MED800X3D

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Το all time classic κουτάκι της Med με εσωτερικό σκληρό δίσκο τώρα και σε x3d!



Από 1η Ιουνίου διαθέσιμο!
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Απάντηση: MED800X3D!

Καλησπέρα :thumbsup: το πρώτο μου ποστ και έχω τα εξής απορίες...
1) αξίζει να περειμενω το MED800X3D? η άφοβα να αγοράσω το MED1000X3D?
2) εάν αγοράσω κάποιο MED παίζει όλες τις μορφές σε υπότιτλους? πχ. time new romans,arial greek etc?
3) έχω μια τηλεόραση Toshiba TL938 και δυστυχώς δεν παίζει DTS ο media player που έχει ενσωματωμένο θα έχω πρόβλημα με το όποιο media player MED? η δεν θα παίζει όλες τις μορφές video?
4) διαθέτει 3d η τηλεόραση μου και έχω glasses θα μου παίζει κανονικά σε 3d τους υπότιτλους??

εάν έχουνε απαντηθεί θα ήθελα να ποσταρεις σε Link για να μην γίνομε κουραστικός. ευχαριστω
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: MED800X3D!

Και τα 2 players έχουν ακριβώς τις ίδιες δυνατότητες.Το 800 έρχεται λίγο πιο φθηνό από το 1000.Απλά έχουν διαφορετικό κουτί.

Από υπότιτλους παίζει τα πάντα με τη δική του γραμματοσειρά.Μπορείς όμως να προσθέσεις και δική σου αν θες.

Κανονικά θα παίζει dts.Αν το συνδέσεις κατευθείαν στην τηλεόραση και όχι σε ενισχυτή,θα επιλέξεις από το μενού του player να κάνει downmix σε stereo για να ακούς από την tv.

Για τα 3D,δες το νήμα του 1000X3D και θα βρεις πληροφορίες.Δεν έχω 3D πηγή και δεν γνωρίζω καθόλου γι αυτό το θέμα.
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Απάντηση: MED800X3D!

Σε ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σήμερα πηγα να παραγγείλω απο το http://shop.mede8ershop.eu αλλα δυστυχώς δεν γίνετε παρα μονο απο το http://www.twindigital.gr το πρόβλημα ειναι οτι δεν μένω αθηνα αλλα κρητη.. και δεν βλέπω καμια επιλογή να μπορω να αγοράσω μεσο online :thumbsdown: αν γνωρίζει κάποιος κατι let me know...
 

Μηνύματα
6.684
Reaction score
5.215
Re: Απάντηση: MED800X3D!

Τηλεφωνάκι στον Αποστόλη, τον εξυπηρετικότατο αντιπρόσωπο (twindigital.gr), κατάθεση στην τράπεζα και στο στέλνει, εφόσον είναι ετοιμοπαράδοτο. Γιατί "δυστυχώς";
 

Μηνύματα
6.785
Reaction score
152
Απάντηση: MED800X3D!

μη φοβασαι συντεκνε....
Ο Οπποστολης -οπως τον λεμε εδω μεσα- ειναι εγγυηση και στελνει κανονικα απο Καστελοριζο μεχρι Σουφλί κι ακομα παραπερα......
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: MED800X3D!

Οπως λένε τα παιδιά παραπάνω.Τηλεφώνησε τη Δευτέρα στον Αποστόλη,μέχρι τις 15.00 είναι ανοικτά και θα στο στείλει στο Ηράκλειο!
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: MED800X3D!

Το αγόρασες τελικά?Περιμένουμε εντυπώσεις και τυχόν απορίες!
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Απάντηση: MED800X3D!

Το αγόρασες τελικά?Περιμένουμε εντυπώσεις και τυχόν απορίες!
ευχαριστώ τα κοπέλια που μου απάντησαν :thumbsup: lesarros μιλησα με τον υπεύθυνο με email γιατι λογού δουλειά και να θελω δεν γίνετε να επικοινωνήσω στις ώρες που αναγράφονται.

well δεν το εχω ακόμη γιατι αναμενω να μου στείλει email για το ποτε θα ειναι διαθέσιμο ως τότε υπομονή
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Απάντηση: MED800X3D!

μόλις σήμερα το απόχτησα :) οι εντυπώσεις απερίγραπτες επιτελούς ενας media player που παιζει τα παντα! οταν βρω χρονο θα κάτσω να χαρώ τα 3d που εχω κατεβάσει :cool:
οσο με την αντιπροσωπία twindigital.gr (Αποστόλη) άψογη εξυπηρέτηση και πολυ γρήγορα (σπάνιο στις μέρες μας)

ΥΣ: τωρα απλα προσπαθώ να φτιάξω το
YAMJ.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.311
Reaction score
93.863
Απάντηση: MED800X3D!

Καλορίζικο!! Για πες μας και την τιμή.
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
Απάντηση: MED800X3D!

Καλορίζικο!! Για πες μας και την τιμή.
207 euro δυστυχώς νομιζα οτι θα εχει και wifi άλλα δεν έχει..

το συνδεσα με ενα σκληρο εξωτερικό 3tb αλλα σε ενα φάκελο που εχει ταινίες μου crashari δεν ξερω γιατι :unsure:
 



Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: MED800X3D!

Εσωτερικός ή εξωτερικός με usb στο Med?Αν είναι εσωτερικός,κάνεις back up,φορμάρεις με το μενου του Med τα περνάς πίσω και είσαι ok.
Σε εξωτερικό δίσκο,βάλε ένα στικάκι 2 GB να φτιάξει system storage!Και πάντα πέρασε το τελευταίο firmware!
 


Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Απάντηση: MED800X3D!

Το 800x3d δέχεται εσωτερικό σκληρό δίσκο και έχει και coaxial,ενώ το 600x3d όχι.
 

Μηνύματα
7
Reaction score
0
καλησπέρα έχω μερικές ερωτήσεις να θέσω.. ελπίζω να βρω απαντήσεις :D έχω το MED8003D χωρίς wifi δυστυχώς και θέλω να το συνδέσω με το ρουτερ μου, επειδή η απόσταση του υπολογιστή και της τηλεόραση ειναι λιγο μακριά αγόρασα έναν Wireless Access Point και εκει κόλλησα... όταν το συνδέω με το mediaplayer δεν συνδέονται :( τι πρεπει να κάνω? (δηλαδη με wifi ο ρουτερ μου εκπέμπει και το wireless access point λαμβάνει και με ενα καλώδιο το συνδέω στο mediaplayer για να δώσω internet)

η αλλη ερωτήσει αξίζει να αγοράσω για σκληρό αυτον http://www.visionstudio.gr/prodinfo...ub=12&pmanuf=undefined&sort=33&step=undefined για τον mediaplayer μου?
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.457
Το access point και το router βλέπουν το ένα το άλλο?Πρέπει να κάνεις κάποιες ρυθμίσεις από το μενού τους.
Ο δίσκος που αναφέρεις είναι συμβατός με το media player.
 

Μηνύματα
218
Reaction score
32
Νέο Λογισμικό
V3.0.7 - 6June2014 BETA -X3D Series - for MED1000X3D - MED800X3D - MED600X3D

Με αυτές τις βελτιώσεις / αλλαγές:

1. Fix: Resume Play BDISO/BDMV: random subtitle selected.
2. Dev: Auto Standby: added options 3,4,6,8,12 - set default to 4 hours.
3. Dev: Added 'Auto Detect Encoding' setup option for auto detection of Korean subs.
4. Dev: Added setup option 'Remember JukeBox Filters' for Movie JukeBox.
5. Dev: Case Sensitive filenames - now will allow upper/lower case for Music JukeBox files such as 'folder.jpg' etc.
6. Dev: Subtitle menu: changed default to border shadow type and second option to mirror shadow type.
7. Dev: NETAPI: fixed query during screensaver. Updated NETAPI to V1.1
8. Require missing translations for - Forum members please assist
a. Remember Jukebox Filters
b. Scraper Layout
c. Auto Detect Decoding
Note: for YouTube exit on USB Keyboard - Ctrl + ',' = Stop

Περισσότερες πληροφορίες από εδώ
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.716
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top