new runco ls 5


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
78.039
Reaction score
95.725
Απάντηση: new runco ls 5





 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.020
Reaction score
6.877
Απάντηση: new runco ls 5

:126:τι καλο παιδι ειναι αυτο το παιδι
 

Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Απάντηση: new runco ls 5

Άντε βρε Βαγγέλη,τόσο καιρό τον έχεις-δεν θα μας πεις τίποτα;;;
Όλα από 'ξένους' θες να τα μαθαίνουμε;;;
Ειναι και καλός:137:

...Runco produces a truly outstanding DLP projector that betters the competition while only costing a little more.

Review από τον John Archer
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
Απάντηση: new runco ls 5

Λιγο που τον ειδα και εγω δειχνει ιδιος με καποιες μικρες διαφορες σε σχεση με τον παλιο μας πλαναρ ......99%εχουν αλλαξει φακο σε σχεση με τον παλιο...ειναι σαν να βλεπεις τον 750 σε φακο...
 

Βαγγέλης Λάμπρου

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.695
Reaction score
277
Απάντηση: new runco ls 5

Σύντεκνε γαυράκι θα ανέβεις πάνω να τον δεις ή αυτα που θα γράψω σου είναι αρκετά;

Η αλήθεια είναι οτι δεν έχω γράψει κάτι γιατι η γνώμη μου μπορεί να θεωρηθεί biased (αν και ο Στρατηγός μου τα έχωσε κανονικά πριν απο μια εβδομάδα).Βέβαια πολλοί που με ξερετε, γνωρίζετε οτι γράφω μόνο αυτό που πιστεύω, αλλα επειδή η ειρωνία και ο χλευασμός του κακού λύκου πάντα παραμονεύει, τι να κάνουμε;

Εν πάσει περιπτωσει και επειδή έχουμε κάτσει κάτω πολύ τελευταία και μέχρι να εμφανιστεί η γενια 3D θέλετε να κάνουμε μια ρύθμιση-κόντρα του Sony VPL-VW85 και του Runco LS-5;

Αφήστε που με τα 3D και μέχρι να δούμε "πραγματικά" εικόνα θα εχουμε να ασχολούμαστε και να αντιμετωπίζουμε, ιδαίτερα δε τα πρώτα χρόνια, με ανεμοβλογιές και μαγουλάδες.

Είναι κατα τη γνώμη μου οι καλύτεροι εκπρόσωποι SXRD και DLP.
Αν έχει κανένας τίποτις JVC 750, νομίζω οτι θα βλέπαμε τι λέει η πιο ώριμη στιγμή όλων των τεχνολογιών, αν και πραγματικά επειδή τον ξετιναξαμε 3 μήνες στο μαγαζι ΔΕΝ εχει ΚΑΜΙΑ τύχη. Τωρα το 950 και 990 δεν τους ειδα ποτε οπότε τι να πω;

Λοιπόν να καλέσω γενική συνελευση των ΛάμπρουΚαστρουνοΒογιατζάκη για το 1ο συγκριτικό της εποχής Μ.Β. της κατηγορίας;
 

Μηνύματα
3.344
Reaction score
1
Απάντηση: new runco ls 5

Λοιπόν να καλέσω γενική συνελευση των ΛάμπρουΚαστρουνοΒογιατζάκη για το 1ο συγκριτικό της εποχής Μ.Β. της κατηγορίας;

Είμαι οπλισμένος και έτοιμος και ορεξάτος όσο ποτέ. :137:

Και να δω ποιον αισθητήρα από όλους θα χρησιμοποιήσουμε. Θα γίνει του Κουτρούλη ο γάμος... :142:
 


Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Απάντηση: new runco ls 5

Σύντεκνε γαυράκι θα ανέβεις πάνω να τον δεις ή αυτα που θα γράψω σου είναι αρκετα.

Λοιπόν να καλέσω γενική συνελευση των ΛάμπρουΚαστρουνοΒογιατζάκη για το 1ο συγκριτικό της εποχής Μ.Β. της κατηγορίας;
Στις 22-24 Οκτωβρίου θα είμαι στην Αθήνα για την έκθεση(θα γίνει έτσι;;),
μέχρι το μεσημέρι Κυριακής βέβαια-το απόγευμα η θέση στο 'Καρα'ι'σκάκη' είναι κλεισμένη(Ολυμπιακός-Αρης).

Αν υπάρχει η δυνατότητα πολύ θα ήθελα να τον δω,φυσικά!(ποιός ξαναβλέπει τον Μπενεκιού μετά!!!)
Τυχερέ Ανδρέα-όλα για πάρτη σου γίνονται!-θα σου τον δώσει ο Βαγγέλης έτοιμο-καλιμπραρισμένο-φρεσκαδούρα:135:
έχεις μια πειθώ εσύ:136:

Λαμπρουκαστρονοβογιατζάκης-υπάρχει καλύτερος calibrator στον κόσμο από αυτόν:414:

Υ.Γ Βάλτε στην παρέα και τον Κώστα-live web tv και είστε super!Δώστε στο λαό 'άρτον και θεάματα':137:
 


Βαγγέλης Λάμπρου

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.695
Reaction score
277
Απάντηση: new runco ls 5

Προς Μάνο και Πάνο,
ποια μέρα μπορείτε για να καλιμπράρουμε μαζί τα προβόλια;
Προτείνω Τεταρτη απόγευμα μετά τις 15:00.

Και με ποιό Player;
Pioneer LX71, Philips 9500 ή Dune;
Να βάλω και ένα φρέσκο Lumagen ΧΕ+ απο τη παρτίδα που μόλις ήρθε ή να το αφήσουμε για να δούμε τι κάνουν μόνα τους χωρίς φτιασίδια με ένα BD?

Ακούω δημόσια διαβουλευση.....:138:

Προς Μανωλίτο "le Critique", τέλος Οκτώβρη όπως καταλαβαίνεις δεν θα ξέρεις απλώς το νικητή αλλά θα δεις το ζευγαράκι και καλιμπραρισμένο....
Μέχρι τότε θα υπάρξει και άλλη εκπληξη Μανωλίτο....:143:
 

Μηνύματα
3.344
Reaction score
1
Απάντηση: new runco ls 5

Προτείνω Τεταρτη απόγευμα μετά τις 15:00.

Και με ποιό Player;
Pioneer LX71, Philips 9500 ή Dune;
Να βάλω και ένα φρέσκο Lumagen ΧΕ+ απο τη παρτίδα που μόλις ήρθε ή να το αφήσουμε για να δούμε τι κάνουν μόνα τους χωρίς φτιασίδια με ένα BD?

Ακούω δημόσια διαβουλευση.....:138:

Εγώ είμαι μέσα για Τετάρτη απόγευμα στις 15.00. Λογικά θα περάσω και νωρίτερα για να έχω άνεση χρόνου.

Για το θέμα του player τώρα τι να πω, δύσκολη απόφαση. :203: Προτείνω το Pioneer ή το Dune, αλλά με δυσκολία να αποφασίσω ανάμεσα στα δύο. Αν το πάμε βάση δημοφιλίας, τότε αναμφσιβήτητα πρέπει να πάμε στο Dune (φαντάζομαι βεβαίως ότι εννοείς το Prime+ με το νέο drive). Από την άλλη και το Pioneer είναι ένα πολύ καλό και δημοφιλές player. Δεν ξέρω παιδιά, πείτε κι εσείς.

Για το θέμα του Lumagen προτείνω Βάγγο να τον αφήσουμε έξω προς το παρόν, θα μπλέξουμε με ένα εκατομμύριο άλλους αστάθμητους παράγοντες με δαύτον και θα πελαγώσουμε! Η εμπειρία μου τουλάχιστον αυτό έχει αποδείξει... :135:
 


Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Απάντηση: new runco ls 5

Για το θέμα του Lumagen προτείνω Βάγγο να τον αφήσουμε έξω προς το παρόν, θα μπλέξουμε με ένα εκατομμύριο άλλους αστάθμητους παράγοντες με δαύτον και θα πελαγώσουμε! Η εμπειρία μου τουλάχιστον αυτό έχει αποδείξει... :135:
Ενίσταμαι:143:.'Η κάνεις full review η' τίποτα-η αποχή σου πρέπει να 'πληρωθεί' εις δειπλούν:142:
Βρε τώρα που έχει χρόνο και όρεξη ο Βαγγέλης,μην αφήσετε την ευκαιρία να πάει χαμένη!!!
HomeSalesProductsSupportNewsCompanyThe Radiance XE/XE+
The XE+ is rev'd up to drive both outputs up to 1080p at 72/75 Hz




Including:
  • Remote Control
  • Universal power supply
  • Rack ears
  • Serial cable for updating
  • Manual
  • Limited 1 year warranty
Useful Radiance links:
  • Photos
Front #1
Front #2

Backpanel
Key Features:-XE outputs rated up to 60Hz for 1080p and up to 72/75 Hz for 1080p on the XE+
-18 Video inputs (6xHDMI 1.3), 2xHDMI 1.3 video outputs
-18 audio inputs (HDMI inputs are Dolby TrueHD/DTS-HD capable), 2 coax audio outputs
-10 bit processing
-Proprietary Lumagen "no-ring" scaling
-Per-pixel SD/HD video deinterlacing
-Primary and secondary gamut correction-Extensive support for anamorphic lenses
-Adaptive diagonal filtering
-MPEG mosquito and block artifact reduction
-Temporal noise reduction for SD/HD sources
-2:2,3:2,3:3 pulldown for SD/HD film sources
-Output resolution from 480p to 1080p, plus 1080iInput configurability:- Inputs 1-6 are HDMI 1.3 and can be used with HDMI or DVI sources
- Inputs 7-10 are Component (HD/SD)
- Inputs 11-14 are SVideo (NTSC or PAL)
Inputs 15-18 are Composite (NTSC or PAL) - one rgbhv (uses 1 component input and 2 composite inputs)
- up to 4 scart (RGB+composite sync) inputs (uses 1 component and 1 composite input)

Copyright (C) all rights reserved
 

Μηνύματα
3.344
Reaction score
1
Απάντηση: new runco ls 5

Τον Μπαμπη ρε σεις στην απεξω τον εχετε αφησει?:126:
Δεν νομίζω ότι θα είχε αντίρρηση ούτε ο Βάγγος αλλά ούτε κι ο Μανώλης στο να παρευρεθεί ο Στρατηγός μας. :126:

Στρατηγέ μου, στις διαταγές σου! :137:

Για τον Κεφάλα ούτως ή άλλως δεν υπάρχει θέμα. Είτε έρθει είτε δεν έρθει, μετά θα μας λέει ότι όλες οι ρυθμίσεις είναι κουκουρούκου! :204:
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
Απάντηση: new runco ls 5

Aν δεν πεις την ............σου δεν μπορεις...:116:

Εγω σαν ποιο γνωστης των πραγματων(με εσενα) θα ελεγα να αφησεις τον Μανωλη και τον Βαγγελη να κανουν την δουλεια τους οπως ξερουν.....γιατι με εσενα δεν προκειται να γινει ρυθμιση σωστη..:143:

Αυτο που λεω ειναι δεδομενο...θα τα κανεις μπαχαλο....

Μετα δες το αποτελεσμα για να μπορεις να κρινεις τους προβολεις..
 

Μανώλης Κ.

Calibrator! Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.089
Reaction score
2.065
Απάντηση: new runco ls 5

Ευχαριστω για την πρόσκληση αλλά δεν ξερω εαν θα προλάβω...
Θα είναι και μια ευκαιρία να δω τον Παναγιωτη από κοντα.
Σε μια μέρα, κάποιος θα πρέπει να αναλάβει τον έναν προβολέα και κάποιος τον άλλον όποιος και εαν είναι αυτός.:107:
 

Μηνύματα
3.344
Reaction score
1
Απάντηση: new runco ls 5

Aν δεν πεις την ............σου δεν μπορεις...:116:

Εγω σαν ποιο γνωστης των πραγματων(με εσενα) θα ελεγα να αφησεις τον Μανωλη και τον Βαγγελη να κανουν την δουλεια τους οπως ξερουν.....γιατι με εσενα δεν προκειται να γινει ρυθμιση σωστη..:143:

Αυτο που λεω ειναι δεδομενο...θα τα κανεις μπαχαλο....

Μετα δες το αποτελεσμα για να μπορεις να κρινεις τους προβολεις..

Ότι πεις Κώστα μου, ότι πεις εσύ! :126:
 


Μηνύματα
3.344
Reaction score
1
Απάντηση: new runco ls 5

Ευχαριστω για την πρόσκληση αλλά δεν ξερω εαν θα προλάβω...
Θα είναι και μια ευκαιρία να δω τον Παναγιωτη από κοντα.
Σε μια μέρα, κάποιος θα πρέπει να αναλάβει τον έναν προβολέα και κάποιος τον άλλον όποιος και εαν είναι αυτός.:107:

Μανώλη, δες το πρόγραμμά σου και μας ενημερώνεις.

Κι εγώ θέλω πολύ να τα πούμε από κοντά. :123:

Βάγγο, εσύ αποφασίζεις, περιμένουμε να ελευθερωθεί κι ο Μανώλης ή προχωράμε οι δυο μας; :118:
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.892
Μηνύματα
2.880.485
Members
37.960
Νεότερο μέλος
Paixtis25
Top