Minidsp+dac/streamer+Dirac σε μια συσκευή.

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.964
Reaction score
20.485
Η συσκευή διατίθεται από την ελληνική αντιπροσωπεία στα €1.700 (με ΦΠΑ).
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.964
Reaction score
20.485
Επίσης, στην ολλανδική σελίδα

Σε χαμηλότερη τιμή πλέον τα δίνει η ολλανδική σελίδα της minidsp:

999 ευρώ το SHD studio
1475 ευρώ το SHD
το UMIK-1 πωλείται ως extra (€99) με δωρεάν μεταφορικά, ενώ στη σελίδα του κατασκευαστή πωλείται στα $50 (δεν γνωρίζω για μεταφορικά). Θα ρωτήσω να μάθω τι γίνεται στην ελληνική αντιπροσωπεία σχετικά με το μικρόφωνο.​
 

Μηνύματα
6.680
Reaction score
5.214
Τι έγινε, έχασες το ενδιαφέρον σου για την ελληνική αντιπροσωπεία τώρα; :)

Στο minidsp.nl συμπεριλαμβάνεται στη συσκευασία και στην τιμή το μικρόφωνο, όπως μου επιβεβαίωσαν.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.964
Reaction score
20.485
Τι έγινε, έχασες το ενδιαφέρον σου για την ελληνική αντιπροσωπεία τώρα; :)

Στο minidsp.nl συμπεριλαμβάνεται στη συσκευασία και στην τιμή το μικρόφωνο, όπως μου επιβεβαίωσαν.
Όχι, κατάλαβες λάθος. Δεν έχασα το ενδιαφέρον μου για την ελληνική αντιπροσωπεία. Απλώς, ενημερώνω το thread προς γνώση όλων.

Επίσης, ο λόγος που έκανα αναφορά στο UMIK-1 στο Ολλανδικό site είναι επειδή στην πορεία ολοκλήρωσης της αγοράς, εμφανίζεται το UMIK-1 ως συμπληρωματική αγορά/προϊόν. Εάν συμπεριλαμβάνεται στο SHD, γιατί δεν το γράφουν ξεκάθαρα και να το αφαιρέσουν από τις επιλογές συμπληρωματικής αγοράς;:)

Δεν αμφισβητώ την επιβεβαίωση που αναφέρεις - απλώς λίγο πριν το click της αγοράς πρόσεξα ότι το UMIK-1 προσφέρεται ξεχωριστά και προβληματίστηκα.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.964
Reaction score
20.485
Παρέλαβα σήμερα το miniDSP SHD. Στη συσκευασία δεν περιλαμβάνεται το UMIK-1.

Δεν γνωρίζω για ποιο λόγο αναγράφεται κάτι τέτοιο στα sites της miniDSP (Ολλανδικό και διεθνές). Εάν λάβουμε υπόψη το γεγονός ότι στο διεθνές προσφέρεται ως επιλογή αγοράς αλλά παρόλα αυτά αναγράφεται ότι συμπεριλαμβάνεται στη συσκευασία του SHD, θεωρώ ότι πρόκειται για εκ παραδρομής λάθος το οποίο έγινε στο διεθνές site κι αντιγράφηκε στο Ολλανδικό.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.477
Παρέλαβα σήμερα το miniDSP SHD. Στη συσκευασία δεν περιλαμβάνεται το UMIK-1.

Δεν γνωρίζω για ποιο λόγο αναγράφεται κάτι τέτοιο στα sites της miniDSP (Ολλανδικό και διεθνές). Εάν λάβουμε υπόψη το γεγονός ότι στο διεθνές προσφέρεται ως επιλογή αγοράς αλλά παρόλα αυτά αναγράφεται ότι συμπεριλαμβάνεται στη συσκευασία του SHD, θεωρώ ότι πρόκειται για εκ παραδρομής λάθος το οποίο έγινε στο διεθνές site κι αντιγράφηκε στο Ολλανδικό.
Μεγειά
Στείλτους ένα mail
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.964
Reaction score
20.485
Ευχαριστώ!

Θα το κάνω και θα ενημερώσω το thread.
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.964
Reaction score
20.485
Όχι, το αγόρασα από την ελληνική αντιπροσωπεία.
 


Μηνύματα
6.680
Reaction score
5.214
H minidsp.nl δεν είναι η ευρωπαϊκή σελίδα της minidsp, ούτε ευρωπαϊκός αντιπρόσωπος.
Απλός μεταπωλητής είναι. Τι τιμές/προσφορές κάνει και τι περιλαμβάνει στο πακέτο είναι δικό του θέμα.
Τουλάχιστον αυτό μου επιβεβαίωσε η soundimports.eu.

Ότι o μεταπωλητής minidsp.nl δίνει στο πακέτο μικρόφωνο, δεν σημαίνει ότι η ελληνική αντιπροσωπεία οφείλει να κάνει το ίδιο.

1700 ευρώ το αγόρασες από την ελληνική αντιπροσωπεία;
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.964
Reaction score
20.485
Τότε παρτους τηλέφωνο καλύτερα
Ήμουν σε συνεχή επικοινωνία με την ελληνική αντιπροσωπεία κατά τη διαδικασία της αγοράς. Εκείνοι μου επιβεβαίωσαν ότι το UMIK-1 δεν περιλαμβάνεται στη συσκευασία και για αυτό, άλλωστε, το αγόρασα κι αυτό.

H minidsp.nl δεν είναι η ευρωπαϊκή σελίδα της minidsp, ούτε ευρωπαϊκός αντιπρόσωπος.
Απλός μεταπωλητής είναι. Τι τιμές/προσφορές κάνει και τι περιλαμβάνει στο πακέτο είναι δικό του θέμα.
Τουλάχιστον αυτό μου επιβεβαίωσε η soundimports.eu.

Ότι o μεταπωλητής minidsp.nl δίνει στο πακέτο μικρόφωνο, δεν σημαίνει ότι η ελληνική αντιπροσωπεία οφείλει να κάνει το ίδιο.
Δεν είπα κάτι τέτοιο. Αυτό που ανέφερα είναι ότι κι η minidsp.nl κι η minidsp.com, αναφέρουν στις ιστοσελίδες τους ότι το UMIK-1 περιλαμβάνεται στη συσκευασία του SHD και ταυτόχρονα το προσφέρουν κι οι δύο ως επιπλέον αγορά. Αυτό είναι το περίεργο και για αυτό έστειλα email στη minidsp.com για σχετικές διευκρινίσεις.


1700 ευρώ το αγόρασες από την ελληνική αντιπροσωπεία;
Ναι.
 



Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
225€ διαφορά δηλαδή. Έπρεπε να συνεννοηθείς μαζί τους να σε κάνουν καλύτερη τιμή αν όχι την ίδια
 

Μηνύματα
6.680
Reaction score
5.214
Προσθέτοντας την αξία του μικροφώνου (99 ευρώ) η διαφορά είναι 324 ευρώ.

Η soundimports.eu πάντως αρνήθηκε να κάνει price-match και ακύρωσα την παραγγελία από εκείνους.
 


Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Προσθέτοντας την αξία του μικροφώνου (99 ευρώ) η διαφορά είναι 324 ευρώ.

Η soundimports.eu πάντως αρνήθηκε να κάνει price-match και ακύρωσα την παραγγελία από εκείνους.
Μαζί με το μικρόφωνο 225€
 

Μηνύματα
6.680
Reaction score
5.214
1475 και περιλαμβάνεται το μικρόφωνο.
1700 στην Ελλάδα χωρίς μικρόφωνο.

225+99 = 324 ευρώ η διαφορά.
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • xfader
    Segregation supporter
  • loggeo
    Projectors

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.603
Μηνύματα
2.867.532
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top