Marantz - Denon 13.1 - AV8805, AVC-X8500H


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.923
Reaction score
7.993
Καλό αλλά πρέπει να είναι κάποιος πολύ τυχερός, ώστε να έχει την δυνατότητα να τοποθετήσει στον χώρο του 16 ηχεία! (έτσι μέτρησα - εκτός αν τα TML-R, δεν είναι ηχεία). Προσωπικά θα έτρωγα παντόφλα σίγουρα!
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
τα μπλε αριστερα ειναι τα καναλια εισοδου και τα μπλε δεξια ειναι τα καναλια που εχεις κανει συνδεση και παιζουν...
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Καλό αλλά πρέπει να είναι κάποιος πολύ τυχερός, ώστε να έχει την δυνατότητα να τοποθετήσει στον χώρο του 16 ηχεία! (έτσι μέτρησα - εκτός αν τα TML-R, δεν είναι ηχεία). Προσωπικά θα έτρωγα παντόφλα σίγουρα!
Αυτό ισχύει για τους περισσότερους!!!
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
αυτες ειναι οι θεσεις ηχειων που μπορουν να μπουν.....

p.jpg


για πληρες 7.1.4 dolby atmos - dts x 11.1 (αναμενουμε αναβαθμιση σε 13.1)
.....και φυσικα 13.1 auro3D

pp.jpg


ειστε κομπλε σε ολα με μια τοποθετιση ηχειων :party:

χωρο εχουμε ολοι για τα πανω :roflmao:
[DOUBLEPOST=1527180068][/DOUBLEPOST]εχει και sur back με ενα ηχειο (SB) .....!!!!

Use only one surround back speaker. Connect to the L terminal to SURROUND BACK when this setting is selected.
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Τι χώρο βρε! που την πρώτη παντόφλα εσύ θα την φας!!!!!!!!!!
 


MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Μια ερωτησούλα; βλέπω τον DENON AVR-X4400H, ο οποίος λέει ότι είναι 9.2 ch! εγώ όμως μετράω (χωρίς τα sub), 11 εξόδους ηχείων! τι συμβαίνει; είναι 9.2, ή 11.2, το .2 υποτίθεται ότι είναι τα SUB, ή κάνω λάθος;
 

Μηνύματα
317
Reaction score
547
Μια ερωτησούλα; βλέπω τον DENON AVR-X4400H, ο οποίος λέει ότι είναι 9.2 ch! εγώ όμως μετράω (χωρίς τα sub), 11 εξόδους ηχείων! τι συμβαίνει; είναι 9.2, ή 11.2, το .2 υποτίθεται ότι είναι τα SUB, ή κάνω λάθος;
Enjoy the most complete surround sound experience with latest audio formats Dolby Atmos, DTS:X and Auro-3D built-in. Most remarkably, the 9 channel amplification allows for setting up a 7.1.2 or 5.1.4 3D experience out of box. The AVR-X4400H even supports 7.1.4 speaker configuration by adding an external stereo amplifier thanks to its 11.2 channel processing capability.
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
<<adding an external stereo amplifier>> που; στις pre out? τότε γιατί έχει τις εξόδους ηχείων κανονικά, εκτός εάν εννοεί ότι συνδέουμε ενεργά! αυτό και εάν είναι μ@λ@κία!!!
 

Attachments


Μηνύματα
1.972
Reaction score
3.331
<<adding an external stereo amplifier>> που; στις pre out? τότε γιατί έχει τις εξόδους ηχείων κανονικά, εκτός εάν εννοεί ότι συνδέουμε ενεργά! αυτό και εάν είναι μ@λ@κία!!!

Enjoy the most complete surround sound experience with latest audio formats Dolby Atmos, DTS:X and Auro-3D built-in. Most remarkably, the 9 channel amplification allows for setting up a 7.1.2 or 5.1.4 3D experience out of box. The AVR-X4400H even supports 7.1.4 speaker configuration by adding an external stereo amplifier thanks to its 11.2 channel processing capability.
Απλά δεν σου παρέχει ενσωματωμένο ενισχυτη για τα δυο αυτά κανάλια .
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Μια ερωτησούλα; βλέπω τον DENON AVR-X4400H, ο οποίος λέει ότι είναι 9.2 ch! εγώ όμως μετράω (χωρίς τα sub), 11 εξόδους ηχείων! τι συμβαίνει; είναι 9.2, ή 11.2, το .2 υποτίθεται ότι είναι τα SUB, ή κάνω λάθος;
Υπάρχουν για να μπορείς απο το menu να επιλέξεις δυο μόνιμα συνδεδεμένες διατάξεις. Για παράδειγμα, 5.1.4 με 2 κήπου/βεράντας, 5.1.4 ή 7.1.2.
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Μια ερωτησούλα; βλέπω τον DENON AVR-X4400H, ο οποίος λέει ότι είναι 9.2 ch! εγώ όμως μετράω (χωρίς τα sub), 11 εξόδους ηχείων! τι συμβαίνει; είναι 9.2, ή 11.2, το .2 υποτίθεται ότι είναι τα SUB, ή κάνω λάθος;
αστα αυτα Λιακο.....τον γλυκοκοιταζεις:D

.....να τον παρεις να ευχαριστηθεις ηχο οτι γουσταρεις βρε χαμενε :)

και μετα ελα να μας πεις για το ωορο οπως το λες ;)
......απο μονοφωνικο ηχο τα σπαει :dance2:

tips upmix :D
η επιλογη auro2D εχει εξοδο 5.1 -7.1
η επιλογη auro3D εχει εξοδο ως 13.1 ( αναλογα τον AV )
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Ναι βρε Κώστα μου, έλεγα για μια ''αναβάθμιση'' για λίγο πιο δυνατό (σε watt), ενισχυτή, και λόγω αυτού, να έχει και σωστά ηχεία! γιατί τώρα έχω τα back surround, σαν Atmos, ήθελα λοιπόν να έχει τα back κανονικά, και τέσσερα επάνω! δηλαδή αυτό σημαίνει 11.2 (λόγω των 2 sub), γι' αυτό έψαχνα! αλλά το πράγμα ανεβαίνει πολύ, απ' ότι βλέπω!

Και το ερώτημα που με καίει ρε φίλε (τελείως εκτός θέματος), αποθήκη μεγάλη (εντελώς απαραίτητη) στο εξοχικό; ή ενισχυτής; το λέω εδώ μέσα, γιατί δεν τολμάω να το πω μέσα στο σπίτι! :D:laugh::roflmao:
[DOUBLEPOST=1527345114][/DOUBLEPOST]
Ναι βρε Κώστα μου, έλεγα για μια ''αναβάθμιση'' για λίγο πιο δυνατό (σε watt), ενισχυτή, και λόγω αυτού, να έχει και σωστά ηχεία! γιατί τώρα έχω τα back surround, σαν Atmos, ήθελα λοιπόν να έχει τα back κανονικά, και τέσσερα επάνω! δηλαδή αυτό σημαίνει 11.2 (λόγω των 2 sub), γι' αυτό έψαχνα! αλλά το πράγμα ανεβαίνει πολύ, απ' ότι βλέπω!

Και το ερώτημα που με καίει ρε φίλε (τελείως εκτός θέματος), αποθήκη μεγάλη (εντελώς απαραίτητη) στο εξοχικό; ή ενισχυτής; το λέω εδώ μέσα, γιατί δεν τολμάω να το πω μέσα στο σπίτι! :D:laugh::roflmao:
Κάτι σαν κι αυτό δηλαδή!
 

Attachments



MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
την αποθηκη με τον ενισχυτη μεσα :)

Το ανέφερα (απ' έξω απ' έξω στην κυρά ότι χρειαζόμαστε μια αναβαθμισούλα, και τι μου είπε;) να αναβαθμίσω και εγώ την παντόφλα, με δεκάποντο; γεροξεκούτη, που έχεις τέσσερα εγγόνια και σκέφτεσαι.... (δεν λέω τι είπε θα μας λογοκρίνουν.....) :D:o
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
μα και συ ρε Λιακο δεν ακους....!!!
...θαχες τον 4300 τοτε που εκανες αναβαθμιση και θαχες τα παντα :)
 





ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.606
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top