Nα πως ηταν ο Τζακ ο Αντεροβγαλτης

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728


Αντιγραφω απο το in.gr:

Το... πάθος των Βρετανών για τον Τζακ τον Αντεροβγάλτη δεν έχει τέλος. Ένα πρώην στέλεχος της Σκότλαντ Γιαρντ χρησιμοποίησε τις δυνατότητες της τεχνολογίας για να δημιουργήσει τη φωτογραφία του ανθρώπου που σκορπούσε τον τρόμο στο Whitechapel του Λονδίνου στα τέλη του 19ου αιώνα.

Όπως γράφει η ισπανική εφημερίδα El Mundo, ο Τζον Γκριβ βασίστηκε επίσης στις μαρτυρίες 13 ανθρώπων που τότε είχαν καταθέσει στην αστυνομία.

Την εικόνα του Τζακ θα δούν ζωντανά στην τηλεόραση οι Βρετανοί την Τρίτη, σε ειδική εκπομπή του Channel Five.

Στην εκπομπή θα γίνει προσπάθεια να καταρριφθούν ορισμένοι μύθοι που ήθελαν τον Τζακ να είναι αριστοκρατικής καταγωγής ή ακόμα και χειρουργός.

Οι ερευνητές εκτιμούν ότι ο Τζακ είχε τους τρόπους ενός τζέντλεμαν, για αυτό άλλωστε ξεγελούσε τα μελλοντικά του θύματα. Επίσης, φαίνεται ότι διέθετε και μια μοναδική ικανότητα να χάνεται στο πλήθος, προτού φτάσει η αστυνομία.

Όλα αυτά είχαν ασφαλώς ελάχιστη σχέση με τον «σαδιστική και φρικτό δολοφόνο» που αναζητούσαν οι Αρχές εκείνης της εποχής.

Σύμφωνα με τον Τζον Γκριβ, ο Τζακ ο Αντεροβγάλτης, είτε αυτοκτόνησε είτε τελικά φυλακίστηκε για άλλα αδικήματα, χωρίς ποτέ να ομολογήσει τα πραγματικά του εγκλήματα.



Μα τι μαντεκα ειναι αυτη?
Και για Αγγλος δεν σας φαινεται σαν να πηρε λιγο...φως στην γεννα? :lol:
 

Μηνύματα
14.616
Reaction score
1.525
Εμένα,πάντως,με συναρπάζει αυτή η ιστορία.

Φρικτά τα εγκλήματα βέβαια!!! Αλλά αυτό το μυστήριο...
 

Μηνύματα
5.087
Reaction score
14
ΑΝΔΡΕΑΣ Κ. said:


Την εικόνα του Τζακ θα δούν ζωντανά στην τηλεόραση οι Βρετανοί την Τρίτη, σε ειδική εκπομπή του Channel Five.

Τώωωωρα;
Την έχουν δει on stage....

Τον Freddy Mercury δεν φτιάξανε; :p :lol:
 


Μηνύματα
227
Reaction score
3
Κάπως έτσι, με λίγο πιο τσιγκελωτό μύστακα, άντε και λίγη μαντέκα παραπάνω, δεν ήταν κι ο Καραϊσκάκης;...//;-)
 

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Εμένα πάλι η φυσιογνωμία μου φέρνει αρκετά σε Μουσουλμάνο, οπότε είμαι λίγο καχύποπτη σε σχέση με την εποχή που αποφάσισαν να τη βγάλουν στη δημοσιότητα, αν βεβαίως δεν είναι και μούφα...
 







Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • loggeo
    Projectors

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.868.018
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top