Kodi σε smart tv γίνεται?

Γίνεται?

  • Ναι

    Votes: 1 16,7%
  • Οχι

    Votes: 3 50,0%
  • Ίσως δεν ξέρω

    Votes: 2 33,3%

  • Total voters
    6

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.244
Reaction score
8.743
Εξακολουθώ να παθαίνω αναφυλαξία όταν ακούω για 4k media player και μάλιστα σε λογική τιμή. Τι σημαίνει αυτό;
Το uhd bluray δεν έχουν γίνει rip κι αν γίνουν κάποτε (δεν προβλέπεται αυτό το κάποτε να είναι σύντομα) θα χρειαστεί μηχάνημα με πλήθος από δυνατότητες, τις οποίες νομίζω κανένα δεν έχει για την ώρα. Πχ υποστήριξη hdcp 2.2, hdmi 2.0a, αναγνώριση uhd iso κλπ.
Αν μιλάμε για upscaled video ή κάτι upscaled rips της κακιάς ώρας που κυκλοφορούν ίσως να κάνουν και συσκευές που ισχυρίζονται ότι είναι 4k.
Εγώ για παράδειγμα έχω στο δωμάτιο ένα android player που τρέχει kodi και υποστηρίζει κι εφαρμογές που χρειάζομαι (Netflix, nfl gamepass κλπ).
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.597
Reaction score
27.942
Εξακολουθώ να παθαίνω αναφυλαξία όταν ακούω για 4k media player και μάλιστα σε λογική τιμή. Τι σημαίνει αυτό;
Το uhd bluray δεν έχουν γίνει rip κι αν γίνουν κάποτε (δεν προβλέπεται αυτό το κάποτε να είναι σύντομα) θα χρειαστεί μηχάνημα με πλήθος από δυνατότητες, τις οποίες νομίζω κανένα δεν έχει για την ώρα. Πχ υποστήριξη hdcp 2.2, hdmi 2.0a, αναγνώριση uhd iso κλπ.
Αν μιλάμε για upscaled video ή κάτι upscaled rips της κακιάς ώρας που κυκλοφορούν ίσως να κάνουν και συσκευές που ισχυρίζονται ότι είναι 4k.
Εγώ για παράδειγμα έχω στο δωμάτιο ένα android player που τρέχει kodi και υποστηρίζει κι εφαρμογές που χρειάζομαι (Netflix, nfl gamepass κλπ).
Πες τα ρε άνθρωπε.
Θα τρελαθούμε δηλαδή.
 




Μηνύματα
2
Reaction score
0
Κατα καιρούς βγαίνουν διάφορα νεα μοντέλα-μαρκες. Το βασικό όμως θέμα είναι να έχουν υποστήριξη για update-firmware και τουλάχιστον η MINIX σε αυτό το θέμα είναι άψογη.
Επίσης τα τελευταία της μοντέλα τρέχουν WINDOWS 10 !!!
 




Μηνύματα
29
Reaction score
9
παιδια για να μην ανοιγω νεο θεμα,σε samsung ue46d8000 με τι τροπο συνδεω κινητο τηλεφωνο android που εχει kodi?
παταω προβολη <<share>> απο το κινητο αλλα δε βρισκει την τηλεοραση ωστε να κανει cast.
αν εχει καποιος καποια ιδεα ας με βοηθησει.
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
Εξακολουθώ να παθαίνω αναφυλαξία όταν ακούω για 4k media player και μάλιστα σε λογική τιμή. Τι σημαίνει αυτό;
Το uhd bluray δεν έχουν γίνει rip κι αν γίνουν κάποτε (δεν προβλέπεται αυτό το κάποτε να είναι σύντομα) θα χρειαστεί μηχάνημα με πλήθος από δυνατότητες, τις οποίες νομίζω κανένα δεν έχει για την ώρα. Πχ υποστήριξη hdcp 2.2, hdmi 2.0a, αναγνώριση uhd iso κλπ.
Αν μιλάμε για upscaled video ή κάτι upscaled rips της κακιάς ώρας που κυκλοφορούν ίσως να κάνουν και συσκευές που ισχυρίζονται ότι είναι 4k.
Εγώ για παράδειγμα έχω στο δωμάτιο ένα android player που τρέχει kodi και υποστηρίζει κι εφαρμογές που χρειάζομαι (Netflix, nfl gamepass κλπ).
Δηλαδή κάτι ασυμπίεστα blu ray 4κ που βρίσκω στο ιντερνετ γύρω στα 50gb είναι.... ιμιτασιόν τελικά?
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.244
Reaction score
8.743
Δηλαδή κάτι ασυμπίεστα blu ray 4κ που βρίσκω στο ιντερνετ γύρω στα 50gb είναι.... ιμιτασιόν τελικά?
Καραιμιτασιόν βεβαίως βεβαίως. Είδες rip που να έχει hdr;
Τα uhd δισκάκια φέρουν encryption aacs 2.0 το οποίο ασφαλώς δεν έχει σπάσει και δεν προβλέπεται αυτό να συμβεί σύντομα.
 



Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.865.413
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top