"Little" black box


Μηνύματα
501
Reaction score
705
50Μbps VDSL παιδία και μετράω 45-46! Η σύνδεση είναι εξαιρετική...
+ ότι ούτως ή άλλως δε τα πάει καλά ούτε με τον εξωτερικό USB v3 από Kodi...
Post automatically merged:

Να πω επίσης το αστείο της υπόθεσης οτι 4Κ youtube τα παίζει flawless (με εξαίρεση ένα της Νορβηγίας που χάνει τα αυτά και τα πασχάλια δε ξέρω γιατί μάλλον δε συμπαθεί τη χώρα λολ) ...
 
Last edited:

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.927
Reaction score
3.731
Μπορείς να παίξεις τα δοκιμαστικά video του Netflix, να ελέγξεις σε τι πραγματική ανάλυση βλέπεις το βίντεο;
Δοκίμασες το Netflix App, να δεις εάν έχει διαφορά;
 

Μηνύματα
501
Reaction score
705
Μπορείς να παίξεις τα δοκιμαστικά video του Netflix, να ελέγξεις σε τι πραγματική ανάλυση βλέπεις το βίντεο;
Δοκίμασες το Netflix App, να δεις εάν έχει διαφορά;

Εννοείται, θα το κάνω το απόγευμα αν και είμαι σχεδόν σίγουρος ότι βλέπω 1080.
Επίσης το πρόβλημα είναι γενικότερο όχι μόνο στο Netflix, και το Kodi "περίεργα" παίζει... Και το εντυπωσιακό είναι ότι το μηχάνημα πάει ρελαντί και θερμοκρασίες τύπου 36-40 με στοκ κούλερ (!!), μακάρι να έβλεπα δλδ 100άρια σε CPU ή GPU, θα ήξερα και τι να κάνω :(
 


Μηνύματα
501
Reaction score
705
Δοκιμάστε να αλλάξετε λίγο το refresh rate στην ανάλυση που είστε, ίσως βελτιώσει την κατάσταση
Είσαι ο Θεός μου να ξέρεις, άλλαξα το refresh rate από 50Hz σε 60 και voila μιλάμε για τραγική βελτίωση! Το περίεργο μάτι μου κάτι πιάνει πάλι αλλά είμαστε τρομακτικά πολύ καλά! Έχω smooth κίνηση επιτέλους γιατί ότι ετοιμαζόμουν να το βάλω αγγελία :roflmao:

Αν μπεις στον κόπο να κάνεις δοκιμές, μετά τα παραπάνω ρίξε μια ματιά και στον τελευταίο driver της AMD:

Μπήκαν και οι καινούριοι drivers, thanks για το heads up, ούτε ειδοποίηση από το software ούτε τπτ...
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.342
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top