Monitor Audio RS-6 AV

Μηνύματα
26
Reaction score
0
Παιδιά καλημέρα,

Μια και μέσα σε εύθετο χρονικό διάστημα θα μετακομίσω σε καινούργιο σπίτι, σκέφτομαι μια βασική παράμετρο για το σαλόνι και το home cinema: Τα ηχεία... Η ιδέα μου είναι να πάρω κάτι καλό, όχι βέβαια σε high end, αλλά που θα κρατήσει αρκετά χρόνια. Οι βασικοί παράμετροι που σκέφτομαι είναι:
1) Να παίζει μουσική αρκετά καλά
2) Να μπορεί να καλύπτει ένα μεγάλο χώρο..(Το σαλόνι είναι 80τμ αλλά ακόμη δεν ξέρω πόσο θα καλυφθεί..)
3) Να έχει καλό waf.

Αρχικά, και μετά από ότι είδα στην έκθεση, σκεφτόμουν κάτι σε klipsch. Από την άλλη όμως είναι πολύ ακριβά...

Διάβασα σε περιοδικά του εξωτερικού, διθυραμβικά σχόλια για το σύστημα της Monitor Audio RS-6 AV. H τιμή γύρω στα 3χιλ $ που τη βρίσκω ρεαλιστική...

Για να μην παρεξηγηθώ, απεύθυνα ακριβώς την ίδια ερώτηση και σε άλλο site, την επαναλαμβάνω και εδώ... Που μπορώ να ακούσω/δω αυτά τα ηχεία?

Ευχαριστώ

Πέτρος
 

Μηνύματα
2.886
Reaction score
50
Μπορείς να τα δεις στην Ηχοέκφραση (ο αντιπρόσωπος) Ηλία Ηλιού και Φραντζή γωνία στο Νέο Κόσμο. Σίγουρα αξίζει να τ' ακούσεις!
 

Μηνύματα
132
Reaction score
5
Εγώ πάντως θα πρότεινα να ακούσεις/δεις τη σειρά Status της ελληνικότατης Roister.
Πιο όμορφα (κι όχι μόνο για τη σύζυγο), πιο καλά κατασκευασμένα, πιο καλόηχα (καλά, εδώ περί ορέξεως) και πιο φθηνά...
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.645
Μηνύματα
2.870.195
Members
37.934
Νεότερο μέλος
daemon76
Top