Netflix



Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Παιδια να κανω μια ερωτηση; Δεν ξερω αν εχει ερωτηθει παλαιοτερα διοτι δεν εχω διαβασει ολο το νημα.

Βλεπω νετφλιξ στον 1ο δωρεαν μηνα και σκοπευω να το συνεχισω επι πληρωμη απο τις 22/12. Αν και γνωριζω οτι καποιες ταινιες ή σειρες ειναι νετφλιξ, στο search που τις ψαχνω δεν μου τις παρουσιαζει. Γιατι γινεται αυτο; Μηπως επειδη ειμαι ακομα δωρεαν, δεν εχει ανοιξει ολη η πλατφορμα;
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.673
Reaction score
28.012
Παιδια να κανω μια ερωτηση; Δεν ξερω αν εχει ερωτηθει παλαιοτερα διοτι δεν εχω διαβασει ολο το νημα.

Βλεπω νετφλιξ στον 1ο δωρεαν μηνα και σκοπευω να το συνεχισω επι πληρωμη απο τις 22/12. Αν και γνωριζω οτι καποιες ταινιες ή σειρες ειναι νετφλιξ, στο search που τις ψαχνω δεν μου τις παρουσιαζει. Γιατι γινεται αυτο; Μηπως επειδη ειμαι ακομα δωρεαν, δεν εχει ανοιξει ολη η πλατφορμα;
Γενικά λένε ότι στην Ελλάδα δεν υπάρχουν όλα.
Άλλαξε στα settings γλώσσα στα Αγγλικά και θα δεις παραπάνω υλικό. Ίσως είναι εκεί.
Σφηνα ερωτηση αλλα...

Στο xiaomi mi box(s) το netflix εχει πεντακαναλο ηχο ?
Ναι
 


Μηνύματα
892
Reaction score
81
στα τηλεφωνα πως παιζουν σε ολα? Αυτα κανουν ολοι και στο τελος θα παθουν οτι παθαίνουν ολοι που σηκωνουν τι μυτη μολις τα πιασουν (βλεπε τις αλλες πλατφορμες που ερχονται)
δεν πειραζει ομως το βλεπω απο αλλου με το ιδιο tv box πεντακαναλο και με καλυτερη ποιοτητα εικονας
 

Μηνύματα
27.264
Reaction score
25.262
Παιδιά μία ερώτηση. Εχω αρχαίο εξοπλισμό, ,dune duo hd , denon avp a1, ps3. Υπάρχει περίπτωση να βάλω κάπου netflix?
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.398
Reaction score
125.569
Πάρε ένα Nvidia shield.
Στο νετφλιξ παίζει νερό 4κ, HDR, πολυκάναλο ήχο, όλα.

Παίζει τα πάντα όλα και από αρχεία.
Και Spotify, Tidal, όλα.
 


Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Παιδιά μία ερώτηση. Εχω αρχαίο εξοπλισμό, ,dune duo hd , denon avp a1, ps3. Υπάρχει περίπτωση να βάλω κάπου netflix?
...δοκίμασε τα βήματα που περιγράφονται στο παρακάτω link. Aφορά εφαρμογή Netflix για μη πιστοποιημενες συσκευές, προκειμένου να παίξουν περιεχόμενο, έως 1080. Μέχρι εκεί.

 

Μηνύματα
2.408
Reaction score
3.624
Παιδιά μία ερώτηση. Εχω αρχαίο εξοπλισμό, ,dune duo hd , denon avp a1, ps3. Υπάρχει περίπτωση να βάλω κάπου netflix?
Με PS3 βάζεις το app κανονικά και βλέπεις.
Τα βήματα όλα στο απο κάτω link

 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
KΚαλημερες σε ολους.....θελω να πω για δυο προβληματα που αντιμετωπιζω εδω και ενα διαστημα με το Netflix......το πρωτο ειναι οτι μολις ξεκινησω να δω μια ταινια μου κανει καθε φορα για 3-4 δευτερολεπτα μαυρη οθονη και μετα παιζει κανονικα και το δευτερο και κυριοτερο απο την αρχη της χρησης του δεν εχω πολυκαναλο ηχο !Παιζω με τον Pioneer LX-85 και τα μονα καναλια που παιζουν σε μια ταινια ειναι τα fronts και το sub....ποτε δεν εχω ακουσει τα υπολλοιπα οσο και αν το εχω προσπαθησει και δεν μιλαω για Atmos απλα να εχω πολυκαναλο ηχο....δεν ξερω γιατι δεν μου κλειδωνουν ολα τα καναλια και εχω κανει διαφορες προσπαθειες για να το πετυχω...τζιφος ομως...δεν ξερω αν καποιος εχει αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα ...καθε βοηθεια δεκτη αγαπητοι !!!!!;););):):):)
 
Last edited:

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.316
Reaction score
93.879
KΚαλημερες σε ολους.....θελω να για δυο προβληματα που αντιμετωπιζω εδω και ενα διαστημα με το Netflix......το πρωτο ειναι οτι μολις ξεκινησω να δω μια ταινια μου κανει καθε φορα για 3-4 δευτερολεπτα μαυρη οθονη και μετα παιζει κανονικα και το δευτερο και κυριοτερο απο την αρχη της χρησης του δεν εχω πολυκαναλο ηχο !Παιζω με τον Pioneer LX-85 και τα μονα καναλια που παιζουν σε μια ταινια ειναι τα fronts και το sub....ποτε δεν εχω ακουσει τα υπολλοιπα οσο και αν το εχω προσπαθησει και δεν μιλαω για Atmos απλα να εχω πολυκαναλο ηχο....δεν ξερω γιατι δεν μου κλειδωνουν ολα τα καναλια και εχω κανει διαφορες προσπαθειες για να το πετυχω...τζιφος ομως...δεν ξερω αν καποιος εχει αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα ...καθε βοηθει δεκτη αγαπητοι !!!!!;););):):):)
Δεν μας λες όμως φίλος :tongue: από ποια συσκευή στέλνεις το Netflix στον Pioneer.

Η μαύρη οθόνη στην αρχή, μου κάνει αργό κλείδωμα του Pioneer, είτε με το player, είτε (συνήθως) με τον προβολέα.
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
Δεν μας λες όμως φίλος :tongue: από ποια συσκευή στέλνεις το Netflix στον Pioneer.

Η μαύρη οθόνη στην αρχή, μου κάνει αργό κλείδωμα του Pioneer.
Καλημερες ρε παλλικαρα......μεσω PC παιζω καλε μου με Nvidia 1050 ti καρτα γραφικωνε....
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.316
Reaction score
93.879
Μήπως δεν έχεις προσέξει κάτι στις ρυθμίσεις του Netflix και δίνει έξοδο σε 2 κανάλια αντί για πολυκάναλο;
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
Μήπως δεν έχεις προσέξει κάτι στις ρυθμίσεις του Netflix και δίνει έξοδο σε 2 κανάλια αντί για πολυκάναλο;
Μαστορα μου το εχω χιλιοψαξει στο menu του Netflix και πουθενα δεν βρισκω ενδειξη που να λεει 5,1 κλπ πολυκαναλα δηλαδη...απο την αρχη μου το κανει ακομα και οταν ειχα τις 4 αδειες του προγραμματος...δεν ξερω τι ειναι αυτο παντως που συμβαινει ρε φιλε....
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.316
Reaction score
93.879
Μαστορα μου το εχω χιλιοψαξει στο menu του Netflix και πουθενα δεν βρισκω ενδειξη που να λεει 5,1 κλπ πολυκαναλα δηλαδη...απο την αρχη μου το κανει ακομα και οταν ειχα τις 4 αδειες του προγραμματος...δεν ξερω τι ειναι αυτο παντως που συμβαινει ρε φιλε....
Κάτσε μήπως το δει ο @loggeo που παίζει μέσω pc.
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.510
Επειδη παιζω με βιντεοπροβολεα δεν ξερω αν παιζει ρολο το HDMI καλωδιο που εχω περασμενο μεσα απο γυψοσανιδα και ειναι 12ετιας ...τωρα το σκεφτηκα αυτο....ρε λετε να μην περναει σωστα το σημα του Νετφλιξ απο το pc στο προβολι η αν ο ενισχυτής λόγω ηλικίας έχει διαφορετικό πρωτόκολλο HDMI ή έκδοση ARC ....παντως την ενδειξη 5.1 σαν επιλογη δεν την εχω δει ποτε ωστε να επιλεξω.....βεβαια το hdmi καλωδιο απο pc στον Pioneer ειναι HDMI 2 αν παιζει καποιο ρολο αυτο!
Ξεχασα να αναφερω οτι εχω 50αρα γραμμη και το κυριοτερο οτι ποτε δεν ειχα ιδαιτερα καλη εικονα απο το Νετφλιξ...
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.673
Reaction score
28.012
Πως πάει από το PC στον Pioneer;

Έχεις δει τα setup της κάρτας αν έχει ενεργοποιηθεί πολυκάναλη έξοδος;
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.610
Μηνύματα
2.867.835
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top