Miami Vice

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Cinemusic - Ανδρεας said:
Οι μυστικοί αστυνομικοί του Τμήματος Ηθών Crockett (Colin Farrell) και Tubbs (Jamie Foxx) δουλεύουν…διασκεδάζοντας σε μια disco στο Miami, όταν λαμβάνουν μια κλήση που τους οδηγεί στο κατόπι ενός παγκοσμίου βεληνεκούς συνδικάτο του εγκλήματος, με επικεφαλής τον ειδεχθή βασιλιά των ναρκωτικών Arcángel de Jesús Montoya (Luis Tosar).

Να κύριοι είδηση.......
Ο ΜΟΝΤΟΥΑ εγκατέλειψε την F1 για να γίνει μεγαλοέμπορος ναρκωτικών!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Την ταινία θέλω να την δω και είμαι στο όριο να πάω και σινεμά!!!!!!!! :shock:(ακούουουουςςςςςς Θεσ/κια???)
Αλλά μάλλον θα κρατηθώ!!
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Γιάννης Δημητρόπουλος said:
Την ταινία θέλω να την δω και είμαι στο όριο να πάω και σινεμά!!!!!!!! :shock:(ακούουουουςςςςςς Θεσ/κια???)
Αλλά μάλλον θα κρατηθώ!!
Καλα μην σφίγγεσαι κιόλας.
Μη σου φύγει και τίποτα
 



Μηνύματα
392
Reaction score
4
το είδα και εγώ.
πραγματικά ζηλεψα απο μερικά πράγματα που ειδα.

ειδικα η βολτα με το σκάφος που πηγαν κουβά εμεινα.....

να εχεις σπιτι με λιμανι στο μιάμι και να το αυτοκινητο πολης που εχεις να ειναι μια ferrari...
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
karalrs said:
το είδα και εγώ.
πραγματικά ζηλεψα απο μερικά πράγματα που ειδα.

ειδικα η βολτα με το σκάφος που πηγαν κουβά εμεινα.....

να εχεις σπιτι με λιμανι στο μιάμι και να το αυτοκινητο πολης που εχεις να ειναι μια ferrari...

Φτωχοκατάσταση ρε Θοδωρή!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Τουλάχιστον στο χρώμα και στην χώρα προέλευσης το έχεις πετύχει στο θέμα αυτοκίνητο!!! :lol: :lol: :lol:
 

Μηνύματα
5.115
Reaction score
7
Θα είμαι ειλικρινής...Μπαίνει άγαρμπα...Στην αρχή με απογοήτευσε..Αλλά όταν το έφτασα στην μέση αποφάσισα να το δώ στο σινεμά...:)

Και οι δύο είναι καλοί...:)
 


Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Η μουστάκα φταίει...Και εμένα με χάλασε.......Μπορεί να θέλει να αποφύγει την άμεση σύγκριση με τον Don Johnson....Όχι ότι την αποφεύγει έτσι.....
 

Μηνύματα
305
Reaction score
85
Ωραια ταινιο, την ειδα χθες στο mall αυτο που δεν μου αρεσε ειναι τα κα8ισματα και τα 20 λεπτα διαφημισεις και τρειλερ πριν την ταινια 8)
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Ένα μεγαλο χορταστικό επεισόδιο σαν και αυτά που βλεπαμε στην δεκαετία του ογδόντα από την ΕΡΤ .
Τιποτα παραπανω και τιποτα λιγοτερο.
Αυτό όμως αρκεί;
Μπορει στην εποχη του το Miami Vice - η Ελληνιστί Τμήμα Ηθών -, να ηταν πολύ cool αλλα τωρα δεν φτουράει.
Πως θα μπορουσε άλλωστε;
Εχουμε δει από τοτε αστυνομικά και αστυνομικά με εμπορους ναρκωτικών και με σκληρούς μυστικούς αστυνομικούς , που πλεον έχουμε πάθει ανοσία.
Μπορει μεν να είναι καλο που διατηρήθηκαν οι ίδιοι ρυθμοί στην ταινία με αυτους της σειρας, αλλα έπρεπε να υπάρχει ένα φρεσκάρισμα ώστε να είναι πιο βατή εν έτη 2007.
Κατά τα αλλα ωραία τοπία τρελά αυτοκίνητα και ταχύπλοα να σκίζουν τα κύματα πιάνοντας φοβερές ταχύτητες.

Ο Colin Farrell και ο Jamie Foxx υπήρχαν η δεν υπήρχαν σε αυτήν την ταινία δεν εχει καμία σημασία.
Δεν ηταν αυτοί οι δυο η ταινία, αλλα η σειρά Miami Vice.

To Soundtrack ενδιαφέρον ειδικα προς το τέλος της ταινίας αν και μου εκανε εντύπωση που δεν υπήρχε καμια παραλλαγή του γνωστού Miami Vice theme.
 


minas

Πισιά
Μηνύματα
3.933
Reaction score
3.740
Πρωτότυπη σίγουρα δεν ήταν... κι εμένα με χάλασε που δεν είχε ούτε νύξη από το χαρακτηριστικό soundtrack της σειράς. Αν τα ονόματα των χαρακτήρων και της ταινίας ήταν άλλα, θα ήταν απλώς αδιάφορη.

Επειδή όμως ήταν το Miami Vice, πήγαμε και την είδαμε όλοι και πολλοί (κι εγώ) δεν το μετάνοιωσαν. Και οι σκηνές με το πιστολίδι δεν ήταν καθόλου κακές...
Άντε με τις υγείες μας να θυμόμαστε τα περασμένα μεγαλεία :mrgreen:
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.663
Μηνύματα
2.869.210
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top