Media

Μηνύματα
296
Reaction score
0
Με τα λύπης μου αγόρασα γνωστό περιοδικό εχθές βράδυ (τεύχος Οκτωβρίου ) μετά από πάρα πολύ καιρό, ο λόγος ήταν ότι ο πιτσιρίκας εντυπωσιάσθηκε από το συνοδό
DVD.

Είπα και εγώ δεν πειράζει όλο και κάτι θα διαβάσω αφού διάβασα γεια καμιά ώρα αποφάσισα να το ρίξω στον κάδο άλλα άλλαξα γνώμη μια και το χοντρό χαρτί κάνει και γεια το κλουβί του καναρινιού. Πρέπει να ομολογήσω όμως ότι αισθάνομαι πλέον πολύ πιο φτωχός , αφού στο σπίτι μου δεν έχω την άνεση να αντοικαστησω την
42` Flat Οθόνη μου με την καινούργια 61` που τύγχανε να είναι και reference … και να βάλω την παλιά στον άλλο χώρο...άσε ότι εάν δεν έχω Magnepan γεια home theater καλύτερα να μην βάζω τίποτα να παίξει ( έτσι δεν ξεκίνησε το πάθος μας γεια ταινίες , μουγγό...) γενικά το feeling μετά την λίγη ώρα ανάγνωσης με έκανε να αισθάνομαι ότι οι κοινωνικές διάφορες έχουν πλέον περάσει γεια τα καλά τη πόρτα της ενημέρωσης και το μονό που καταφέρνουν είναι να την διευρύνουν.

Το πιο φοβερό όμως είναι ότι λίγο-πολύ τα περιοδικά του χώρου έχουν χάσει το λόγω υπάρξει τους, κάτι το Ιντερνέτ με την αμεσότητα της πληροφορίας, ενημέρωση, ανταλλαγή απόψεων στα διάφορα φόρα (ελληνικά και ξένα ) γεια καθετί νέο, η τηλεόραση/sat με τις εκπομπές ενημερωτικού/ πληροφοριακού χαρακτήρα τείνουν να καταστήσουν τα περιοδικά του χώρου άπλα διαφημιστικά έντυπα η το χειρότερο καθαρά Life Style φυλλάδες (ζητώ συγνώμη από του φίλους που εργάζονται στον χώρο τον media αλλά ρε παιδιά κάντε κάτι...) , πρώτη μέριμνα είναι πλέον το Εγώ έχω αυτό το μηχάνημα (που δένει υπέροχα με τον καινούργιο δερμάτινο καναπέ από τον Κανεπιονι – Καρεκλάκι ...)πάρα το ίδιο το μηχάνημα, προς θεού δεν κατηγορώ τα έντυπα γεια κάτι (εταιρείες είναι λεφτά θέλουν να βγάλουν όπως και εγώ από την εργασία μου) άλλα ρε παιδιά ας κρατήσουμε λίγο του τυπούς ... Παρεπιπτως προσωπικά ίσως και να μπορώ να αγοράσω και την 42 και την 61 η 63 η 65 που βγαίνει η θα βγει και τον 3τσιπο και τα MG και τον Mark L κλπ θα με κάνει αυτή η δυνατότητα μου καλύτερο σαν άνθρωπο και εραστή του ήχου και τις εικόνα ?
:?:
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Εχεις δικιο σε γενικα πλαισια...
Πολυ λιγοι μπορουν να διαθεσουν ποσα για την αγορα καποιου συστηματος που παρουσιαζουν ως κορυφαιο τα περιοδικα...Αλλα και παλι ακομα λιγοτεροι ειναι αυτοι που θα τα διαθεσουν.Το ιδιο δε γινεται και με τα του αυτοκινητου...? Οφειλουν να σου παρουσιασουν το εφικτο και το ονειρικο...
Η αποψη μου ειναι οτι αν δεν δεις και ακουσεις με τα δικα σου δεν πρεπει να εμπιστευεσαι κανεναν, οσο καλο και αν χαρακτηριζει κατι - ασχετα με την τιμη του.
Το θεμα ειναι να διαλεξεις κατι που σε ικανοποιει, και οχι αναλογα με το ποσο βαθια ειναι η τσεπη.
Προσωπικα δεν εχω αγορασει τιποτα επιδη το εχει γραψει καποιος στο περιοδικο. Τα διαβαζω μονο και μονο για ενημερωση και για επαγγελματικους λογους. Και μη νομιζεις οτι οσοι γραφουν γραφουν αντικειμενικα παντα...Γραφουν γιατι τα παιρνουν (το ιδιο ισχυει και αν δεν τα ζητανε να τα παρουν αλλα και αν τους τα δινουν) απο καπου και απο παντου(και αν δεν τα παιρνουν οι απλοι συντακτες και οι συνεργατες τα παιρνουν τα ''στελεχη'' που καθοδηγουν την πενα των υπολοιπων),
...
Και μην βγει κανενας να υποστηριξει οτι δεν τα παιρνουν, γιατι δε θα μπω στη διαδικασια να εκθεσω περιοδικα, συντακτες και αντιπροσωπειες. Αλλωστε αφου το κανουν ΟΛΟΙ δεν θα εχει σημασια
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.677
Μηνύματα
2.869.787
Members
37.944
Νεότερο μέλος
MORPH
Top