Mπελάδες με ηλεκτρική E-SCREEN 120.

Status
Not open for further replies.
Μηνύματα
852
Reaction score
748
Παρακαλώ θα ηθελα κι εγω μια απαντηση απο τον αντιπροσωπο για το αν μπορει να διορθωθει το βουητο που παρουσιαζει η δικια μου e-screen, διοτι ειναι αρκετα ενοχλητικο.

Ευχαριστω.
 

Μηνύματα
545
Reaction score
33
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Mπελάδες με ηλεκτρική E-SCREEN 120.

Φίλε δεν σε ειρωνεύτηκα και απαιτώ και από μέρους σου
<o:p> </o:p>
ανάλογη αντιμετώπιση!
<o:p> </o:p>
Τα χαριτωμένα σου περί συγκινητικών αναφορών μου τα αφήνω
<o:p> </o:p>
στην κρίση αυτών που παρακολουθούν το θέμα !
<o:p> </o:p>
Και σε ρωτώ:
<o:p> </o:p>
1) Γιατί δεν ζήτησε αντικατάσταση της οθόνης ή επιστροφή των

χρημάτων<o:p></o:p> ο πελάτης;


<o:p> </o:p>
2) Του αρνήθηκε κανείς την αντικατάσταση ή την επιστροφή;


<o:p> </o:p>
3) Γιατί ζήτησε μόνο μια μετατροπή-ανακατασκευή της οθόνης
<o:p> </o:p>
χωρίς να εξασφαλίσει εκ των προτέρων απόλυτα
<o:p> </o:p>
εγγυημένο αποτέλεσμα;


<o:p> </o:p>
4) Γιατί πήρε και έφυγε την ανακατασκευασμένη-τροποποιημένη


μετά από <o:p></o:p>δική του αίτηση οθόνη και αφού του αναφέρθηκαν


πιθανά<o:p></o:p> προβλήματα στην μελλοντική της λειτουργία;


<o:p> </o:p>
5) Γιατί πήρε την οθόνη και έφυγε όταν του αναφέρθηκε
<o:p> </o:p>
ρητώς ότι σε κάθε άνοιγμα της πρέπει να ελέγχει την κατάσταση
<o:p> </o:p>
των ταινιών σύνδεσης (και όχι μονωτικών) πράγμα που
<o:p> </o:p>
δήλωνε το ευάλωτο του modification;


<o:p> </o:p>
6) Γιατί παραπονέθηκε για τον χρόνο όταν παρουσία
<o:p> </o:p>
αυτήκοων και αυτοπτών μαρτύρων του δηλώθηκε
<o:p> </o:p>
σαφώς ότι «θα το έβλεπαν» μετά από 4 εβδομάδες
<o:p> </o:p>
και το δέχτηκε χωρίς αντίρρηση;


<o:p> </o:p>
7) Γιατί ανέφερε ότι χρεώθηκε με κάτι το οποίο
<o:p> </o:p>
ποτέ δεν πλήρωσε;


<o:p> </o:p>
8) Γιατί να καταδικάσω τον αντιπρόσωπο όταν
<o:p> </o:p>
υποτίθεται ότι χρέωσε (χωρίς να τα πάρει ποτέ)
<o:p> </o:p>
90 Eu για πανί+εργασία όταν μόνο το πανί
<o:p> </o:p>
κόστιζε 140Ε και βγήκε από καινούργια οθόνη
<o:p> </o:p>
που κόστιζε πολύ περισσότερο ; (και η οποία
<o:p> </o:p>
αχρηστεύθηκε).
<o:p> </o:p>
<o:p> </o:p>
<o:p> </o:p>
Διαβάστε προσεκτικά τα post μου γιατί βιάζεστε να καταδικάσετε χωρίς να είστε ποτε παρών.
Εγραφα... μου ζήτησαν 90€... δεν ανέφερα ουτε οτι τα πλήρωσα η κάτι άλλο.

Και εν τέλει δεν βλέπω την αντιμετώπιση ή επιβεβαίωση απο το μαγαζί (ΚΟΣΜΑΣ) για αυτά που λέχθηκαν περι 5-10cm.

Συμβουλή σε όλους: Kάθε φορά που πηγαίνετε σε πωλητή και πάρε δωσε εν γένει κουβαλάτε και κανα κασετοφωνάκι γιατι στο τέλος θα πάτε στο Δαφνί.
 

MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.644
Reaction score
9.216
Απάντηση: Mπελάδες με ηλεκτρική E-SCREEN 120.

geortgetdm, το να απαντήσεις αναλυτικά σε κάθε μήνυμα που -καλώς ή κακώς- έγραψαν τρίτα προς το ζήτημα μέλη, δε βγάζει πουθενά. Αντίθετα θα προκαλέσει νέο κύκλο άσκοπων αντιπαραθέσεων.

Αν θες να ξανανοίξει το θέμα, σε παρακαλώ περιορίσου στην παράθεση των γεγονότων.
 

Μηνύματα
545
Reaction score
33
Συμφωνω, και παρακαλώ πολύ να κλείσει το θεμα εδω καθώς έχω κουραστεί ψυχολογικά.
 


NIX

Μηνύματα
1.390
Reaction score
0
Απάντηση: Mπελάδες με ηλεκτρική E-SCREEN 120.

Ειμαι καθετα αντιθετος να κλειδωθει το θεμα.

Μεχρι στιγμης ολοι εκφραστηκαν αρκετα κοσμια.
Το αν δεν βγαζει ή βγαλει πουθενα θα το δειξει το θεμα οχι η καταναγκαστικη παγίωση του.
 

Μηνύματα
465
Reaction score
54
Ωραια, τελικο συμπερασμα για μερικους: ο αντιπροσωπος αψογος, ο GEORGETDM ιδιοτροπος πελατης τον οποιο προτεινω να κρεμασουμε η να οργανωσουμε δημοσιο λιθοβολισμό.
Εγω επαναλαμβανω την ερωτηση μου: στο εγχειριδιο της e-screen γιατι δεν αναγραφονται πουθενα τα περι 5-10 εκ εντος του κυλινδρου ωστε να μην γινεται κακη χρηση? Η μηπως ειναι αυτονοητο?
 

Μηνύματα
2.632
Reaction score
1
CptBill, αφου δεν κανεις καν τον στοιχειωδη κοπο να διαβασεις τις απαντησεις, γιατι συνεχιζεις, ενω εχει ζητηθει επιμονως να μην δοθει συνεχεια, κατι που εχει αποδεχτει και ο ιδιος ο δημιουργος του thread? Παρακαλω να τελειωσει εδω, οτι επρεπε να ειπωθει, ειπωθηκε.
 

Μηνύματα
465
Reaction score
54
Α ναι συγνωμη, ειπα και εγω σαν καταναλωτης να κανω ερωτηση που αφορουσε τη συγκεκριμενη οθονη.
Λαθος φορουμ μαλλον και λαθος thread.
 

Μηνύματα
2.632
Reaction score
1
Συγγνωμη κιολας, αλλα η ερωτηση σου εχει ΗΔΗ απαντηθει απο τον αντιπροσωπο. Ο ανθρωπος υποστηριζει οτι αυτο περι του τυλιγματος ΔΕΝ ισχυει. Δεν μπορω να το επιβεβαιωσω, δεν ειμαι καν κατοχος της οθονης, ουτε ο αρμοδιος, αλλα ο ιδιος λεει:

8)Τα περί προφορικών οδηγιών για 10cm υποχρεωτικά εναπομένοντα τυλιγμένα εκατοστά μέσα στο κουτί της οθόνης είναι ψευδέστατα και κακόβουλα!
Δηλαδη τι παραπανω θελεις, να στο γραψει σε υπευθυνη δηλωση? Θεωρω απαραδεκτη την απαντηση σου που θελει να με κανει να φανω ο φασιστικος moderator που κοβω κατι εκει που δηθεν με συμφερει, υποννοωντας το ιδιο για ΟΛΟΚΛΗΡΟ το φορουμ, χωρις να εχεις κανει καν τα αυτονοητα.
 

Μηνύματα
465
Reaction score
54
Το συγκεκριμενο σημειο της απαντησης μου ειχε διαφυγει. Βλεπεις κανενας mod δεν εκανε το στοιχειωδη κοπο να μου κανει quote (επειδη ναι, εγω ειμαι τυφλος) την απαντηση :126:
Επομενη φορα θα φροντισω να εκτυπωσω ολες τις σελιδες του thread να τις αποστηθισω για να μην σας κουράζω.
 

Μηνύματα
2.318
Reaction score
0
Απάντηση: Mπελάδες με ηλεκτρική E-SCREEN 120.

CptBill , η απάντηση που ζητάς δόθηκε αρκετά νωρίς και πολλές φορές ... Καλημέρα!

Αντε και καλά ξεμπερδέματα ...
 

Μηνύματα
2.632
Reaction score
1
Το συγκεκριμενο σημειο της απαντησης μου ειχε διαφυγει. Βλεπεις κανενας mod δεν εκανε το στοιχειωδη κοπο να μου κανει quote (επειδη ναι, εγω ειμαι τυφλος) την απαντηση :126:
Επομενη φορα θα φροντισω να εκτυπωσω ολες τις σελιδες του thread να τις αποστηθισω για να μην σας κουράζω.
Οταν δεν εχεις κανει εσυ τον στοιχειωδη κοπο να διαβασεις και να κατανοησεις το θεμα, σου φταινε οι mods που σου ειπαν οτι υπαρχει απαντηση, αλλα δεν σε πηραν απο το χερακι να σου την δειξουν?
Και οχι μονο αυτο, αλλα μας την λες κιολας εμμεσως και με τροπο για τη δημοκρατικοτητα μας (κατι για το οποιο δεν βλεπω να ανακαλεις, αφου αναγνωρισες οτι δεν ειχες διαβασει ολο το θεμα), και συνεχιζεις να μας ειρωνευεσαι!
 

Μηνύματα
70
Reaction score
0
εγω μονο 1 ερωτηση θα ηθελα να απαντηθει και ισως παρω το μερος του αντιπροσωπου και αυτων που βανουν το χερι τους στην φωτια για αυτον πως γινεται ολοκληρη αντιπροσωπεια να δεχτει να κανει τετοια προχειροδουλεια με μονοτιικη ?
δηλαδη αν παω για service τον προβολεα μου και ζητησω να μου τον κλεισουν με uhu αυτοι αυτο θα κανουν?
 

Μηνύματα
401
Reaction score
0
εγω μονο 1 ερωτηση θα ηθελα να απαντηθει και ισως παρω το μερος του αντιπροσωπου και αυτων που βανουν το χερι τους στην φωτια για αυτον πως γινεται ολοκληρη αντιπροσωπεια να δεχτει να κανει τετοια προχειροδουλεια με μονοτιικη ?
δηλαδη αν παω για service τον προβολεα μου και ζητησω να μου τον κλεισουν με uhu αυτοι αυτο θα κανουν?

Ναι και θα σου ζητησουν και 90Ε :137:
 

Μηνύματα
658
Reaction score
1
Να ρωτήσω κάτι?

Αν μετά από τόση συζήτηση - αντιπαράθεση, ο πελάτης ζητήσει έστω και τώρα αντικατάσταση της οθόνης αφού και η μετατροπή/επιδιόρθωση/μεταποίηση/επισκευή δεν ήταν πετυχημένη, ο αντιπρόσωπος θα το κάνει?
 

LUXMAN

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.993
Reaction score
69
ΠΡΩΤΗ ΒΛΑΒΗ

1) Οι οθονες της E-Screen ερχονται ρυθμισμενες απο τον κατασκευαστη ωστε να μηνξετυλιγονται πληρως και ενω συνεχιζεται η εκτυλιξη να αρχισει παλι το πανι να μαζευεται αναποδα .

2) Οδηγιες για την απλη χρηση της οθονης δεν υπαρχουν γιατι η χρηση των δυο πληκτρων του τηλεκοντρολ ειναι αυτονοητη .

3) Περαιτερω ρυθμιση (αλλαγη των εργοστασιακων οριων) των δυο θεσεων , κατω οριο εκτυλιξης και ανω οριο τυλιξης γινεται μονο με τηλεφωνικη επικοινωνια με τον εισαγωγεα και δεν θεωρειται δεδομενο της συνηθους χρησης ωστε να πρεπει να παρασχεθουν εντυπες οδηγιες (κατι αναλογο με τα εργοστασιακα κρυφα μενου των TV και των Videoprojectors) . Επισης γινεται με ΕΥΘΥΝΗ του πελατη .

4) Αυτος ο επανακαθορισμος των οριων γινεται απο δυο μικρα ΚΡΥΦΑ πληκτρα του τηλεχειριστηριου τα οποια διπλα απο την μπαταρια του τηλεκοντρολ αφου βεβαια εχει ανοιχθει το καπακι που την ασφαλιζει (ξαναθυμιζω οτι αυτο γινεται με ευθυνη του πελατη).

Η αποκολληση του πανιου αρχικα , κατα την αποψη της αντιπροσωπειας μπορει να γινει με δυο τροπους ΜΟΝΟ :
α) να προσπαθησει καποιος να εκτυλιξει βιαια την οθονη τραβωντας την με δυναμη και
β) πειραζοντας τα δυο κρυφα κουμπακια επανακαθορισμου οριων (setup) και φυσικα κανοντας κακο χειρισμο τους .

Τι εκανε απ τα δυο ο καταγγελων ;;

Να σημειωθει οτι για την εγκατασταση της αρχικα ειχε ζητηθει απο τον εγκαταστατη-τεχνικο του καταστηματος να την τοποθετηση την επομενη της αγορας ,στη συνεχεια αποφασισε να την τοποθετηση ο ιδιος και ως εκτουτου τον συμβουλευθηκε τηλεφωνικα (δις) για το πως θα την εγκαταστησει .

ΕΠΙΣΚΕΥΗ - ΕΠΙΜΗΚΥΝΣΗ

Οσον αφορα την πλευρα του καταστηματος η πληρης ενημερωση περι των διαστασεων της οθονης εγινε με απολυτη ακριβεια (εκατοστου) για καθε της διασταση και συνεπως σχολια η ευθυνες σχετικα με το μη ταιριασμα της στον χωρο του δεν ευσταθουν .



1) Πηγαινοντας την οθονη στον αντιπροσωπο για επισκευη , ζητησε επιμηκυνση του πανιου της .
2) Ο αντιπροσωπος τον ενημερωσε οτι αυτο δεν θα μπορουσε να γινει πριν περασουν τουλαχιστον 1 με 2 μηνες λογω μεγαλου φορτου εργασιας .
3) Ο πελατης συμφωνησε .

Απο που και ως που προκυπτει εστω και η ελαχιστη δικαιολογια για μομφη σχετικα με καθυστερηση ;;;

Η επισκευη της βεβαια θα ηταν αμεση . 1 με 2 μηνες θα καθυστερουσε η επιμηκυνση .


ΕΠΙΜΗΚΥΝΣΗ

Ο συγκεκριμενος εισαγωγεας δεν ειναι κατασκευαστης οθονων . Προσπαθησε ομως να βοηθησει τον πελατη του επειδη ειχε κανει λαθος υπολογισμους .
Καλως η κακως επελεξε να χρησιμοποιησει αμφιπλευρη κολλητικη ταινια (διπλης οψεως) βαρεως τυπου . Ηταν το μονο υλικο με το οποιο θα μπορουσε να ενωσει τα δυο τμηματα .

Πριν παραδωσει την οθονη στον πελατη του ο κυριος Τζιαφης επεσημανε την δυσπιστια του για την αξιοπιστια της επιμηκυνσης και του ειπε να την δοκιμασει με επιφυλαξη ως προς το αποτελεσμα . Του ειπε επισης οτι αν δεν λειτουργουσε η "πατεντα" με την διπλης οψεως ταινια θα επανεφερε την οθονη (χωρις χρεωση) στην προτερη κατασταση .

ΠΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΟΤΙ Ο ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ ΠΛΗΡΩΣΕ 90 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΟΝΩΤΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ ;;;;;;; Σημειωτεον οτι χρησιμοποιηθηκε υφασμα απο αλλη οθονη που "καννιβαλιστηκε" προκειμενου να γινει η επιμηκυνση .

Προς ενημερωση επισης ολων τα 90 ευρω ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΘΗΚΑΝ ΠΟΤΕ ! Γιατι λοιπον ο πελατης παραπονιεται για τα 90 ευρω που δεν εβγαλε ποτε απο την τσεπη του ?


Οσον αφορα το καταστημα μας , ΚΟΣΜΑΣ , εχουμε κανει τα δεοντα τηλεφωνα στον αντιπροσωπο προκειμενου να εξυπηρετηθει ο πελατης μας και να μην χρεωθει με τα τυπικα ποσα αλλα με πολυ χαμηλοτερα .

Τα παραπανω προεκυψαν μετα απο την ενημερωση που ειχαμε απο τον κυριο Τζιαφη οσον αφορα το θεμα αυτο .
 


Μηνύματα
15
Reaction score
0
Σε μια τετοια οθωνη τετοια που πηρα πριν λιγο καιρο , σε ενα μονοσελιδο που ειχε μεσα , ανεφερε πως να οριζεις τα ορια ... Οποτε ολλα αυτα ειναι δικαιολογιες ... Απλα καπου εχει χαθει η αληθεια σε ολλα τα παραπανω ποστ ... Παντως δεν ειναι δικαιολογια οτι ειναι κολλημενη με διπλης οψεος ταινια ... Το λαθος αυτο του εργοστασιου ειναι απλα παιδικο .
 

Μηνύματα
1.496
Reaction score
1
Μονο Forum για ανθρωπους με το ιδιο μερακι δεν ειναι τελικα.Οπως παντου..ετσι και εδω τα συμφεροντα και το χρημα κυβερνουν...Παντα ολοι και ολα καπου αποσκοπουν...Οσοι εχουν καταστηματα ή ασχολουνται επαγγελματικα με το αντικειμενο καλο θα ηταν να αποχωρισουν απο το forum γιατι το μονο που κανουν ειναι να αποσκοπουν απο εδω πως θα μεγαλωσουν το εισοδημα τους και τιποτα αλλο και να ανοιξουν ενα αλλο οπου να ξερουμε τι μας γινεται..
Και τωρα μετα απο αυτα που διαβασαμε ας αρχισουμε να προβληματιζομαστε για τα τεστ.....Ειμαι πλεον σιγουρος οτι γινονται χωρις σκοπιμοτητα.....
Δυο κατηγοριες υπαρχουν εδω μεσα
1)οι χομπιστες που αγαπουν το σπορ
2)οι επαγγελματιες που το παιζουν χομπιστες και οτι δεν αποσκοπουν πουθενα..

Μαυρο χαλι....
 

Status
Not open for further replies.

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.667
Μηνύματα
2.869.512
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top