LG 37αρα LF75 απο επισκευη..

Μηνύματα
347
Reaction score
6
Γεια χαρα και να κανω μια ερωτηση...εχω μια LG 37αρα FullHD το μοντελο LF75...η οποια μετα απο 10 χρονια μου εκαψε το τροφοδοτικο(την πηγα για επισκευη σε ενα service μετα απο ψαξιμο μαστορα..και ο συγκεγκριμενοs εχει καλα review ικανοποιημενων πελατων..οποτε του την αφησα για φτιαξιμο..
Ο μαστοραs οντωs μου ειπε τροφοδοτικο ειναι..λογικη ζημια μετα απο τοσα χρονια που σε κρατησε και επαιξε...και συμφωνησαμε να μου την φτιαξει σε λογικη τιμη που να αξιζει τον κοπο να την φτιαξω...
Θελω να ρωτησω το εξηs διοτι Τριτη την παραλαμβανω φτιαγμενη..
Αυτη η TV δεν εχει USB..αν εγω θα ειθελα να ψαχτω για καποιο firmware update(αν υπαρχει κιολαs για την συγκεκριμενη TV διοτι ειναι μοντελο 2008 και αν οντωs υπαρχει για να το περασω...απο την στιγμη που δεν υπαρχει θυρα USB για update μεσω stick...πωs θα μπορουσα με αλλο τροπο να τηs κανω και ενα filmware update???
Ναι συμφωνω οτι ειναι παλια αλλα απο την στιγμη που σε FullHD και γενικα σαν εικονα με καλυπτει ακομα και συν οτι ειχα σκασει 1100 ευρω να την παρω τοτε και απο την στιγμη που δεν ειναι σοβαρη βλαβη και διορθωνεται σε λογικη τιμη(60 ευρω..)...γιατι να μην την φτιαξω για να με κρατησει ακομα..οοοσο με κρατησει...(μπορει να με βγαλει και ενα χρονο ακομα..μπορει και αλλα 5 σκυλισια χρονια απροβληματιστηs λειτουργιαs..(τυχερα ειναι αυτα κανειs δεν τα ξερει..)
Για την δουλεια που την θελω ακομα..στεκεται αξιοπρεπωs..οποτε τα φωτα σαs......
 

K

kimon

Guest
Η λογική λέει ότι εφ' όσον δεν υπάρχει εξωτερική θύρα ,τότε,αν υπάρχει δυνατότητα αναβάθμισης firmware, θα γίνεται εσωτερικά ( από θύρα στην πλακέτα ή με αλλαγή τσίπ ). Επομένως ρωτάς τον μάστορα ή το εξουσιοδοτημένο σέρβις.
 

Μηνύματα
347
Reaction score
6
Ok kimon..θα ρωτησω τον μαστορα την Τριτη...δεν με καιει σωνει και καλα ντε το firmware update..μπορει και να μην υπαρχει καν καποιο πιο νεο firmware για αναβαθμιση τηs...αυτο που με ενδιαφερει ειναι να ξαναπαιξει σωστα οπωs επαιζε,,και να φαμε και καποια ευλογα χρονια ακομα με αυτην απροβληματιστα...θα ρωτησω παντωs τον μαστορα να δω τι θα μου πει...
 

Μηνύματα
29.073
Reaction score
23.098
ΤΑ ΠΡΟ USB ΜΟΝΤΕΛΑ ΣΥΝΗΘΩΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΖΟΝΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΥΡΑ RS232 (SERIAL).

ΑΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ.
 

Μηνύματα
347
Reaction score
6
Tigergreg εχειs δικιο..κατσε να στην επισκευασει οπωs πρεπει για να ξαναδουλεψει οπωs πρεπει πεs και αφου παιζει οπωs πρεπει μην σκαλιζεσε με ιστοριεs...10 χρονια επαιξε απροβληματιστα..ενα χρονο παρατημενη στον τοιχο κρεμασμενη την ειχα σβηστη..λεω παρε μια καινουργια και πετα την..μετα το εψαξα για επισκευη..βρηκα να μου την φτιαξει νορμαλ οικονομικα σε κοστοs..οποτε αs φτιαχτει να παιζει οπωs επαιζε πριν..και ολα καλα...αφου δεν βιαστηκα να την στειλω σκουπιδια παλι καλα...
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.153
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top