Mame games

Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.207
Μήπως ξέρει κανείς που θα βρω τα παλιά παιχνίδια mame για υπολογιστή αλλά το πλήρες πακέτο?Γιατί έχω cd με mame που παίζει μόνο όσα ξεκινούν απο γράμμα a-g.Ολα τα υπόλοιπα δεν τα ανοίγει και ήθελα να παίξω shinobi,street fighter κτλ
 

Μηνύματα
540
Reaction score
137
Απάντηση: Mame games

πρεπει να ψαξεις να βρεις τα αντιστοιχα rom files των παιχνιδιων που σε ενδιαφερουν... και να τα βαλεις στο φακελλο μαζι τα υπαρχοντα game roms που εχεις ηδη,
δοκιμασε να ψαξεις σε torrent search engines είναι σχεδον σιγουρο οτι θα βρεις αυτο που θες
 

Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.207
το έκανα αλλά μου λέει οτι the ....files are missing.
Εκεί που έχω το πρόγραμμα mame υπάρχει φάκελος με roms ασυμπίεστα.Βρήκα το street fighterII απο εδώ (http://www.rom-world.com/file.php?id=21706) και το έσυρα εκεί και τίποτα..

Αφού τα κάνω σωστά,τρέχω το παιχνίδι απο το "working" η απο το "available" και ποια version?
 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.064
Reaction score
4.042
Απάντηση: Mame games

τα εχω τα παιχνιδια αλλα δεν θυμαμαι απο που τα βρηκα
ειναι 680mb ο φακελος
αν σου λειπουν καποια αρχεια δωσε κανενα email να στα στειλω
παντος και σε μενα δεν παιζουν ολα αλλα το shinobi παιζει:107:
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.830
Reaction score
95.139
Απάντηση: Mame games

680 Mb με email;:131: :126:
 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.064
Reaction score
4.042
Απάντηση: Mame games

ειπα αν λειπουν καποια αρχεια (dil)να στειλω οχι ολο το φακελο!!!!
 

panosop

Συστημικός
Μηνύματα
5.570
Reaction score
668
Απάντηση: Mame games

καποια στιγμή στο παρελθόν είχε κυκλοφορήσει απο το περιοδικό " FOCUS " όλα τα παιχνίδια MAME σε 6 DVD...!!!
Τα είχα πάρει μαζί με το περιοδικό, αλλά ούτε θυμάμαι που είναι.

Φανταστείτε ότι το κάθε παιχνίδι κυμαίνεται απο 10ΚΒ μέχρι και 50ΜΒ περίπου.
Εαν τον μέσο όρο το διαιρέσετε με την χωρητικότητα των 6 DVD δλδ 25 GB περίπου ...είναι μεγάλο το νούμερο των παιχνιδιών που κυκλοφορούν...!!!
 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.064
Reaction score
4.042
Απάντηση: Mame games

για μενα παντος δεν ειναι δυσκολο να τα κανω ενα cd και να τα στειλω σε οποιον τα θελει
 


panosop

Συστημικός
Μηνύματα
5.570
Reaction score
668
Απάντηση: Mame games

μέσα σε torrent sites κυκλοφορούν πάντως πληθώρα απο αυτα...
 


Μηνύματα
1.085
Reaction score
1
"*Μήπως ξέρει κανείς που θα βρω τα παλιά παιχνίδια mame για υπολογιστή αλλά το πλήρες πακέτο?Γιατί έχω cd με mame που παίζει μόνο όσα ξεκινούν απο γράμμα a-g.Ολα τα υπόλοιπα δεν τα ανοίγει και ήθελα να παίξω shinobi,street fighter κτλ*"

Ulysses


Ψάξε λίγο πιο πολλλλλύ!!!

*έχεις pm*
 


Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.207
Παιδιά ακούστε πως παίζουνε,το βρήκα και 1 εβδομάδα το έχω ξεφτιλίσει!!

Ειχα αγοράσει copy ένα cd mame το οποίο έπαιζε ΜΟΝΟ όσα ξεκινάγανε απο A έως και G.

Ολα τα καλά εντωμεταξύ είναι μετά απο το G..

Γράφεις στο google "Romnation net" η "mame roms" και σου βγάζει τα 2 δημοφηλέστερα σάϊτ με mame περιεχόμενα (και τα δύο είναι ισάξια) εγώ μπαίνω στο "romnation net" και σου έχει κάπου τα γράμματα απο A-W και ψάχνεις το παιχνίδι που θες (έχει και μάλιστα και εκδόσεις διάφορες του εκάστοτε παιχνιδιού) και κατεβάζεις το "rom" του πχ "streetfighter champion edition" και τον φάκελο τον σέρνεις στα αρχεία που δημιουργήθηκαν απο το cd και το βάζεις στο "roms".
Ουσιαστικά: όποιο παιχνίδι σου λείπει κατεβάζεις το "rom" του και το βάζεις στον φάκελο.

Πολύ σημαντικό!!
Κάποια παιχνίδια που είναι νεότερα πx metal slug,world heroes της "Neo Geo" πρέπει να κατεβάσεις και ένα αρχειάκι που λέγεται (αν θυμάμαι καλά) "Neo Geo roms" για να τα ανοίγει.
Βέβαια απο τα 30 που επιχείρησα να παίξω κατάφερα τα 25-27.Λίγα παιχνιδάκια δεν μπόρεσα να τα παίξω και δεν ξέρω γιατί..

Πάντως τα καλύτερα που ήθελα,τα έπαιξα σίγουρα και κάτι καράτε κτλ μου δώσαν την ευκαιρία να σαπίσω στο ξύλο κάτι ρεμάλια που μικρός δεν μου έφταναν τα λεφτά να συνεχίσω και τώρα έχω άπειρα coins και τους σακάτεψα.Τώρα που δεν έχουμε και βενζίνη για βόλτες,μετά τη δουλειά είναι ότι πρέπει..

Θα ήθελα να σας ανεβάσω τα αρχεία μου να παίζετε όσοι θέλετε,αλλά είναι μεγάλο (700ΜΒ) και θα κάνω 50 μέρες upload.
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.252
Reaction score
1.161
Απάντηση: Mame games

Τα ΜΑΜΕ games είναι 11 DVD!!!
 

panosop

Συστημικός
Μηνύματα
5.570
Reaction score
668
Απάντηση: Mame games

http://rapidshare.com/files/404116448/Mame32full.dlc

κατεβάστε το jdownloader και μετά ανοίξτε το παραπάνω αρχείο με αυτόν (copy-paste) ...
πρέπει να έχετε rapidshare βεβαια, είναι 13,5 GB... είναι το mame με 7.217 παιχνίδια, ετοιμα για δράση...!!!!

 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.755
Μηνύματα
2.874.828
Members
37.944
Νεότερο μέλος
TasosXalandri
Top