Marantz AV receivers

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Κάπου διάβασα ότι κάνει λίγο θόρυβο σε κάποιες ρυθμίσεις
Εννοείς ότι περνάει κάποιο βόμβο ή ότι ακολυγονται τα fun? Έχει πολλές ρυθμισεις αλλά και θόρυβο να κάνει όταν παίζεις δυνατά δε νομίζω να σε επηρεάσει.
 

Μηνύματα
22.270
Reaction score
15.543
δεν μπορει να μετρηση sub το app αλλα εισαι οκ ....το γραφημα του audyssey το δειχνει και ειναι οπως το δειχνει, δεν λεει ψεματα..


οταν δινεις db στο sub ανεβαινει η σταθμη στα hz που παιζει ...

εισαι οκ
....οταν παιρνεις ιδιες καμπυλες με umk-1 και μια διαφορα 1-2db ειναι οκ για mic τζαμπε .....
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Εννοείς ότι περνάει κάποιο βόμβο ή ότι ακολυγονται τα fun? Έχει πολλές ρυθμισεις αλλά και θόρυβο να κάνει όταν παίζεις δυνατά δε νομίζω να σε επηρεάσει.
Ριβιού χρηστών διάβασα και κάπου έλεγε ότι σε μια συγκεκριμένη ρύθμιση είναι θορυβούλικο. Υπάρχουν 14-άρηδες με usb σύνδεση αθόρυβοι; Η με καμιά αντιστασούλα πάνω;
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Ριβιού χρηστών διάβασα και κάπου έλεγε ότι σε μια συγκεκριμένη ρύθμιση είναι θορυβούλικο. Υπάρχουν 14-άρηδες με usb σύνδεση αθόρυβοι; Η με καμιά αντιστασούλα πάνω;
Αν πάρεις από pc που είναι 12ν και το βάλεις σε usb που βγάζει 6 θα παίζει χαλαρά και αθόρυβα. Διαφορετικά πάλι από pc 14 ή και 20 με ένα μετασχηματιστή με ρυθμιζόμενα volt μπακάλικη λύση αλλιώς με fun controller.
 

Μηνύματα
3.667
Reaction score
5.504
Αν πάρεις από pc που είναι 12ν και το βάλεις σε usb που βγάζει 6 θα παίζει χαλαρά και αθόρυβα. Διαφορετικά πάλι από pc 14 ή και 20 με ένα μετασχηματιστή με ρυθμιζόμενα volt μπακάλικη λύση αλλιώς με fun controller.
Ελεος. Φτιάξτo με pwm.... Πάρε ένα θερμομετρο και φτιάξε μια καμπύλη στο pc. Όμορφα και ωραια....
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Πάντως τώρα που ακούω μουσική με εκο off αλλά τελικό δροσερός είναι

Ελεος. Φτιάξτo με pwm.... Πάρε ένα θερμομετρο και φτιάξε μια καμπύλη στο pc.
Άντε κάνε ένα κουμάντο να το φτιάξουμε
 


Μηνύματα
3.667
Reaction score
5.504
Πω έριξα βόμβα και έφυγα.... Σίγουρα όσοι έχουν marantz τώρα ψάχνουν να δουν τι είναι αυτό....
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Σιγά μωρέ τώρα δεν χρειάζονται καμπύλες θερμοκρασίας και τέτοια εξεζητημένα πράματα. Δυο μεγάλοι ανεμιστήρες να δουλεύουν μόνιμα σε χαμηλές στροφές και να μην ακούγονται και είμαστε τζετ
 


Μηνύματα
3.667
Reaction score
5.504
Σιγά μωρέ τώρα δεν χρειάζονται καμπύλες θερμοκρασίας και τέτοια εξεζητημένα πράματα. Δυο μεγάλοι ανεμιστήρες να δουλεύουν μόνιμα σε χαμηλές στροφές και να μην ακούγονται και είμαστε τζετ
o Ankokdog ειναι δικος μας george για αυτο του προτεινα αυτο. Για καποιον μεσο χρηστη σαφως και ειναι μια χαρα αυτο που λες.
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Eγώ λέω να πάρω 2 τέτοιους θα τους ενώσω με λαμάκια και θα τους συνδέσω σε ένα zalman που έχω για έλεγχο στροφών αλλά από κει και πέρα πως θα τους δώσω ρεύμα από μπρίζα; Με ένα τροφοδοτικό 12 v ίσως; Και να έχει και on off
O 7012 me 2 τέτοιους θα μου πει πολλά ευχαριστώ... :lolsign::roflmao:
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Eγώ λέω να πάρω 2 τέτοιους θα τους ενώσω με λαμάκια και θα τους συνδέσω σε ένα zalman που έχω για έλεγχο στροφών αλλά από κει και πέρα πως θα τους δώσω ρεύμα από μπρίζα; Με ένα τροφοδοτικό 12 v ίσως; Και να έχει και on off
O 7012 me 2 τέτοιους θα μου πει πολλά ευχαριστώ... :lolsign::roflmao:

Θα πάρεις ένα από αυτά https://www.skroutz.gr/c/1619/led-powersupply.html?from=catspan&keyphrase=trofodotika+12volt
θα το κόψεις και θα ενώσεις από τα 3 καλώδια του φαν το κόκκινο και το μαύρο όπως φαίνεται στη φωτό

NpPzH.png
 



Μηνύματα
3.667
Reaction score
5.504
Θα σε δαγκώσω.... Για πες μας τι γίνεται όταν το airflow είναι negative λογω ότι η εκροή είναι μεγαλυτερμ από την εισροή;
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.049
Reaction score
8.071
Μια χαρά είναι, αλλά βλέπω και τελικό! Σε eco mode δεν έχεις πρόβλημα με την θερμοκρασία!
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
αν και εχει δυο ανεμιστηρες ο marantz κατω απο τις ψυκτρες και θελετε κιαλλο, εδω μια ομορφη λυση οικονομικη.
Αυτή η λύση του μέλους kefalas είναι η καλύτερη και αποδεχτεί για σαλόνι και όχι μόνο.
Εκτός αν το αισθητικό κομμάτι δεν σας ενδιαφέρει.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.049
Reaction score
8.071
Παιδάκια,

Μία χάρη, ξανά ρωτάω!

Με ταβάνι τα 700 ευρουδάκια πιο ηχείο ραφιού θα μου προτείνατε για πάντρεμα με τον marantz μου?
Υπάρχει τελικά κάτι καλύτερο από klipsch ????

(Θα κάνω τα στραβά μάτια σε αυτό το θέμα, διότι το hc αφορά όλη την οικογένεια και είπαμε, με klipsch, η υπόλοιπη οικογένεια (κυρίως η σύζυγος) δεν τα πάει καλά).
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Θα σε δαγκώσω.... Για πες μας τι γίνεται όταν το airflow είναι negative λογω ότι η εκροή είναι μεγαλυτερμ από την εισροή;
Εδώ σε Θέλω. Γι αυτό έβαλα με πολύ μικρό cfm.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.395
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top