Live! Που πήγαμε και τι ακούσαμε...




Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Χαχα! Ξεκινησαν παλι πριν απο μια εβδομαδα τα jazz live τις Πεμπτες του duende, που ομως αλλαξε χωρο κ μεταφερθηκε στον επανω οροφο του Καφωδειον Ελληνικον στη Βενιζελου ακριβως επανω απ την εγνατια. Εχει πεμπτες σιγουρα λαιβ και αλλους διαφορους καλλιτεχνες και σαββατα κ παρασκευες κλπζ
Χθες ειχε κιθαρα μπασσο ντραμς πνευστα και φωνη.
Καλα ηταν αλλα νιαουριζε η τραγουδιστρια, παρα το proficiency Δεν κατάφερα ποτέ να καταλάβω τι λέει, τζάμπα τα πτυχία
 







Sleep

Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Μηνύματα
686
Reaction score
2.675
Bauhaus στο Release Athens ή το μεγάλο ξενέρωμα ή έχοντας την αίσθηση ότι σου έχουν πιάσει τον κώλο...

Ο χάλια ήχος και η αντιεπαγγελματική στάση του Peter Murphy τίναξαν τη συναυλία στον αέρα.

50 λεπτά σκάρτα και δύο encore. Στο τελευταίο τραγούδι ο βρετανός τραγουδιστής αποχώρησε πριν ολοκληρωθεί αφήνοντας σύξυλα το υπόλοιπα μέλη που προσπαθούσαν να σώσουν ό,τι σώνεται. Γι' αυτό δεν έκαναν ποτέ χωριό μαζί του.

Στα θετικά κρατάω τη φωνάρα της τύπισσας των Strawberry Pills η οποία είτε άκουγες το δίσκο είτε το live ήταν ένα και το αυτό.

Ραντεβού ακριβώς σε μια βδομάδα. Ο Nick δεν απογοητεύει.

 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
IMG_20220607_193641.jpg


IMG_20220607_203647.jpg


17.000 άνθρωποι μαζεύτηκαν να τον δούνε χθες στο Άμστερνταμ, και έχει και σήμερα, άλλοι τόσοι. Τίγκα ο χώρος.

Screenshot_20220609_094052_com.google.android.apps.photos.jpg


IMG_20220607_210208.jpg


Αν έχετε τρόπο πείτε μου να ανεβάσω βίντεο (το youtube θα το σφαξει).
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.867
Reaction score
20.360
@costas EAR Μπορείς να το ανεβάσεις στο Google drive και να μοιραστείς το link.
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Bauhaus στο Release Athens ή το μεγάλο ξενέρωμα ή έχοντας την αίσθηση ότι σου έχουν πιάσει τον κώλο...

Ο χάλια ήχος και η αντιεπαγγελματική στάση του Peter Murphy τίναξαν τη συναυλία στον αέρα.

50 λεπτά σκάρτα και δύο encore. Στο τελευταίο τραγούδι ο βρετανός τραγουδιστής αποχώρησε πριν ολοκληρωθεί αφήνοντας σύξυλα το υπόλοιπα μέλη που προσπαθούσαν να σώσουν ό,τι σώνεται. Γι' αυτό δεν έκαναν ποτέ χωριό μαζί του.

Στα θετικά κρατάω τη φωνάρα της τύπισσας των Strawberry Pills η οποία είτε άκουγες το δίσκο είτε το live ήταν ένα και το αυτό.

Ραντεβού ακριβώς σε μια βδομάδα. Ο Nick δεν απογοητεύει.

Διάβασα κάπου και μου παν ότι έχανε επικοινωνία το μικρόφωνο και δεν ακουγοταν τίποτα και νευρίασε και κάτι τέτοιο , δεν ξέρω αν είναι αλήθεια...
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
@costas EAR Μπορείς να το ανεβάσεις στο Google drive και να μοιραστείς το link.
Όχι βρε για να κάνεις download, για steaming να το δεις όπως στο youtube λέω.
Ανέβασμα ως έχουν είναι τεράστια αρχεία, δε παίζει, κι ούτε θα κάνω editing και επεξεργασία, ούτε αυτό παίζει.
 

Sleep

Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Μηνύματα
686
Reaction score
2.675
O Peter Murphy κάνει τσαμπουκάδες έξω από το χώρο όπου πρωτύτερα είχαν εμφανιστεί οι Bauhaus.
Κατόπιν τον μπαγλαρώνουν.
Αυτά συμβαίνουν σε σοβαρές χώρες με σοβαρούς διοργανωτές (Σουηδία).
Με τις υγιές μας...

 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
...πολυ λιγες συναυλιες θυμαμαι (εχω παρευρεθει σε μερικες εκατονταδες). 🐒
τις προαλες ομως θυμηθηκα οτι δεν μου αρεσουν οι συναυλιες.... :boast:
 

Μηνύματα
247
Reaction score
125
Διάβασα κάπου και μου παν ότι έχανε επικοινωνία το μικρόφωνο και δεν ακουγοταν τίποτα και νευρίασε και κάτι τέτοιο , δεν ξέρω αν είναι αλήθεια...
η μπορεί να είναι επηρεασμένος από τα ελληνοτουρκικά....
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.166
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top