Mac Mini Media Center

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Η μνήμη που σου λέει ο Λεωνίδας παίζει να ευθύνεται πράγματι.
Πολύ κόσμος πάει και αλλάζει με "τυχαίες" αφτερ μαρκετ ενώ στην πραγματικότητα οι σοβαρές εταιρίες έχουν ξεχωριστούς κωδικούς για τις μνήμες τους που απευθύνονται στα mac...
 


Μηνύματα
1.876
Reaction score
6.395
Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

jim1900dz το support λέει:
  • If your Mac is from 2012 or earlier and has OS X v10.8.4 or later, use Apple Hardware Test, which is built into your Mac.
Λέει λοιπόν πως για να ξεκινήσουν τα hardware tests, καρατάς πατημένο το D.

Εγώ έχω mid 2010 με 10.9.5, πατώ το D αλλά δεν με βγάζει στο menu. Μήπως πρέπει να έχω ενσύρματο πληκτρολόγιο και όχι bluetooth;

Αντωνάκη τέκνον μου, εγώ δεν είμαι "Πολύς κόσμος". Είμαι όλος ο κόσμος. Δεν έχεις δει πόσα κιλά είμαι; :laugh:
Οι μνήμες είναι Kingston (ειδικές:pήμαρτον) για mac και τις περίμενα 1 εβδομάδα.
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Εγώ είδα έναν ρωμαλέο, υγιή, δυνατό άντρα...






... στα κιλά μου!!!! :D











Εάν είναι σειρά για Mac... να προβληματίζεσαι...
Δοκίμασε παρόλαυτα να τις αλλάξεις...
 



Μηνύματα
115
Reaction score
43
Εγώ έχω mid 2010 με 10.9.5, πατώ το D αλλά δεν με βγάζει στο menu. Μήπως πρέπει να έχω ενσύρματο πληκτρολόγιο
Εννοείται, για να δουλέψει το μπλέ δόντι φορτώνει λειτουργικό, οπότε είσαι εκτός...
 

Μηνύματα
1.876
Reaction score
6.395
Λοιπόν, αυτό το κόλπο με το "D" δεν δουλεύει. Πάτησα και κράτησα πατημένο το D από την αρχή μέχρι που bootαρε κανονικά. Δεν με βγάζει σε κάποιο υπομενού. Μήπως θέλει πληκτρολόγιο της Apple και όχι κάποιο άλλο κοινό θνητό;
Υπάρχει κάποια άλλη ιδέα πριν το εισάγω στο χειρουργείο για μνήμες;
 

Μηνύματα
1.876
Reaction score
6.395
Παιδιά, ο ασθενής ξύπνησε από τη νάρκωση και δυστυχώς, η εγχείρηση αλλαγής μνήμης απέτυχε. Το πρόβλημα εμφανίζεται από τη στιγμή ακριβώς που πατάς το on-off και με το που εμγανίζεται η λευκή οθόνη. Το έκανε σε όλα τα slots κλπ κλπ...

Τα μαντάτα θα μου τα φέρουν πεσκέσι;
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Θα πρέπει να το πας στο service τότε Γιαννο.Αν έχει χτυπήσει ο επεξεργαστής δεν αξίζει να τον αλλάξεις.Με τα ίδια χρήματα σχεδόν πέρνεις καινούριο mac mini.Πήγαινε το να το δουν όμως.
 

Μηνύματα
1.876
Reaction score
6.395
Δεν ξέρω αν βοηθάει αλλά θέλω να πω επίσης πως ανεβάζει μεγάλες θερμοκρασίες το σασί, δηλαδή καίει. Καμμία σχέση με άλλα νεότερα macmini. Έχω πιάσει του Δημήτρη και δεν ήταν καυτό. Το macmini.
Και έχω καθαρίσει/φυσήξει από κάτω για σκόνη κτλ

Μήπως να το άνοιγα και να περνούσα σιλικόνη στην ψύκτρα του επεξεργαστή;
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Θα σου έλεγα να μην το κάνεις.Πήγαινε το σε εξουσιοδοτημένο service για έλεγχο αρχικά.Ανάλογα με το τι θα σου πουν θα αποφασίσεις αν αξίζει τον κόπο η επισκευή του ή όχι.
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Γεγονός είναι ότι δεν είναι καθόλου καυτό,μάλλον ψυχρό θα το έλεγα.
Τουλάχιστον έτσι συμβαίνει με το δικό μου.Το mac mini.
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Το δικό μου είναι και μεγαλύτερο από τα καινούργια σας. Τα mac mini.
 




Μηνύματα
1.876
Reaction score
6.395
Όχι Λεωνίδα, δεν έχω βρει χρόνο ούτε για τηλεφώνημα. Είναι οι μέρες τέτοιες που λόγω δουλειάς πήζω...
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.640
Μηνύματα
2.868.689
Members
37.944
Νεότερο μέλος
timurakhmetov
Top