Manger Zerobox 109 ?

Μηνύματα
441
Reaction score
10
Εχει κανεις εμπειρία η εχει ακούσει τα Manger Zerebox 109....
και αν ναι με τι ενισχυτή,σε review στο Avmentor o Koς Σταματάκος προτεινει "....γρήγορο ενισχυτη..." τι ακριβώς σημαίνει αυτο ?
Ευπρόσδεκτη ποιαδήποτε γνώμη...
 

Μηνύματα
2.868
Reaction score
250
Απάντηση: Manger Zerobox 109 ?

Εχει κανεις εμπειρία η εχει ακούσει τα Manger Zerebox 109....
και αν ναι με τι ενισχυτή,σε review στο Avmentor o Koς Σταματάκος προτεινει "....γρήγορο ενισχυτη..." τι ακριβώς σημαίνει αυτο ?
Ευπρόσδεκτη ποιαδήποτε γνώμη...
Αγαπητέ φίλε τι ερωτήσεις είναι αυτές ;;; :114:

Εδώ έχουμε ότι θέλεις :http://www.avsite.gr/vb/showthread.php?t=51808
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Με πρόλαβες, Βασίλη... :141:
Αυτά συμβαίνουν όταν πας να βάλεις καφέ πριν απαντήσεις! :116:
 


Gio

Μηνύματα
293
Reaction score
185
Απάντηση: Manger Zerobox 109 ?

Εχω ακουσει τα Manger για μεγαλο χρονικο διαστημα, και με διαφορους ενισχυτες.
Εχωντας δε υπ οψιν μου την συσταση του κατασκευαστη για ¨γρηγορους¨ τρανζιστορατους ενισχυτες το ακουγα με διαφορους τετοιους.
Τα ηχεια, γενικως, ειναι εξαιρετικα, δινοντας καποια στοιχεια που εγω προσωπικα δεν εχω ακουσει απο μονιτορ ηχεια αυτου του μεγεθους, και αυτης της κατηγοριας τιμης.(Στερεοφωνικη εικονα-μικρολεπτορειες-αμεσοτητα)
Εκει ομως που πραγματικα επαθα την πλακα μου, ηταν οταν το ακουσα με εναν ενισχυτη που ¨κανονικα¨ δεν του ταιριαζε, τον λαμπατο Jadis da 88 s.
Γενικα, ενα καταπληκτικο ηχειο, που ζηταει αρκετα, αλλα σου δινει πολυ περισσοτερα.
 

Μηνύματα
441
Reaction score
10
Απάντηση: Manger Zerobox 109 ?

Τα σχόλια ειναι θετικά++....μαλλον θα τα ακούσω μέσα στη ευδομαδα.Προς το παρόν θα παιξουν με tranzistor αλλα θα εχω υπόψιν μου και το Jadis da 88 s....Επίσης Gio τι γινεται στις χαμηλές εντάσεις εχουν αναλυση η πρέπει να παιξουν δυνατα για να αποδόσουν ? H ταξη Α η η λυχνία του Jadis εκανε τα Μanger να παιξουν τόσο καλά οπως λές,ποιά ειναι η γνώμη σου ..?
Αποτι διαβασα ο Jadis einai 60 watt σε τάξη Α....
 

Gio

Μηνύματα
293
Reaction score
185
Μιχαλη, το ηχειο εχει γεματο ηχο, και δεν χανει καθολου σε αναλυση, ακομα και οταν ¨ψιθυριζει¨. Επικεντρωσου σε αυτο οταν το ακουσεις και θα δεις.
Επισης να καθησεις, πιο κοντα στο ηχειο απο οτι καθομαστε συνηθως. Γυρω στο ενα με εναμιση μετρο, και θα εχεις μια πολυ ομορφη εμπειρια με την σκηνη που μπορει να στησει.
 

Μηνύματα
441
Reaction score
10
Απάντηση: Manger Zerobox 109 ?

Ok,παω να το ακούσω σύντομα και θα γράψω τις εντυπώσεις μου...
Gio ευχαριστώ.
 

Gio

Μηνύματα
293
Reaction score
185
Οσο για το αποτελεσμα με τις λαμπες, δεν εχω ιδεα αν οφειλεται στην ιδια την λαμπα,η στην ταξη Α. Μαλλον, κατα την γνωμη μου φταιει, οτι ο Jadis ειναι ενισχυτης πολυ υψηλης κλασης.
 

Μηνύματα
441
Reaction score
10
Απάντηση: Manger Zerobox 109 ?

Το θέμα ειναι οτι αναγκαστικά λόγω χώρου θα καταλήξω σε ηχειο βασης....με "ανταγωνιστες" για το Manger
1)Β&W 805s
2)wilson benesch ARC
3) ATC 20.2a (ενεργό)

Mπέρδεμα η κατασταση,τι λες για τα παραπάνω Gio ?
Ευχαριστώ....
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Ίσως μπορείς να κοιτάξεις και κάποιο μικρό δαπέδου (π.χ. το Princess της Peak Consult).
 

Μηνύματα
441
Reaction score
10
Απάντηση: Re: Manger Zerobox 109 ?

Ίσως μπορείς να κοιτάξεις και κάποιο μικρό δαπέδου (π.χ. το Princess της Peak Consult).
Ναι το ακουσα στην Εκθεση γιά λίγο...θα το έχω και αυτο υπόψιν μου,αλλα πρώτα πρέπει να εξαντλήσω τα μοντέλα βασης...
 

Μηνύματα
441
Reaction score
10
Απάντηση: Manger Zerobox 109 ?

Τελικά άκουσα τα Manger Zerobox 109,οι εντυπώσεις καλές αλλά δεν ειναι αυτό που ψάχνω......
Ευχαριστώ όλους..
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.640
Μηνύματα
2.870.118
Members
37.936
Νεότερο μέλος
daemon76
Top