Klipsch Klipschorn AK6 loudspeaker

Μηνύματα
252
Reaction score
645
Νομίζω ότι και στην περίπτωση των Klipschorn, η εταιρεία στοχεύει στο θυμικό και την νοσταλγία των εν δυνάμει αγοραστών. Το Target group της σίγουρα δεν είναι οι audiophiles που βλέπουν - και - τις μετρήσεις.
Οπότε πάλι πάμε σε αυτό που συζητάμε στο άλλο thread με τον γηραιό κύριο Pass που αρέσκεται να ακούει με ηχεία 60 χρόνων.
Πάντως εμένα αυτά δεν μου αρέσουν ούτε εμφανισιακά αλλά προφανώς δεν ενδιαφέρει και κανέναν άλλο αυτό.
 

A

amoustakas

Guest
Διαφωνώ! Εμένα τα σύκα μου αρέσουν περισσότερο από τα σταφύλια.
Τα σύκα πολύ μου αρέσουν.
Να δεις που ο Κος Κόγιας έχει μεγάλη καψούρα με τις κόρνες και δη τα κλιπς. Κρυφοκλιπσάκιας σίγουρα. Άσε που διαβάζοντας το άρθρο του για τη ρύθμιση του πικαπ (τρελό respect) ακούει στάνταρ αναλογικά.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Μια παράκληση (και συγνώμη για το οφ τόπικ) Πού μπορώ να διαβάσω, πώς διαβάζεται η μέτρηση αυτή?
View attachment 135172 View attachment 135172
Αυτή η μέτρηση στο χρονικό παράθυρο που τη δίνει το Stereophile είναι ούτως ή άλλως λειψή.
Μπορούν όμως να ληφθούν επιπρόσθετα στοιχεία από τα παρακάτω χωρία :

Τα παίρνεις, ξηλώνεις τα κρος και βαζεις fusion τρικάναλο με τα φιλτράκια σου και είσαι ωραίος.
Ή απλώς προμηθεύεσαι...Avantgarde Zero! ;)
 

A

amoustakas

Guest
Τα πολιτικής περιβολής τα dynaudio τα ενεργά είναι ωραία ηχεία. Έχουν κι έτοιμα πρισετς στο ντιεσπι, αναλόγως απόστασης από τα ντουβάργια.

Σταφύλια χωρίς κουκούτσι, μαύρα κατά προτίμηση, μοσχατα.
Μη ξύνεις πληγές... Προς το παρόν θα τη βγάλω με γλόμπους και ψαροκασέλες.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.097
Reaction score
124.652
Ωραίες πληγές είναι αυτές για να ξυνεσαι, όταν (και αν) θα φύγουν οι άλλες οι πληγές των γλομπων και των ψαροκασελών, που μου θυμίζουν το μίασμα του εν λόγω θρεντ.
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.062
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top