Lab gruppen pdx 3000


TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.878
Last edited:

gid

Μηνύματα
7.319
Reaction score
8.541
μου θυμίζει ανησυχητικά behringer
Το πάλαι ποτέ avforum.gr ΛΑΤΡΕΥΕ Behringer EP1500 και τους αγόραζε δύο-δύο για να οδηγήσει τα πάνελ και άλλα απαιτητικά ηχεία. Άλλαξε η μόδα, λες;
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.878
Το πάλαι ποτέ avforum.gr ΛΑΤΡΕΥΕ Behringer EP1500 και τους αγόραζε δύο-δύο για να οδηγήσει τα πάνελ και άλλα απαιτητικά ηχεία. Άλλαξε η μόδα, λες;
απο την στιγμη που οι hypex fusion βγαινουν τοσο φθηνοι , δεν νομιζω οτι αν θελεις κατι ποιοτικο και με watt υπαρχει κατι πιο vfm.
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Και οπτικά μοιάζουν.... Θα σου πω εμένα δε με χαλάει εάν μοιάζουν ακόμη και στις προδιαγραφές αρκεί να υλοποιούνται με καλύτερα υλικά και γενικότερα ασφαλέστερη και αξιόπιστοτέρη λειτουργία, πραγματα που υπόλοιπονται στην behringer...
 

gid

Μηνύματα
7.319
Reaction score
8.541
απο την στιγμη που οι hypex fusion βγαινουν τοσο φθηνοι , δεν νομιζω οτι αν θελεις κατι ποιοτικο και με watt υπαρχει κατι πιο vfm.
Ωραία, αλλά από αυτό, ώσπου να λες πως κάτι "μοιάζει ανησυχητικά με Behringer", υπάρχει μια απόσταση....

Δεν είμαι δικηγόρος του Ούλι Μπέρινγκερ αλλά... όχι και τέτοιο φτύσιμο... ;)
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
απο την στιγμη που οι hypex fusion βγαινουν τοσο φθηνοι , δεν νομιζω οτι αν θελεις κατι ποιοτικο και με watt υπαρχει κατι πιο vfm.
Για πες, έχω 600 ευρώ τι παίρνω σε φιουζον που να έχει αντίστοιχη ισχύ, τιμή;
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.878
Για πες, έχω 600 ευρώ τι παίρνω σε φιουζον που να έχει αντίστοιχη ισχύ, τιμή;
πρωτον η ισχυς οπως και σε ολους τους behringer ετσι και σε αυτον τον lab ειναι μουφα.
max output power αρα rms περιπου τα μισα.
signal to noise εχει 90 db , και μονο απο αυτο δεν τον ακουμπαω.
Δεν εχει δυνατοτητα bridge αρα εναι ηδη 2 bridged μεσα οπως και οι nuke 3000.
κατα την αποψη μου ειναι ολοιδιοι με τον nuke 3000 και πληρωνεις διπλα για το lab gruppen logo , οταν εμφανιστουν φωτος απο τα σωθικα θα το δεις. Δεν αξιζει στην lab να βαλει γραμμη παραγωγης ξεχωριστη για ενα φθηνο ενισχυτη .
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Οπωε είδες δεν έβαλα τον nx 3000, τον παλαιό inuke 3000 δηλ αφού δεν παράγεται πλέον, ο οποίος γεφυρωνεται όμως, που είναι στα μισά κιλά, αλλά τον αντίστοιχο θεωρώ nx 6000 που είναι δύο γεφυρωμενος 3000 ανά κανάλι και στα ίδια περίπου κιλά.. ... Οπότε συγκινούμε με τον nx6000.
Οι τιμές ισχύος της behringer είναι ήδη διπλασσιες, εδώ οι μισές....
Η behringer δεινει 100 db sn εδώ 90..... Ενας nx 6000 με αντιπροσωπευτικοτερα σπεκς και καλύτερη υλοποίηση θα είναι... Αυτό πληρώνεις παραπάνω από τον μπερι... Ναι σαν φώτο θα μοιάζουν...
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.878
Οπωε είδες δεν έβαλα τον nx 3000, τον παλαιό inuke 3000 δηλ αφού δεν παράγεται πλέον, ο οποίος γεφυρωνεται όμως, που είναι στα μισά κιλά, αλλά τον αντίστοιχο θεωρώ nx 6000 που είναι δύο γεφυρωμενος 3000 ανά κανάλι και στα ίδια περίπου κιλά.. ... Οπότε συγκινούμε με τον nx6000.
Οι τιμές ισχύος της behringer είναι ήδη διπλασσιες, εδώ οι μισές....
Η behringer δεινει 100 db sn εδώ 90..... Ενας nx 6000 με αντιπροσωπευτικοτερα σπεκς και καλύτερη υλοποίηση θα είναι... Αυτό πληρώνεις παραπάνω από τον μπερι... Ναι σαν φώτο θα μοιάζουν...
μακαρι να ειναι καλυτερος .
χρησιμοποιω ηδη 2 behringer . με τον 6000 οδηγουσα τα 4645c . Με το που τα οδηγησα με fusion ειδα μεγαλη διαφορα στην διαχείριση του μπασου , εγινε ποιο στακατο χωρις eq .
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
2x 800 W @ 8 Ohm, 3000 W Peak, σχεδόν διπλασιάζει στα 4 ωμ (2*1500) νομίζω πως για σαμπ είναι αρχηγός, αρκεί να μη πέφτει κάτω από 4ωμ το φορτίο.

Στα 2 ωμ βγάζει 1000 βατ, αντίστοιχο των 250 βατ στα 8ωμ. Δε κάνει για φορτία που πέφτουν κάτω από 4.

Η μεγάλη διαφορά των φιούζιον είναι η σταθερότητα ισχύος ανεξαρτήτως τιμής αντίστασης του φορτίου. Εκεί, δε πιάνονται.
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Για όσους δεν έχουν διαβάσει... Νομίζω κάτι αντίστοιχο θα είναι.
Δε θα έχει άλλη συμπεριφορά από τον μπερι.
Πηραν κάτι έτοιμο, το βελτίωσαν στα σημεία που πονούσε, και έβαλαν ένα 300αρι καπέλο στην τιμή απλά...με μέτρια φορτία για μπάσοενισχυτες νομίζω ειναι οκ...
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.312
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top