Kos.tziav

Μηνύματα
29
Reaction score
3
Στο δικό μου σπίτι δεν μπορώ να έχω προσωπικό χώρο λόγω συζύγου και παιδιών και έτσι έχω μόνο δικαίωμα αναβάθμισης μόνο και αυτό όχι σε τακτά χρονικά διαστήματα. Επίσης έχω το δικαίωμα να έχω κρυμμένα όλα τα καλώδια και να μπωρεί ο projector να μαζεύει. Τώρα παρήγγειλα και μία βάση για το μπροστά ηχείο για να απελευθερώσω το τραπεζάκι (Εδώ που τα λέμε είναι αίσχος).
Amplifier: Pioneer VSX-AX2AS-S
Dvd: Panasonic A-350
DVB: Necobox Ci-plus 5000
Cd recordable Philips
Front Speakers: B&W DM 603-S2
Rear Speakers: B&W DM 601-S3
Center Speaker: Boston Centersat 6
S-Woofer: Yamaha YST-300
Οθόνη: Dalite 106" 16:9
Projector Hitachi PJ-TX100
TV: Sony 41" PZ-1 16:9 CRT οπίσθιας προβολής:smoking:
 

Attachments



Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Re: Φωτογραφίες HOME CINEMA μελών AVsite!!!!

To κολπο με τον ανακλινομενο προβολεα ειναι ολα τα λεφτα!!!
Μαζευεται ευκολα και μενει ετσι ή πρεπει να σφιγγεις και τιποτε βιδες?
 

Μηνύματα
29
Reaction score
3
Re: Φωτογραφίες HOME CINEMA μελών AVsite!!!!

Άσε φίλε για να δω πως θα τον τοποθετήσω έσπασα το κεφάλι μου. Πήρα λοιπόν δύο βάσεις από TV 14" και έκανα μία. Πέρασα και μία βίδα γάντζο στο πρώτο μπράτσο και στο τελευταίο κομμάτι αλυσίδα με 5 κρίκους των 3cm για να πιάνει. Παρατήρησε την φωτογραφία Εικόνα0012.jpg
 

Μηνύματα
29
Reaction score
3
Re: Φωτογραφίες HOME CINEMA μελών AVsite!!!!

Εικόνα 039.jpg

Εικόνα 040.jpg
Έπεσε και ηλεκτροκόλληση στα πρώτα δύο μπράτσα και φτιάξιμο οδηγών για τις βίδες του projector. Όταν έχεις γυναίκα αναγκάζεσε να ζωγραφίσεις.:happy_9:
 

Μηνύματα
1.155
Reaction score
7
Re: Φωτογραφίες HOME CINEMA μελών AVsite!!!!

Πολύ καλή δουλειά, αλλά πρέπει να την "ακούνε" άσχημα τα καλώδια, ειδικά τα Hdmi/dvi (αν έχεις, που, αν βλέπω καλά, δεν έχεις) με τόσο τσάκισμα.
 


Μηνύματα
29
Reaction score
3
Re: Φωτογραφίες HOME CINEMA μελών AVsite!!!!

HDMI δεν έχω. Περιμένω το ασύρματο που λύνει και το πρόβλημα των αποστάσεων. Κάτι για Philips άκουσα μάλλον προς το Μάιο.:cool_4:
 

Μηνύματα
29
Reaction score
3
Re: Φωτογραφίες HOME CINEMA μελών AVsite!!!!

Οι κουρτίνες δεν σας άρεσαν; Κοστίζουν όσο ο Hitachi
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Re: Φωτογραφίες HOME CINEMA μελών AVsite!!!!

Οι κουρτίνες δεν σας άρεσαν; Κοστίζουν όσο ο Hitachi
:happy_5: :happy_5: :happy_5: :happy_5: :happy_5: :happy_5:
Το διαβαζω τωρα με την γυναικα μου και εχουμε ξεραθει στα γελια :crazy_3:
Το μονο που προσεξε ηταν οι κουρτινες :crazy_1: :crazy_1:
Εγω προσεξα εκτος απο το γενικο στησιμο , το ιδιο τραπεζακι για το λαπτοπ μεσα στο σαλονι και τα καλωδια που πανε παντου. Εχω αλλα δυο pc αλλα το μονο που με βολευει ειναι το λαπτοπ του σαλονιου :crazy_10:
Της τα δειχνω τι γραφετε για να μην αισθανεται η πιο γκρινιαρα στο κοσμο και εγω να μην αισθανομαι ο ανθρωπος με την μεγαλυτερη υπομονη .
:bravo::bravo::bravo:
 

Μηνύματα
29
Reaction score
3
Re: Φωτογραφίες HOME CINEMA μελών AVsite!!!!

To Laptop μόλις το είχα χρησιμοποιήσει για να κάνω μετρήσεις Reverb και ρυθμίσεις Mcacc με τον Pioneer.
 

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.377
Re: Φωτογραφίες HOME CINEMA μελών AVsite!!!!

kos.tziav------>Εκανες ο τι μπορουσες προς το παρον...Καταλαβαινω πως 8α πρεπει να γινονται συμβιβασμοι για τη συμβιωση δυο αν8ρωπων.Οχι ομως εις βαρος της καλαισ8ησιας και της ασφαλειας....:mad_1:

Το ενα ηχειο,το αριστερο...μου φαινεται η ειναι στη μεση του διαδρομου?:shock: Εκεινο το ακριβο καλωδιο...πρεπει να βρισκεται σε "κοινη θεα"?Εκτος του οτι μπορει να προκαλεσει ατυχηματα...Το στησιμο εγινε μονο για τη φωτογραφηση?Η κατασκευη στο ταβανι....ειναι υπεραρκετα στερεη????Τα περισσοτερα ατυχηματα συμβαινουν στο σπιτι!!!:prof:

Θυσιαστηκαν και τα φωτιστικα στο βωμο της θεασης και δεν γνωριζω και τι αλλο εισαι ικανος να θυσιασεις για τις "αγαπες" σου...:lol:
 

Μηνύματα
29
Reaction score
3
Re: Φωτογραφίες HOME CINEMA μελών AVsite!!!!

Το ηχείο που αναφέρεσαι το μαζεύω δίπλα ακριβώς από τον καναπέ. Για την κατασκευή στο ταβάνι οι 6 βίδες των 10cm μήκος και 0,6cm διατομή κρατά 1τόνο δύναμη. Να φανταστείς ότι τα φωτιστικά είναι με μία τέτοια βίδα πιασμένα. Τώρα όσον αφορά για την καλαισθησία θυσίες γίνονται και από τους δύο. Σκέψου τι θες. Έναν άντρα με τις κρέμες και τις πούδρες και θυληκιά φωνή, έναν άντρα να μυρίζει,ή έναν αρσενικό εμφανίσημο και περιποιημένο. Φαντάζομαι το δεύτερο που είναι η μέση και λογική λύση.:prof:
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Re: Φωτογραφίες HOME CINEMA μελών AVsite!!!!

Φιλε εισαι πολυ pseiras με τις βιδες. :crazy_3:
Παντως με την βαση του προβολεα θα ειχα κανει κατι προσωπικα.
 



n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Re: Φωτογραφίες HOME CINEMA μελών AVsite!!!!

Κρατήθηκα, πραγματικά προσπάθησα πολύ για να μην απαντήσω. "happy_1"
 

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.377
Re: Φωτογραφίες HOME CINEMA μελών AVsite!!!!

τι θες. Έναν άντρα με τις κρέμες και τις πούδρες και θυληκιά φωνή, έναν άντρα να μυρίζει,ή έναν αρσενικό εμφανίσημο και περιποιημένο
Αυτος ο συσχετισμος μου ειχε διαφυγει η τον ειχα παραβλεψει πρεπει να ομολογησω.:oops:

Αλλη εναλλακτικη δεν εχω?;-)

Το ηχείο που αναφέρεσαι το μαζεύω δίπλα ακριβώς από τον καναπέ
Καθε φορα,πριν πας για υπνο?Ο δικος μου ο συντροφος πως γνωριζει οτι καποιος μετακινησε κατα 1 χιλιοστο τα ηχεια την ημερα της καθαριοτητος?"Δεν αποδιδουν τα μεγιστα"!!!:mad_1: :happy_5:
 

Μηνύματα
29
Reaction score
3
Re: Φωτογραφίες HOME CINEMA μελών AVsite!!!!

Για τους άντρες δεν υπάρχει άλλη εναλλακτική λύση. Στην ουσία η τρίτη είναι αποτέλεσμα της εξέλιξης των απαιτήσεων των γυναικών.

Τώρα όσον αφορά για τα μέγιστα της απόδοσης των ηχείων αρκεί να γνωρίζουμε ότι ο ήχος είναι συχνότητες και αρμονικές οι οποίες δεν επηρεάζονται μόνο από το χιλιοστό της λάθος τοποθέτησης αλλά και από την υγρασία-θερμοκρασία-ατμοσφαιρική πίεση, τον ίδιο τον χώρο και τα αντεικείμενα που βρίσκονται μέσα σ'αυτόν όσο και από τις ίδιες τις συσκευές και τις συνθήκες λειτουργίας αυτών και τους εξωτερικούς θορύβους.

Συμπέρασμα; :crazy_11:
 

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.377
Re: Φωτογραφίες HOME CINEMA μελών AVsite!!!!

Αχαχαχαχαχαχαχαχα.....Το πηρα το μηνυμα!!!:happy_5:

Για το ηχειο πρεπει να βρεις μια αλλη λυση....παρ ολα αυτα!!!!:happy_4:

Τρια πουλακια καθονται....
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.096
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top