Mat για Thorens TD 160

Μηνύματα
103
Reaction score
57
Μετά την αλλαγή του εσωτερικού υποπλατώ στο πικάπ μου προέκυψε το εξής , στο καινούργιο υποπλατώ το ύψος του πάνω μέρους του άξονα (εκεί που μπαίνει ο δίσκος ) είναι 4 mm ποιο κοντό , με αποτέλεσμα οταν τοποθετώ τον δίσκο να έρχεται ίσα ίσα . Θα ήταν καλή ιδέα να αλλάξω το mat με ένα ποιο λεπτό? το δικό του το λαστιχένιο είναι πάχους 7 mm , θα μπορούσα να βάλω κάποιο mat πάχους 3 mm για να το φέρω στα ίσια του? Αν ναι υπάρχει κάποια πρόταση ?
 

Μηνύματα
188
Reaction score
179
Καλησπέρα, στο δικό μου thorens χρησιμοποιώ ένα mat από φελλό και λαστιχο Λεπτότερο από το δικό του για να παραλληλίσω τον βραχίονα. Το γνωρίζεις ότι ο βραχίονας ανεβοκατεβαίνει ξεσφίγκοντας δυο Άλεν βιδούλες στην βάση του.
 

Μηνύματα
103
Reaction score
57
Καλησπέρα, στο δικό μου thorens χρησιμοποιώ ένα mat από φελλό και λαστιχο Λεπτότερο από το δικό του για να παραλληλίσω τον βραχίονα. Το γνωρίζεις ότι ο βραχίονας ανεβοκατεβαίνει ξεσφίγκοντας δυο Άλεν βιδούλες στην βάση του.
ναι δεν έχω πρόβλημα με την ρύθμιση του VTA , η απορία μου είναι αν θα υπάρχει πρόβλημα βάζοντας ένα ελαφρύτερο mat όπως αυτό που αναφέρεις καθώς το δικό του λαστιχένιο ζυγίζει 530 gr . εννοείται πως θα ξαναρυθμίσω τα ελατήρια .
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.340
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top