New babe in the family!







Μηνύματα
965
Reaction score
1.673
Καλοάκουστος.
Τι λέει?
Τούμπανος, αλλά μου πέσανε τα πάκια!

Μόνο η τριπλή (!!!) χαρτονένια κούτα ζυγίζει 10 κιλά!

Αυτό είναι που λένε “environmentally friendly”!

Σε σύγκριση με τον 507ux II, ακούγεται πιο διαυγής, πιο λεπτομερής, πιο αναλυτικός και με σφιχτότερο μπάσο, ενώ φαίνεται και λίγο πιο δυνατός. Επίσης, ενώ ο 507 είχε κορυφαία ποιότητα κατασκευής, αυτός φαίνεται να έχει ακόμα πιο κορυφαία (!).


Στα «μείον» του:

Ο φωτισμός των VU meters είναι πολύ «λευκός» και πολύ δυνατός, προτιμώ το απαλό μπλε του 507.

Τέλος, αυτές οι αλουμινένιες γρίλιες από πάνω δε μ’ αρέσουν καθόλου, προτιμούσα τις πλαστικές γκρι του 507.
 
Last edited:



Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Τον φωτισμό μπορείς να τον φέρεις. Ζητάς τα λεντ του άλλου και τελείωσες.
Το καπάκι τώρα , είναι machined aluminium έτσι για να φαίνεται η χαιεντιά.
Ηχητικά πρέπει να είναι λίγο καλύτερος παντού , λόγω καλύτερων υλικών κυρίως , μιάς και η διαφορά ισχύος είναι αστεία.
Βέβαια στα 4 ohms είναι που φαίνεται νομίζω η διαφορά. Προφανώς αυτός έχει πιο προσεγμένο τροφοδοτικό.
 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Καλορίζικος και καλές ακροάσεις.🎧
Τον πήρες και σε αγαπημένο μου χρώμα γιατί κάποιοι φίλοι από το site μου έγραψαν ότι τα ασημί είναι φλώρικα και ότι δεν έχουν καλές χροιές στο χαμηλό .........ονόματα δε λέμε...... αλλά καταλαβαίνω ότι μου κάνανε πλάκα γιατί με τον ενισχυτή σου δε συμβαίνει αυτό.
 


Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Και βλέπω ότι όλα σου τα μηχανήματα είναι ασημί. 😍:thumbsup:
Μα που είναι οι λάτρεις του μαύρου ?
 

stavrosz

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.227
Reaction score
1.599


Τούμπανος, αλλά μου πέσανε τα πάκια!

Μόνο η τριπλή (!!!) χαρτονένια κούτα ζυγίζει 10 κιλά!

Αυτό είναι που λένε “environmentally friendly”!

Σε σύγκριση με τον 507ux II, ακούγεται πιο διαυγής, πιο λεπτομερής, πιο αναλυτικός και με σφιχτότερο μπάσο, ενώ φαίνεται και λίγο πιο δυνατός. Επίσης, ενώ ο 507 είχε κορυφαία ποιότητα κατασκευής, αυτός φαίνεται να έχει ακόμα πιο κορυφαία (!).


Στα «μείον» του:

Ο φωτισμός των VU meters είναι πολύ «λευκός» και πολύ δυνατός, προτιμώ το απαλό μπλε του 507.

Τέλος, αυτές οι αλουμινένιες γρίλιες από πάνω δε μ’ αρέσουν καθόλου, προτιμούσα τις πλαστικές γκρι του 507.
Μεγειά!!! Με τι ηχεία θα παίξει;
 



Μηνύματα
965
Reaction score
1.673
Μεγειά!!! Με τι ηχεία θα παίξει;
ATC SCM 40v2
Τον φωτισμό μπορείς να τον φέρεις. Ζητάς τα λεντ του άλλου και τελείωσες.
Το καπάκι τώρα , είναι machined aluminium έτσι για να φαίνεται η χαιεντιά.
Ηχητικά πρέπει να είναι λίγο καλύτερος παντού , λόγω καλύτερων υλικών κυρίως , μιάς και η διαφορά ισχύος είναι αστεία.
Βέβαια στα 4 ohms είναι που φαίνεται νομίζω η διαφορά. Προφανώς αυτός έχει πιο προσεγμένο τροφοδοτικό.
για τον φωτισμό θα πάω την Δευτέρα στο χαρτοπωλείο της γειτονιάς και θα πάρω μπλε αυτοκόλλητο και θα το κολλήσω πάνω στα VU meters και όλα καλά.

Για τις ψύκτρες, θα εκτυπώσω σε φυσικό μέγεθος μια hi res φωτό από τις ψύκτρες του 507 και θα την κολλήσω πάνω στον 509 και όλα καλά!
 





Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.306
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top