LG65B9BLA OLED TV

Μηνύματα
4
Reaction score
7
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.!
ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΟΥ ΤΙΤΛΟΥ.
ΤΗΝ ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ YOU.GR ΣΤΑ 1830 ΕΥΡΩ.
ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΜΙΑ LG 55' 4K ULTRA HD. ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΙΑΘΕΣΕΙ.
ΣΤΗ ΝΕΑ TV ΘΑ ΒΛΕΠΩ NETFLIX & COSMOTE TV (ΑΓΩΝΕΣ, ΤΑΙΝΙΕΣ) ΜΕ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ LG SOUNDBAR ΜΕ SUBWOOFER
ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΝΑ ΒΡΩ ΚΡΙΤΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ ΕΔΩ.
ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΘΕΣΩ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ 2000 ΕΥΡΩ max.
Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΘΕΑΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΣΤΗΡΑ 3-3,10 ΜΕΤΡΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΟΣΟΥΣ ΜΠΟΥΝΕ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΟΥΝ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΣΧΗΜΑΤΙΣΩ ΕΙΚΟΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΝΤΕΛΟ Ή ΝΑ ΣΤΡΑΦΩ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ.
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
Βάλε 1 κατοστάρικο ακόμα και πάρε την 65c9.
Καλύτερος επεξεργαστής, εκπληκτική τηλεόραση (όπως και η b9 βέβαια).
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.!
ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΟΥ ΤΙΤΛΟΥ.
ΤΗΝ ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ YOU.GR ΣΤΑ 1830 ΕΥΡΩ.
ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΜΙΑ LG 55' 4K ULTRA HD. ΟΧΙ ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΙΑΘΕΣΕΙ.
ΣΤΗ ΝΕΑ TV ΘΑ ΒΛΕΠΩ NETFLIX & COSMOTE TV (ΑΓΩΝΕΣ, ΤΑΙΝΙΕΣ) ΜΕ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟ LG SOUNDBAR ΜΕ SUBWOOFER
ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΝΑ ΒΡΩ ΚΡΙΤΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΙ ΕΔΩ.
ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΘΕΣΩ ΕΙΝΑΙ ΜΕΧΡΙ 2000 ΕΥΡΩ max.
Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΘΕΑΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΣΤΗΡΑ 3-3,10 ΜΕΤΡΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΟΣΟΥΣ ΜΠΟΥΝΕ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΟΥΝ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΣΧΗΜΑΤΙΣΩ ΕΙΚΟΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΝΤΕΛΟ Ή ΝΑ ΣΤΡΑΦΩ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ.
Καλώς ήρθες στο Avsite.

Θα σε παρακαλούσα να μην γράφεις με κεφαλαία, απαγορεύεται από τον κανονισμό.

Όσο για την Oled 65B9, την θεωρώ πολύ καλή επιλογή. Κρίμα που δεν την πρόλαβες την Black Friday με χαμηλότερη τιμή, αλλά και πάλι δεν βρίσκω καλύτερη επιλογή στα ίδια χρήματα. Οι Β9 και C9 έχουν το ίδιο πάνελ. Δεν ξέρω τι περισσότερο προσφέρει ο επεξεργαστής της C9 που αναφέρει ο @loggeo
 

Μηνύματα
4
Reaction score
7
Καλώς ήρθες στο Avsite.

Θα σε παρακαλούσα να μην γράφεις με κεφαλαία, απαγορεύεται από τον κανονισμό.

Όσο για την Oled 65B9, την θεωρώ πολύ καλή επιλογή. Κρίμα που δεν την πρόλαβες την Black Friday με χαμηλότερη τιμή, αλλά και πάλι δεν βρίσκω καλύτερη επιλογή στα ίδια χρήματα. Οι Β9 και C9 έχουν το ίδιο πάνελ. Δεν ξέρω τι περισσότερο προσφέρει ο επεξεργαστής της C9 που αναφέρει ο @loggeo
Ευχαριστώ και συγγνώμη για τα κεφαλαία. Δεν το γνώριζα
 

Μηνύματα
4
Reaction score
7
Καλώς ήρθες στο Avsite.

Θα σε παρακαλούσα να μην γράφεις με κεφαλαία, απαγορεύεται από τον κανονισμό.

Όσο για την Oled 65B9, την θεωρώ πολύ καλή επιλογή. Κρίμα που δεν την πρόλαβες την Black Friday με χαμηλότερη τιμή, αλλά και πάλι δεν βρίσκω καλύτερη επιλογή στα ίδια χρήματα. Οι Β9 και C9 έχουν το ίδιο πάνελ. Δεν ξέρω τι περισσότερο προσφέρει ο επεξεργαστής της C9 που αναφέρει ο @loggeo
Καλημερα. Ενημερωτικά
 

BLUES

TV
Μηνύματα
1.629
Reaction score
960
Καλημερα. Ενημερωτικά
Καλημερα
Η τιμη ειναι πολυ καλη, για ενα εξαιρετικο μεσο προβολης,αναμεσα στα 3 καλυτερα του 2019(με Sony KD-65AG9-Panasonic TX-65GZ 2000)
Κανε και επεκταση εγγυησης στα 5 χρονια,και εισαι εντος μπατζετ
Αξιοπιστο σερβις,εν γενει,επιλυθηκαν τα θεματα burn-in,γινεται αντικατασταση πανελ,σε περιπτωση βλαβης

Παραθετω αναφορες και μετρησεις απο ξενα φορουμ
www.avforums.com/reviews/lg-c9-oled65c9-4k-oled-tv-review.15745
www.rtings.com/tv/reviews/lg/b9-oled
www.tomsguide.com/reviews/lg-c9-oled
www.techradar.com/reviews/lg-c9-oled-oled55c9-oled65c9-oled77c9
www.whathifi.com/reviews/lg-oled65c9pla
Προχωρα αφοβα και καλοθεατη
 

Μηνύματα
4
Reaction score
7
Καλημερα
Η τιμη ειναι πολυ καλη, για ενα εξαιρετικο μεσο προβολης,αναμεσα στα 3 καλυτερα του 2019(με Sony KD-65AG9-Panasonic TX-65GZ 2000)
Κανε και επεκταση εγγυησης στα 5 χρονια,και εισαι εντος μπατζετ
Αξιοπιστο σερβις,εν γενει,επιλυθηκαν τα θεματα burn-in,γινεται αντικατασταση πανελ,σε περιπτωση βλαβης

Παραθετω αναφορες και μετρησεις απο ξενα φορουμ
www.avforums.com/reviews/lg-c9-oled65c9-4k-oled-tv-review.15745
www.rtings.com/tv/reviews/lg/b9-oled
www.tomsguide.com/reviews/lg-c9-oled
www.techradar.com/reviews/lg-c9-oled-oled55c9-oled65c9-oled77c9
www.whathifi.com/reviews/lg-oled65c9pla
Προχωρα αφοβα και καλοθεατη
Προχώρησα,
ευχαριστώ για τις πληροφορίες!
 


Μηνύματα
4
Reaction score
2
Καλημερα
Η τιμη ειναι πολυ καλη, για ενα εξαιρετικο μεσο προβολης,αναμεσα στα 3 καλυτερα του 2019(με Sony KD-65AG9-Panasonic TX-65GZ 2000)
Κανε και επεκταση εγγυησης στα 5 χρονια,και εισαι εντος μπατζετ
Αξιοπιστο σερβις,εν γενει,επιλυθηκαν τα θεματα burn-in,γινεται αντικατασταση πανελ,σε περιπτωση βλαβης

Παραθετω αναφορες και μετρησεις απο ξενα φορουμ
www.avforums.com/reviews/lg-c9-oled65c9-4k-oled-tv-review.15745
www.rtings.com/tv/reviews/lg/b9-oled
www.tomsguide.com/reviews/lg-c9-oled
www.techradar.com/reviews/lg-c9-oled-oled55c9-oled65c9-oled77c9
www.whathifi.com/reviews/lg-oled65c9pla
Προχωρα αφοβα και καλοθεατη
Καλό σας απόγευμα.
Είμαι νέος εδώ και μιας και είδα το παραπάνω περί "burn-in", είπα να ζητήσω την βοήθεια σας.
Είναι μερικές ημέρες τώρα (περίπου μήνας) που αντιμετωπίζω πρόβλημα "burn-in"σε LG 65 μοντέλο 2017.
Συγκεκριμένα μου παρουσιάζει το λογότυπο και τις "trailer bars" ενός σταθμού (Alpha).
Χρησιμοποίησα το "εργαλείο" απαλοιφής θορύβου, αλλά δεν υπήρξε γιατρειά.
Ακολούθησα την συμβουλή κάποιου φίλου να την αφήσω όλο το βράδυ σε συχνότητα με "χιόνια", αλλά και πάλι τίποτε.
Εγγύηση διετής, άραγε είμαι εκτός.
Υπάρχει κάτι που θα μπορούσα να επιχειρήσω;
Ευχαριστώντας εκ των προτέρων για την προσοχή/απάντησή σας.
Νίκος Γ. Ζαρίκος
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Καλό σας απόγευμα.
Είμαι νέος εδώ και μιας και είδα το παραπάνω περί "burn-in", είπα να ζητήσω την βοήθεια σας.
Είναι μερικές ημέρες τώρα (περίπου μήνας) που αντιμετωπίζω πρόβλημα "burn-in"σε LG 65 μοντέλο 2017.
Συγκεκριμένα μου παρουσιάζει το λογότυπο και τις "trailer bars" ενός σταθμού (Alpha).
Χρησιμοποίησα το "εργαλείο" απαλοιφής θορύβου, αλλά δεν υπήρξε γιατρειά.
Ακολούθησα την συμβουλή κάποιου φίλου να την αφήσω όλο το βράδυ σε συχνότητα με "χιόνια", αλλά και πάλι τίποτε.
Εγγύηση διετής, άραγε είμαι εκτός.
Υπάρχει κάτι που θα μπορούσα να επιχειρήσω;
Ευχαριστώντας εκ των προτέρων για την προσοχή/απάντησή σας.
Νίκος Γ. Ζαρίκος
Επικοινώνησε με την εξυπηρέτηση πελατώ της Lg:

Ανάφερέ τους ότι "πρόκειται για το γνωστό πρόβλημα burn-in των τηλεοράσεων του 2017" που διαπίστωσες κι εσύ. Ελπίζω ότι θα δεχτούν να αντικαταστήσουν το πάνελ ή την τηλεόραση.

Μέχρι τώρα η αντιμετώπιση της LG στις περισσότερες περιπτώσεις (αλλά εντός εγγύησης) ήταν υποδειγματική. Ενημέρωσέ μας για την απάντηση της LG στην περίπτωσή σου..
 

Μηνύματα
4
Reaction score
2
Επικοινώνησε με την εξυπηρέτηση πελατώ της Lg:

Ανάφερέ τους ότι "πρόκειται για το γνωστό πρόβλημα burn-in των τηλεοράσεων του 2017" που διαπίστωσες κι εσύ. Ελπίζω ότι θα δεχτούν να αντικαταστήσουν το πάνελ ή την τηλεόραση.

Μέχρι τώρα η αντιμετώπιση της LG στις περισσότερες περιπτώσεις (αλλά εντός εγγύησης) ήταν υποδειγματική. Ενημέρωσέ μας για την απάντηση της LG στην περίπτωσή σου..
Ευχαριστώ πολύ Γιάννη
Θα έπανέλθω
Νίκος Γ. Ζαρίκος
 

Μηνύματα
4
Reaction score
2
Ευχαριστώ πολύ Γιάννη
Θα έπανέλθω
Νίκος Γ. Ζαρίκος

Καλησπέρα Γιάννη.
Μου ζήτησαν να αποτανθώ στο SERVICE ONE που είναι δικό τους η συνεργάζονται (δεν γνωρίζω).
Μίλησα μαζί τους και μού πρότειναν επίσκεψη Τεχνικού στο σπίτι (35 ευρώ) η να έρθουν να την πάρουν εκείνοι (43 ευρώ) αφού θα την έχω κατεβάσει εγώ από τον τοίχο (λες και κατεβαίνει εύκολα) και αφού κάνουν την "διάγνωση" να με ενημερώσουν για τα περαιτέρω κόστη επισκευής (εάν παίρνει).

Το σκέπτομαι και βλέπουμε

Για την ώρα έχω αλλάξει λίγο (πολύ μάλλον) τις ρυθμίσεις Λυχνίας / Φωτεινότητας / Κοντράστ, μήπως και δεν μεγαλώσει και άλλο το πρόβλημα

Καλό βράδυ
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Για αντικατάσταση λόγω προβληματικού πάνελ δεν έκαναν κουβέντα;
 

Μηνύματα
4
Reaction score
2
Για αντικατάσταση λόγω προβληματικού πάνελ δεν έκαναν κουβέντα;
Καλημέρα.
Εάν εννοείς απο μόνοι τους, τότε ΟΧΙ.
Μάλιστα, απερίφραστα μου έδωσαν να αντιληφθώ πως αφού ειναι ΕΚΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ το μόνο που μπορούν να κάνουν ειναι να μου συστήσουν το συνεργείο που ανέφερα και οτι ισως μπορεί να γίνει επισκευή απο αυτούς, με έξοδα δικά μου, βέβαια.
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.163
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top