Media player για αναπαραγωγή BD ISO με το μενού

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: Media player για αναπαραγωγή BD ISO με το μενού

Συγνώμη αλλά να ρωτήσω κάτι;
Που είναι χρήσιμη η δυνατότητα του full menu στα Blu-Rays;
 

L

LLLEFTERIS

Guest
Απάντηση: Media player για αναπαραγωγή BD ISO με το μενού

Συγνώμη αλλά να ρωτήσω κάτι;
Που είναι χρήσιμη η δυνατότητα του full menu στα Blu-Rays;
Εγω γενικα θεωρω χαζο να κρατας ολοκληρη ταινια σε folder η iso
Η την κοβεις σε ενα δισκακι η την κανεις mkv με τους υποτιτλους και τους ηχους που θελεις.
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Επαναφέρω το θέμα γιατί απο χθες το Xtreamer Pro φαίνεται να τα παίξε... Τα νευρα μου... Θέλω 7.1 hd audio, να υποστηριζει εξ. srt, να παίζει τα πάντα όλα, bd iso και folder με τα λιγότερα δυνατά κολληματα κτλ. Max budget τα 300 ευρώ.

1) λέω για το popcorn A-300. Τι λέτε;

2) έχω 4 εσωτερικούς 3,5 σκληρούς 2TB έκαστος. Τι να πάρω για να τους βάλω πανω κ εν συνεχεια να συνδεθούν με το media player;
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Απάντηση: Media player για αναπαραγωγή BD ISO με το μενού

Επαναφέρω το θέμα γιατί απο χθες το Xtreamer Pro φαίνεται να τα παίξε... Τα νευρα μου... Θέλω 7.1 hd audio, να υποστηριζει εξ. srt, να παίζει τα πάντα όλα, bd iso και folder με τα λιγότερα δυνατά κολληματα κτλ. Max budget τα 300 ευρώ.
Πάρε ένα dune να ησυχάσεις.Μόνο κακό το ότι δεν έχει εξωτερικούς υπότιτλους σε iso και bdmv.
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Πάρε ένα dune να ησυχάσεις.Μόνο κακό το ότι δεν έχει εξωτερικούς υπότιτλους σε iso και bdmv.
Αφου απαντησες φιλε Γιωργο, καντο κ πιο λιανα :)
Ποιο dune προτείνεις; Φαντάζομαι οχι τα καινουρια 101 και 301; Στα mkv προφανώς παίζουν εξ. srt και bd iso/folder με το μενού;

Καμία ιδέα για το 2); Δε με ενδιαφέρουν διαδικτυακα κόλπα NAS κ τέτοια. Μόνο να παίρνει τους 3.5 σκληρούς κ να συνδέεται στο media player...
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Απάντηση: Media player για αναπαραγωγή BD ISO με το μενού

Και τα καινούργια μαι χαρά φαίνονται να είναι.Περίμενε λίγο να τελειώσει το τέστ ο Λεωνίδας με τον Γιάννη για να έχουμε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα.Γενικά πάντως ότι φοράει τσιπάκι της Sigma Desings διαβάζει τα πάντα.
Και μιας και οι δίσκοι είναι εσωτερικοί μπορείς να πάρεις το H1(ή κανά max αμα υπάρχει σε καμιά αγγελία) που παίρνει hot swap τους σκληρούς.
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Απάντηση: Media player για αναπαραγωγή BD ISO με το μενού

Καμία ιδέα για το 2); Δε με ενδιαφέρουν διαδικτυακα κόλπα NAS κ τέτοια. Μόνο να παίρνει τους 3.5 σκληρούς κ να συνδέεται στο media player...
Κάποιο jbod
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.335
Reaction score
94.000
Απάντηση: Media player για αναπαραγωγή BD ISO με το μενού

Αν θέλεις αναπαραγωγή bluray folder ή iso με εξωτερικούς υπότιτλους από usb, το popcorn Α300 θα κάνει τη δουλειά σου.Aπό δίκτυο όμως, εγώ τουλάχιστον, δεν κατάφερα να δω τους εξ. υπότιτλους.

Για τους δίσκους, αν τους θέλεις όλους μαζί, τότε η λύση είναι αυτή που σου προτείνει ο gstriftos. Αν πάλι θες να τους αλλάζεις, υπάρχει και η λύση του docking station.
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Re: Απάντηση: Media player για αναπαραγωγή BD ISO με το μενού

Και τα καινούργια μαι χαρά φαίνονται να είναι.Περίμενε λίγο να τελειώσει το τέστ ο Λεωνίδας με τον Γιάννη για να έχουμε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα.Γενικά πάντως ότι φοράει τσιπάκι της Sigma Desings διαβάζει τα πάντα.
Και μιας και οι δίσκοι είναι εσωτερικοί μπορείς να πάρεις το H1(ή κανά max αμα υπάρχει σε καμιά αγγελία) που παίρνει hot swap τους σκληρούς.
Κάποιο jbod
Αν θέλεις αναπαραγωγή bluray folder ή iso με εξωτερικούς υπότιτλους από usb, το popcorn Α300 θα κάνει τη δουλειά σου.Aπό δίκτυο όμως, εγώ τουλάχιστον, δεν κατάφερα να δω τους εξ. υπότιτλους.

Για τους δίσκους, αν τους θέλεις όλους μαζί, τότε η λύση είναι αυτή που σου προτείνει ο gstriftos. Αν πάλι θες να τους αλλάζεις, υπάρχει και η λύση του docking station.
Ευχαριστώ παιδιά! :107: Σήμερα ξαναέπαιξε το xtreamer αλλά πλέον δεν του χω καμιά εμπιστοσύνη... Και φοβάμαι μη μου κάνει καμιά πλάκα και πάθουν τίποτα οι δύο σκληροί που "κουβαλάει".. Ανατρίχιασα και μόνο που το σκέφτομαι..:134:

Και η λύση του Γιώργου για όλους τους σκληρούς μαζί φαίνεται άψογη.
 

Μηνύματα
6
Reaction score
0
Απάντηση: Media player για αναπαραγωγή BD ISO με το μενού

Φίλε mamilia, να ξέρεις πως σε περίπτωση που σκέφτεσαι το Popcorn Hour A300, ΔΕΝ παίζει όλα τα BD ISO με τα μενού τους παρά μόνο επιλεκτικά, και σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο, τα αντίστοιχα μοντέλα της Dune είναι πολύ καλύτερη επιλογή.
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Φίλε mamilia, να ξέρεις πως σε περίπτωση που σκέφτεσαι το Popcorn Hour A300, ΔΕΝ παίζει όλα τα BD ISO με τα μενού τους παρά μόνο επιλεκτικά, και σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει κάτι τέτοιο, τα αντίστοιχα μοντέλα της Dune είναι πολύ καλύτερη επιλογή.
Ευχαριστω φιλε μου! :)
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.250
Reaction score
8.777
Το mede8er δεν παίζει blu ray iso με εξωτερικούς υπότιτλους και μάλιστα αναπαράγει και 3d;
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Ξαναεπανέρχομαι μετά από καιρό γιατί πλέον το Xtreamer αργοπεθαίνει... Την πάτησα, έπρεπε να μείνω ουσιαστικά χωρίς player για να ξυπνήσω :)

Παρήγγειλα μόλις ένα jbod για τος σκληρούς και λείπει το player.

Βοηθήστε λίγο γιατί έχω μείνει πίσω στις εξελίξεις.

Η αγορά πρέπει να γίνει άμεσα, πιο άμεσα η επιλογή. 250 ευρώ ταβάνι

Δεν μου χρεαιζεται να παίρνει σκληρούς, αδιάφορο το 3D, θέλω να παίζει 7.1 hd ήχο, από βίντεο αν γίνεται τα πάντα και bd.iso, bdmv (με ελληνικούς srt ή όχι) και να είναι όσο το δυνατόν πιο αξιόπιστο.

Είδα ότι το MED1000X3D στα 220 ευρώ (με χαλάει το design αλλά στην ανάγκη υποχωρώ), σκέφτομαι και το Popcorn Hour A300 αν και δεν ξέρω αν έχει άμεση διαθεσιμότητα και κάποιο dune ίσως; Αλλά δεν ξέρω ποιο και από που...
 

Μηνύματα
627
Reaction score
39
Προσθέτω και το MED600X3D που σε σχεση με το 1000 δεν παίρνει σκληρό (που δε μου χρειάζεται) αλλα κατα τα λοιπά είναι ίδια. Σωστά;

Ενας φίλος μου πρότεινε κ το Netgear NTV550. Τι έγινε αυτό; Υπάρχει ακόμα;
 


Μηνύματα
153
Reaction score
20
Αν και παλια η συζητηση, ψαχνω κι εγω κατι παρομοιο, εαν μπορει καποιος να βοηθησει.

ψαχνω media player οχι απαραιτητα 3d (και παλιο μοντελο να ειναι δεν με πειραζει, θα το βρω μεταχειρισμενο....) που να κανει τα κατωθι:

-Να παιζει απο δικτυο (smb ή nfs) χωρις κολληματα full bd iso ή bdmv με τα μενου με εξ. υποτιτλους srt.
 

Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
popcorn a300, dune smart, dune prime 3, και το καινουργιο dune HD solo 4k αλλα με μεγαλύτερο κόστος.

το popcorn παιζει και seamless branching bluray με external srt, ενώ τα dune (τουλάχιστον τα παλια) οχι.
παρόλα αυτά, δεν ειναι πολλοί οι τίτλοι που είναι seamless branching, κυριως ειναι σε blockbuster.

τα iso να τα αποφεύγεις, δημιουργούν προβλήματα σε πολλα mp.
 

Μηνύματα
27.330
Reaction score
25.363
Εχω dune hd duo , και δεν έχει κανένα πρόβλημα με bd iso. Παίζει τα πάντα όλα. Σπάνια θα κολήσει. Εκεί θέλει restart, όχι πάντα όμως.
 

Μηνύματα
153
Reaction score
20
Ειχα την εντυπωση πως τα dune δεν μπορουν να παιξουν srt σε iso και bdmv αρχεια.... δεν ισχυει?
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.425
Reaction score
74.800
Ειχα την εντυπωση πως τα dune δεν μπορουν να παιξουν srt σε iso και bdmv αρχεια.... δεν ισχυει?
Ισχύει, τουλάχιστον στο δικό μου.
 


Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.640
Μηνύματα
2.870.120
Members
37.936
Νεότερο μέλος
daemon76
Top