάιο του 2020 σου είχα στείλει ένα προσωπικό μήνυμα, για το Klipsch RF-63, μάλλον δε το έχεις δει.
Ωχ.ναι;;;Είχα χάσει λογαριασμούς και δεν έβλεπα τίποτα γενικά.
 

Μηνύματα
275
Reaction score
320
Καλησπέρα @TSOK
Το Μάιο του 2020 σου είχα στείλει ένα προσωπικό μήνυμα, για το Klipsch RF-63, μάλλον δε το έχεις δει.
Σχετικά με το μύνημα όχι δεν έχω δει τίποτα.αν ευκαιρίσω θα σου στείλω φίλε μου.
 



Dam

Μηνύματα
118
Reaction score
2
Στο klipsch sw-100 ο διακοπτης ειναι 2 θεσεων (off /auto-on) ή 3 θεσεων (off /auto/on);
Επίσης αναβει κάποια λυχνια όταν ειναι ανοιχτό;
 


Μηνύματα
515
Reaction score
37
Υπάρχει περίπτωση κάποιος εδώ μέσα να έχει heresey iv ή cornwall iv να μένει Αθήνα κ να έχει τη διάθεση να με βοηθήσει να κάνω ακρόαση?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 😊
 

Μηνύματα
1.484
Reaction score
1.748
Πλησιάζει ο καιρός για την αγορά των R-820F , θέλοντας να τα πλαισιώσω με ένα κεντρικό για απόσταση ακρόασης (κυρίως ταινιών) 4 μέτρα , γνωρίζει κανείς αν υπάρχει μεγάλη διαφορά ανάμεσα στα RP-504C και RP-600C ;
Το 600 το χωρά το έπιπλο ενώ το 504 θα με βάλει σε μπελάδες .
 

Μηνύματα
28
Reaction score
25
Πλησιάζει ο καιρός για την αγορά των R-820F , θέλοντας να τα πλαισιώσω με ένα κεντρικό για απόσταση ακρόασης (κυρίως ταινιών) 4 μέτρα , γνωρίζει κανείς αν υπάρχει μεγάλη διαφορά ανάμεσα στα RP-504C και RP-600C ;
Το 600 το χωρά το έπιπλο ενώ το 504 θα με βάλει σε μπελάδες .
Καθυστερημενη απάντηση αλλά….

Κάτοχος του 504, εδω, δεν, μπορούσα με τίποτα να φανταστώ το πόση μεγάλη διαφορά θα έκαναν τα δυο έξτρα γουφεράκια, σε σύγκριση με το παλιό μου κεντρικό με τα 2 (οχι Klipsch).

Δεν είμαι μέσα στην τσέπη σου και δεν ξέρω τι εννοείς "μπελάδες" αλλα σίγουρα εγώ θα ξαναγόραζα το 504, ξανα. Και ξανά.
Το ηχείο είναι θηρίο και γεμίζει τον χώρο φανταστικά. Αν έχεις την ευκαιρία να το βάλεις στον χώρο σου, χωρίς να ξεπαραδιαστείς (η να χωρίσεις :) ), κάντο! Ίσως να είναι το τελευταίο κεντρικό που θα χρειαστεις ever.

Να είσαι καλά.
 

Μηνύματα
623
Reaction score
1.061
Πλησιάζει ο καιρός για την αγορά των R-820F , θέλοντας να τα πλαισιώσω με ένα κεντρικό για απόσταση ακρόασης (κυρίως ταινιών) 4 μέτρα , γνωρίζει κανείς αν υπάρχει μεγάλη διαφορά ανάμεσα στα RP-504C και RP-600C ;
Το 600 το χωρά το έπιπλο ενώ το 504 θα με βάλει σε μπελάδες .
Καλησπέρα έχω το 600C , τίμιο κεντρικό για τα χρήματά του . Τονικά ταιριάζει με τα ηχεία που θες να πάρεις .
Προειδοποιώ είναι μεν πιο μαζεμένο στο μήκος συγκριτικά με το 504 αλλά είναι μεγαλύτερο στο ύψος λόγω των μεγαλύτερων γούφερ .
Οποιαδήποτε υλοποίηση κεντρικού τοποθετείται κάθετα ( όπως όλα τα κεντρικά που μπαίνουν σε σαλόνι κάτω απο tv ) έχει σοβαρά προβλήματα ακυρώσεων κάνοντας τα ιδανικά για ακρόαση μόνο στην mlp .
To 504 c λόγω της μεγάλης απόστασης των οδηγών του έχει σοβαρές ακυρώσεις of axis , όπως και το 600C .
Aυτό που θέλω να πω είναι μη νομίζεις ότι το 504 θα είναι καλύτερο του 600C of axis .
On axis τώρα έχω ακούσει 404 , 504 και 600C δεν άκουσα ιδιαίτερες διαφορές .
Πήγα στο 600c γιατί τα υπόλοιπα ηχεία μου είναι της σειράς 6 . Με βόλεψε και το ποδαράκι που έχει από κάτω και μπορώ να ρυθμίσω τη κλήση που θέλω για με κοιτάζει το ηχείο στα μάτια .
Ψάξε on line υπάρχουν μετρήσεις για όλα τα παραπάνω ηχεία από σοβαρά site .
Εάν έπαιρνα τώρα ηχεία και ήθελα οπωσδήποτε Klipsch θα πήγαινα στη σειρά ΙΙ ( rp600m II, 8000F II ,504 ΙΙ κτλ) υπάρχουν σημαντικές βελτιώσεις στο crossover που κάνουν την απόκρισή τους αρκετά ομαλότερη σε σύγκριση με τα παλαιότερα μοντέλα .
 
Last edited:

Μηνύματα
48
Reaction score
4
@Venom7 καλησπέρα, ΄έχω το κεντρικό AUDIO SPECTRUM ESTIA, για HOME CINEMA to 504 έχει μεγάλη διαφορα με την Estia;;
 
Last edited by a moderator:


Μηνύματα
275
Reaction score
320
Καλησπέρα.Εβγαλα κόρνες από KG4.5 τις έντυσα με αφρώδες υλικό και ταινία γύρω γύρω από αυτό σε όλη την χοάνη εσωτερικά.
Συμπέρασμα.Γλύκανε ο ήχος στα πρίμα και έχω την εντύπωση πως χάθηκαν λιγάκι ακόμα τα ηχεία στον χώρο μου.Αυτό που κέρδισα, ότι κέρδισα τελοσπάντων μου αρέσει κύριοι.Σας λέω λοιπόν όποιος θέλει ας το επιχειρήσει.Χάνεται η οποία επιθετικότητα της κόρνας.
 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Καλησπέρα αγαπητέ @TSOK,
Θα μπορούσες να δοκιμάσεις το συγκεκριμένο, και αυτό που ίσως να έχει το ίδιο αποτέλεσμα, αλλά αν είναι καλύτερο από πριν στα δικά σου αυτιά καλά έκανες.
Μιας και άνοιξες τις κόρνες, για κοίτα και στα rf83-63 δε ξέρω πια από τα δύο έχεις , αν το αφρώδες υλικό έχει φύγει από τα τοιχώματα, σου το είχα γράψει και πιο παλιά.
 

Μηνύματα
275
Reaction score
320
Καλησπέρα αγαπητέ @TSOK,
Θα μπορούσες να δοκιμάσεις το συγκεκριμένο, και αυτό που ίσως να έχει το ίδιο αποτέλεσμα, αλλά αν είναι καλύτερο από πριν στα δικά σου αυτιά καλά έκανες.
Μιας και άνοιξες τις κόρνες, για κοίτα και στα rf83-63 δε ξέρω πια από τα δύο έχεις , αν το αφρώδες υλικό έχει φύγει από τα τοιχώματα, σου το είχα γράψει και πιο παλιά.
Θα το κάνω αγαπητέ ThanasisR και θα ανεβάσω φωτογραφίες
 

Μηνύματα
511
Reaction score
454
Καλημέρα παιδιά , μια ερώτηση έχω ένα ζευγάρι klipsch rf-7 σε ποιά τιμή μπορούν να πουληθούν ?
 

Μηνύματα
623
Reaction score
1.061
Καλημέρα παιδιά , μια ερώτηση έχω ένα ζευγάρι klipsch rf-7 σε ποιά τιμή μπορούν να πουληθούν ?
Καλημέρα , χρώμα , κατάσταση , ποιο μοντέλο είναι Ι - ΙΙ - ΙΙΙ ;
Όλα μετράνε.
 

Μηνύματα
511
Reaction score
454
Καλημέρα , χρώμα , κατάσταση , ποιο μοντέλο είναι Ι - ΙΙ - ΙΙΙ ;
Όλα μετράνε.
Είναι το πρώτο μοντέλο και το χρώμα είναι μαύρο με μερικά σημάδια και τις σίτες να θέλουν επισκευή τα ποδαράκια τους.
IMG_20240317_110845.jpg
IMG_20240317_110934.jpg


Το σκυλί δεν είναι για πούλημε εεεεε !!!
Η αγορά έγινε απο εδώ https://www.avsite.gr/forum/threads/klipsch-rf7-black.136738/
και είναι "αναβαθμισμένα" απο argi (αν το γραφω σωστά).
 
Last edited:


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.153
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top