Magico M2










alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.684
Και εμένα m2 είναι αυτό που μου αρέσει, απλά είναι από άλλη εταιρεία...
Και η πλάκα είναι ότι η Magico θέλει να μας πει ότι τα M2 και η Μ2 αξίζει να έχουν ίδια τιμή.

:lolsign:
 




Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Παντως σε μια εκθεση Αθηνα ειχα ακουσει κατι YG Acoustics, σχετικα μικρο μοντελο σε μεγεθος και στην εταιρια, με αλουμινενια η κατι παρομοιο καμπινα και μου ειχε κανει μεγαλη εντυπωση, εξαιρετικο και ειδικα για το μεγεθος του, μ ενα γοοφερ και ενα τουιτερ.
 

P

PMC

Guest
Παντως σε μια εκθεση Αθηνα ειχα ακουσει κατι YG Acoustics, σχετικα μικρο μοντελο σε μεγεθος και στην εταιρια, με αλουμινενια η κατι παρομοιο καμπινα και μου ειχε κανει μεγαλη εντυπωση, εξαιρετικο και ειδικα για το μεγεθος του, μ ενα γοοφερ και ενα τουιτερ.

Συμφωνώ και επαυξάνω !!!
Από τον ίδιο αντιπρόσωπο αγόρασα το roon nucleus plus. Είχα την τύχη να μιλήσω αρκετή ώρα με τον αντιπρόσωπο κ.κωστα κεκεμενη και να ακούσω όλα τα μοντέλα που είχε στο μαγαζί . Πολύ καλός ηχος ακόμη και από τα μικρότερα Ηχεια ,όλα οδηγούμενα από Nagra .
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.684
Έχω και εγώ ακούσει YG με Nagra και ομολογουμένως είναι φανταστικά.
Και πολύ πολύ ακριβά επίσης και δεν πιστεύω με τίποτα ότι δεν υπάρχει άλλος τρόπος, αφού μιλάμε για δικάναλο, να πάρεις το ίδιο αποτέλεσμα με άλλα μηχανήματα σε πολύ χαμηλότερο κόστος ή να έρθεις απίστευτα κοντά ποιοτικά με κοστολόγια ÷2 ή ÷3 κλπ που θα κάνουν τη διαφορά κόστους υπερβολική.
'Ολοι γνωρίζουμε ότι στο High End πληρώνεις 2 και 3 και 4 φορές παραπάνω χρήματα για να πάρεις 5%, 10% αντε βαριά 20% καλύτερο ήχο.
Επίσης οι ηχογραφήσεις της Nagra είναι από τις καλύτερες που υπάρχουν με τους ανθρώπους της να κάνουν και remasterings που λες "δεν γίνεται".
Ο Κώστας Κεκεμένης, με τον οποίο έχω κάνει δουλειές στο παρελθόν γιατί είναι και καταξιωμένος σκηνοθέτης, αρκετές φορές παίζει αυτές τις απίστευτες ηχογραφήσεις. O χώρος είναι φροντισμενος ακουστικά με εξαιρετικό αισθητικά αποτέλεσμα.
Η Nagra έχει προϊστορία στον επαγγελματικό τομέα καθώς διέθετε από το 1960 και νομίζω ακόμα έτσι είναι μηχανήματα εγγραφής ήχου για studios και γυρίσματα από τα καλύτερα στον κόσμο.
Αλλά και πάλι θεωρώ ότι πχ μια RME με 2 Adam S3H ή S3V και 2 Subs αν όχι δίπλα θα είναι απίστευτα κοντά. Δεν λέω καλύτερα για να μην γίνω υπερβολικός καθώς YG & Nagra μιλάμε για πάνω από 30.000€ ενώ στο άλλο ίσα που ξεπερνάμε τα 10.000€.
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.684
Copy από διάφορα βιβλία marketing και neuroscience.

"The part of the brain that does the desiding is not the part that does the explaining."

There is no correlation between quality and enjoyment, except if you tell the people how expensive it is. They enjoy the more expensive stuff more."

Rory Sutherland
Advertising/Marketing : intentional value
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.125
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top