Naim Nap 250 - Nac 52...

Status
Not open for further replies.
Μηνύματα
676
Reaction score
395
Ο καλύτερος naim ever, άψογος λειτουργικά και αισθητικά.
Μαζί με το γνωστό κουτί (το hicap είναι, πάντα τα μπερδεύω) που το συνοδεύει, όλα τα καλώδια για όλες τις συνδέσεις (μην πω και περισσευούμενα).
On board και η πλακέτα για phono stage mc μόνο κεφαλές.
Κουτιά για προ - τελικό , χαρτιά (Μόνο το manual του προενισχυτή έχει 65 λίρες στο διαδίκτυο)
Τιμή 4.000
Είναι ό,τι καλύτερο έχω ακούσει. Γλυκύτητα, χροιές...
20210523_164014[1].jpg
Δίνεται γιατί απαιτείται η αγορά εναλλακτικού ενισχυτή για οδήγηση πολύ δύσκολων ηχείων. Γι'αυτό και χαλάει το τρίτο σύστημα, έστω προς το παρόν τουλάχιστον.
 



OPTIMIST

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.321
Reaction score
170
Αυτό το τροφοδοτικό δεν είναι original Hicap , αλλά αναβαθμισμένο τροφοδοτικό που κάνει την δουλειά του Hicap.(Εξαιρετικό μεν αλλά όχι original λοιπόν)
 


Μηνύματα
676
Reaction score
395
Σωστο αυτο που λεει ο optimist. Γνωριζω οτι ειναι κατασκευασμενο στην Αγγλια ειδικη παραγγελια. Πως παιζει ομως...Καλυτερα απο το αυθεντικο.
 

Μηνύματα
676
Reaction score
395
Μια μειωση στα 3.600, γιατι σε ολους μας αρεσει το παζαρι. Για να παρει καποιος απο την εταιρεια αυτη ολοκληρωμενο συστημα με ολα τα βασικα ντεσου σε τετοια τιμη ειναι δυσκολο. 2Χ75 η 80 βατ Οδηγει με ευκολια τα πεισσοτερα ηχεια.

Η τιμη δεν αλλαζει. Απλα αν το επιτρεπουν οι κανονες, μπορει καποιος να πληρωσει 2.500 και την αντιστοιχη διαφορα με ενα καλο cd player αυστηρα balance. Παρακαλω αν εχω παραβιασει καποιον κανονα οι διαχειριστες να σβησουν το μηνυμα.
 

Μηνύματα
676
Reaction score
395
3.000 ευρώ τελική αλλιώς αποσύρεται, γιατί απλά δε συμφέρει να δοθεί. Το τροφοδοτικό κόστισε 1.300 στερλίνες, τα καλώδια … προ...τελικός, κουτιά... Έτσι και αλλιώς τα τριαντάρια τα Χαρμπεθάκια κάθονται και τον περιμένουν στη χειρότερη.
 

Μηνύματα
676
Reaction score
395
2.700 ευρώ.
Πιο κάτω ας κολλήσει κορονοιό καλύτερα.
Και μόνο με την προϋπόθεση ότι θα προλάβω έναν μεγάλο ενισχυτή. Δεκτή η ανταλλαγή μόνο με cd player balance σε άριστη κατάσταση τιμής 700 ως 1000 και διαφορά σε χρήματα αντίστοιχη.
Για 75 - 80 watt ό,τι καλύτερο έχω ακούσει.
 

Μηνύματα
676
Reaction score
395
2.300 τιμή μετρητοίς
Φτάσαμε στο τέλος. Καμία μείωση.
Τυπικά διαθέσιμος ως την επόμενη Παρασκευή.
Μετά φεύγει με ανταλλαγή και διαφορά σε μετρητά από μέρους μου.
Οπότε...μόνο πλέον σοβαρές προτάσεις. Για όποιον αγαπάει τον ήχο των Naim δεν υπάρχει αυτή η προσφορά και πραγματικά είναι κρίμα να τη χάσει. Το λέω με απόλυτη επίγνωση. Η τιμή είναι λιώμα.
Μαζί θα δοθεί και control της Naim (ξέχασα να το γράψω) αν και δεν χρησιμοποιήθηκε ποτέ ούτε ξέρω ειλικρινά αν λειτουργεί. Από μέρους μου ήδη είναι προδιαγεγραμμένες οι κινήσεις.
Επειδή συμβαίνει σε πολλούς από εμάς και την έχω πάθει και εγώ καθυστερώντας από μέρους μου, είναι κρίμα κάποιος να αναμένει, αν πραγματικά θέλει κάτι. Έχω χάσει έτσι μηχανήματα...
 

Μηνύματα
676
Reaction score
395
Η αγγελια αποσυρεται... Ο ενισχυτης φευγει την επομενη εβδομαδα. Ευχαριστω το avsite...
 

Status
Not open for further replies.

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.280
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top