Netflix σε παλαιότερη tv..............

Μηνύματα
1.648
Reaction score
28
είμαι συνδρομητής Netflix αλλά έχω δηλώσει μόνο λαπ-τοπ και τάμπλτετ...η τι-βι μου είναι lg 10ετίας πως να συνδέσω στην τι-βι το Netflix......?
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Επειδή προφανώς δεν είναι smart tv, ή συνδέεις το laptop με την tv μέσω HDMI, ή μέσω κάποιου media player που υποστηρίζει Netflix όπως το Nvidia Shield.
 


Μηνύματα
343
Reaction score
872
Αν έχει hdmi αρκεί αυτο Google-Smart-TV-Stick-Chromecast-3rd-Generation-Full-
ή αυτό /Xiaomi-Smart-TV-Stick-
Αν και το mi box που προτάθηκε έχει πολύ περισσότερες δυνατότητες
 


Μηνύματα
195
Reaction score
159
Xiaomi Mi Box S! Το βρίσκεις παντού και κάνεις ωραιότατα τη δουλειά σου σε λιανική τιμή μεταξύ 45-50euro.
 

Μηνύματα
1.648
Reaction score
28
Καλο, αξιοπρεπες και οικονομικοτερο το Xiaomi mi box S .....
δηλαδή το συγκεκριμένο ...λαμβάνει ασύρματα από το ROOTER και μεταβιβάζει μέσω HDMI στην τι-βι.......... ? οπότε θα χρειασθώ και κάποιο ενδιάμεσο repeater πχ γιατί το rooter είναι σε μεγάλη απόσταση σε άλλο δωμάτιο και το σήμα δεν φτάνει πάντα σωστά στο σαλόνι ( διακοπές ) ....προτάσεις λοιπόν για κάτι το ενδιάμεσο σε μια πρίζα του διαδρόμου πχ το σπίτι είναι διαμπερές στενόμακρο .............
 


n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Επειδή το Mi box (σε όλες τις εκδόσεις του) δεν είναι ιδιαίτερα καλό στο να πιάνει χαμηλό σήμα Wifi, και επειδή τα repeaters έχουν κι αυτά τα θέματά τους, η καλύτερη λύση είναι να φτάσει στο χώρο καλώδιο UTP και να προστεθεί προσαρμογέας LAN to USB, όπως ήδη αναφέρθηκε. Δοκιμασμένες λύσεις είναι 2, της U-Green (που δύσκολα βρίσκεται στην Ελλάδα) και το TP-Link UE330.

Εναλλακτικά και ελλείψει δυνατότητας για καλωδίωση, προσέξτε το router να εκπέμπει στα μεσαία κανάλια Wifi (περί του 6). Στα ακριανά κανάλια το Mi Box είναι ακόμη πιο αναίσθητο.
 

Μηνύματα
1.364
Reaction score
1.142
Η άλλη πολύ καλή λύση αν δε μπορείς να πας καλώδιο στο σημειο είναι plc
Ένα δίπλα στο ρούτερ και ένα δίπλα στο media player
Μπορείς να το συνδέσεις είτε με καλώδιο στο player είτε ασύρματα. Εγώ θα έλεγα καλύτερα με καλωδιο

Ρεύμα έχεις τριφασικό η μονοφασικό;
 

Μηνύματα
1.648
Reaction score
28
Η άλλη πολύ καλή λύση αν δε μπορείς να πας καλώδιο στο σημειο είναι plc
Ένα δίπλα στο ρούτερ και ένα δίπλα στο media player
Μπορείς να το συνδέσεις είτε με καλώδιο στο player είτε ασύρματα. Εγώ θα έλεγα καλύτερα με καλωδιο

Ρεύμα έχεις τριφασικό η μονοφασικό;
μονοφασικό......
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.197
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top