Monoprice HTP-1 16CH Immersive Surround AV Processor

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668
Αν δεν γίνει κάτι φοβερό σύντομα το κραχ του 2008 θα είναι χάδι μπροστά σε αυτό που έρχεται
Δεν υπάρχουν φοβερές λύσεις.

Αργά ή γρήγορα, θα ξεφουσκώσει το αμερικάνικο "όνειρο"...

Δυστυχώς όμως, θα πάρει σβαρνα όλο τον πλανήτη, καθώς η αμερικα είναι η μεγαλύτερη αγοραστική δύναμη και έτσι στηρίζει όλες τις υπόλοιπες "οικονομίες".
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Δεν υπάρχουν φοβερές λύσεις.

Αργά ή γρήγορα, θα ξεφουσκώσει το αμερικάνικο "όνειρο"...

Δυστυχώς όμως, θα πάρει σβαρνα όλο τον πλανήτη, καθώς η αμερικα είναι η μεγαλύτερη αγοραστική δύναμη και έτσι στηρίζει όλες τις υπόλοιπες "οικονομίες".
Κυκλοφορεί φήμη ότι ο ξανθούλης πάρεδρος ετοιμάζει επανεκκίνηση του νομίσματος τους, αν τον αφήσουν βέβαια γιατί το προσπάθησε και ο Ρίγκαν όπως λένε και δεν τον άφησαν.
 
Last edited:

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.136
Reaction score
26.695
Έτσι. Και εγώ τον Anthem δεν τον αλλάζω γιατί παίζει απίστευτα. Δεν υπάρχει θέμα σύγκρισης με οτιδήποτε ανατολικό. Δεν με ενδιαφέρει που έχει περιορισμούς σε διάφορα γκατζετοτέτοια. Με αποζημιώνει 1000% όταν παίζει και έχω ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά.
Αφού ζητήσω συγνώμη για το οφ τόπικ, θα ρωτήσω, πληροφοριακά ασφαλώς και όχι από περιέργεια :) Ποια ηχεία έχεις? Ευχαριστώ!
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Αφού ζητήσω συγνώμη για το οφ τόπικ, θα ρωτήσω, πληροφοριακά ασφαλώς και όχι από περιέργεια :) Ποια ηχεία έχεις? Ευχαριστώ!
Τα έχω γράψει.

Front: 2 x Μirage OM-10
Back: 2 x Mirage OM-12
Center: 1 x Mirage OM-C2
SUB: 1 x Paradigm Ultracube 10 (γιατί όπου και αν έψαξα δεν βρήκα Sub Μirage, και αυτοί που έχουν δεν τα δίνουν)
 

Μηνύματα
360
Reaction score
554
Ήρθαν και οι πρώτες μετρήσεις...
 



Μηνύματα
1.328
Reaction score
656
Σήμερα ο amirm ανάρτησε τις μετρήσεις του HTP-1 και δυστυχώς δεν περνάει τα τεστ για να προταθεί ως αγορά. Στην ουσία υποβιβάζει τα 24bit σε 15bit............................................... ή πάνω από 15bit κάνει mute.
Ενώ σε άλλα σημεία έχει πολύ καλές μετρήσεις δυστυχώς....... Βέβαια του δίνει μια δεύτερη ευκαιρία και εφόσον βελτιωθεί με firmware update τότε θα του δώσει ένα passing grade.
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.923
Δεν ισχύουν αυτά κύριοι.
Έχει εξηγηθεί από τους μηχανικούς της Emotiva, αυτό συμβαίνει μόνο σε μετρήσεις όπου περνάνε διαδοχικά μηδενικά στο σήμα.
Σε αναπαραγωγή ήχου δεν υπάρχει αυτό το θέμα.

O Amir προφανώς δεν διαβάζει τι ανακοινώνεται σε όλα τα θρεντ στο site του.

Τo Monoprice ειναι αυτη τη στιγμή το καλύτερο AV product που εχει μετρήσει ο Amir.
Παίρνει το σκαλπ και του ακριβότερου Nad, και του ακριβότερου Marantz 8805 (καλά, αυτό ήταν αναμενόμενο :biggrin:)
 






Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.923
Γιατί ? τον πήρες και τον δοκίμασες? :gotcha:
Δεν έχει νόημα. Είδα τις μετρήσεις, μια χαρά είναι.

Αυτό που αναφέρεται ως πρόβλημα είναι non issue. Εχει εξηγηθει σε άλλο θρεντ.

Ξέρω. Ρώτα με να μάθεις και εσύ. 8-)
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.923
Εσένα σε ρωτάω για τα ορθοπεδικά. :biggrin:
Διαβάζω πολύ, διαβάζω γρήγορα, μαθαίνω γρήγορα, θυμάμαι τι έμαθα. Αποδεδειγμένα.

Όταν λέω πως ξέρω, ξέρω.

Ρώτα και για processors άφοβα.
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.274
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top