Mission m66i

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Το μοντέλο M66i σας προσφέρει την απόλυτη απόδοση ήχου. Είναι ειδικά φτιαγμένα για να δίνουν μεγαλύτερη αποδοτικότητα ανά Watt γεγονός που τα καθιστά ιδανικά για να ικανοποιήσουν τις απαιτήσεις της σύγχρονης μουσικής και Home Cinema.

Μια επαναστατική καινούρια καμπίνα "TFCT" χρησιμοποιείται για να κατασκευαστεί η μπροστινή μπάφλα 38 χιλιοστών η οποία συνδυάζεται άψογα με τα κοίλα μέρη της καμπίνας.
Αυτό δημιουργεί μια αδρανή κατασκευή με τέλεια ακουστική κατορθώνοντας να ελαττώσει την αντήχηση, την ηχώ και τις παραμορφώσεις της καμπίνας.

Το Woofer "Paramid" έχει πηνίο 32 χιλιοστών τοποθετημένο σε διαμορφωτή υψηλής θερμοκρασίας που κινείται σε ένα προστατευμένο μαγνητικό σύστημα.

Έχει γρήγορη και δυναμική ανταπόκριση ώστε να παράγει μαλακό ήχο με φυσικές μεσαίες συχνότητες και ταυτόχρονα είναι ικανό να δώσει εκρηκτικό μπάσο
.


Τεχνικά Χαρακτηριστικά

Ισχύς: 25-100 Watts RMS
Ευαισθησία: 89 dB
Αντίσταση: 8 Οhms
Απόκριση Συχνοτήτων: 44Hz-20000Hz
Διαστάσεις mm: 968 Ύ-205 Π-330 Β
Βάρος: 22,5 Kg
Φινίρισμα: Silver-Beech-Graphite-Cherry

Τιμή ζεύγους: 899 €
Από δελτίο τύπου του εισαγωγέα
 

Attachments


LUXMAN

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.993
Reaction score
69
Ακομα η κινεζικη Mission σερβιρει το ιδιο ξαναζεσταμενο , κακομαγειρεμενο φαι .....

(απορω πως εδωσαν την εγκριση για την παραγωγη του V61 που εχω στο μαγαζι . Το πιο κακοηχο ηχειο που εχω ακουσει ποτε. Απ οτι βλεπω η Μ σειρα ειναι το νεο ονομα της V)
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.051
Reaction score
20.464
Ακομα η κινεζικη Mission σερβιρει το ιδιο ξαναζεσταμενο , κακομαγειρεμενο φαι .....

(απορω πως εδωσαν την εγκριση για την παραγωγη του V61 που εχω στο μαγαζι . Το πιο κακοηχο ηχειο που εχω ακουσει ποτε. Απ οτι βλεπω η Μ σειρα ειναι το νεο ονομα της V)
Φαίνεται, το σύνδεσες με καλώδιο που έχει πολύ γρέζι. :happy_9:
 

Μηνύματα
13.611
Reaction score
6.568
Παντως τα ηχεια της πιο προσιτης σειρας Μ ειναι αρκετα καλα και πολυ καλες επιλογες για τα χρηματα τους.Σιγουρα ομως οι καλες εποχες (ηχητικα) εχουν περασει γι αυτη την ιστορικη εταιρεια.Ακομα θυμαμαι τα μαγικα μικρα 760 εκει γυρω στο 1990 (το ηχειο που εδειξε το δρομο για τα μικρα ηχεια με αισθηση χαμηλου ομως) και τα πολυ καλα 751 το 1995.
 

LUXMAN

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.993
Reaction score
69
Η σειρα Μ ειναι η παλαιοτερη σειρα V . Οσον αφορα το παρελθον τα B&W παντα ηταν πολυ καλυτερα απο τα ιδιας τιμης MISSION . Φυσικα τα τελευταια 8 χρονια τα Chario ειναι καλυτερα :prof: των προαναφερθεντων :happy_4: :happy_4:
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.303
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top