Nintendo Wii news

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Αποκαλύφθηκε το τελευταίο μυστικό του επαναστατικού χειριστηρίου του Wii. Θα ενσωματώνει ένα..ηχείο ΝΑΙ ηχείο, ώστε να ακούγονται οι λεπτομέριες σε ένα παιχνίδι καλύτερα, αλλά κυρίως να του δίνει και μία...άλλη διάσταση όσον αφορά τον ήχο!
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Re: The Disruptors!!!

http://tinyurl.com/h7a4k

Η Nintendo παίρνει ρίσκα και φέρνει την αλλαγή. Όχι σαν μερικούς μερικούς που απλά ανεβάζουν την ανάλυση (με upscaling :twisted:) και μετά λένε "Α, ξεχάσαμε να σας πούμε, έχουμε και εμείς motion-sensitive controller!!" :p :p :p
 

Μηνύματα
70
Reaction score
0
Πλάκα πλάκα είμαι από αυτούς που περιμέναν το ps3. Αλλά με όλα αυτά που γίνονται μπορεί και να στραφώ στην Wii για να έχω μία εναλλακτική παιχνιδομηχανή.
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Ετοιμαστείτε για τιμή που θα μπορείτε να αγοράσετε 1 XBOX360 + 1Wii = 1 PS3...
Πολλοί αναλυτές λένε για $199 για το Wii...

Για να δούμε πόσα PS3 θα πουλήσει η Sony μετά...
 


Μηνύματα
5.115
Reaction score
7
Ήθελαν να ακούγεται σαν το we (εμείς).Το πόσο καλή είναι η κονσόλα το καταλαβαίνουμε από τις αντιδράσεις του κόσμου.Η Nintendo έδωσε ένα άχρηστο9 όνομα στην κονσόλα και ο κόσμος ποσώς ενοχλήθηκε.Βάζω στοίχημα οτι θα πάει για τρελές πωλήσεις...
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Μάριος Λαζάρου said:
Βάζω στοίχημα οτι θα πάει για τρελές πωλήσεις...
...στην Ιαπωνία. :)
Χωρίς να έχω παίξει ποτέ Nintendo, απ' όσο βλέπω, είναι πολύ γιαπωνέζικης φιλοσοφίας στα παιχνίδια του και παιδικό...
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Λάθος φίλε μου...παίξε κανα Mario Kart, Legend of Zelda κλπ και δες αν θα κολλήσεις...
Αν δεν παίξεις μην λες, μην το κάνεις σαν το Σάκη και το DaVinci code ... :lol:
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
ak1s said:
Λάθος φίλε μου...παίξε κανα Mario Kart, Legend of Zelda κλπ και δες αν θα κολλήσεις...
Αν δεν παίξεις μην λες, μην το κάνεις σαν το Σάκη και το DaVinci code ... :lol:
Από gameplay (αν και αναγνωρίζω ότι αυτό έχει σημασία) δεν ξέρω.
Τα γραφικά και το όλο ύφος πάντως είναι όντως παιδικά και καρτουνίστικα.
 

Μηνύματα
5.115
Reaction score
7
Nope...Δεν είναι όλα τα παιχνίδια έτσι.Και όσα είναι σε κερδίζουν με το gameplay.Όπως λέει και ο Άκης δοκίμασε να παίξεις Μario Kart,Wario Ware,Donkey Kong κλπ...Έχουν πολύ πλάκα.Συν ότι τώρα η Nintendo επειδή στοχεύει σε μεγαλύτερο μερίδιο αγοράς θα κυκλοφορήσει και πιο σοβαρά με την έννοια που το θεωρείς παιχνίδια...Προσωπικά,είναι η πρώτη κονσόλα που ψήνομαι να πάρω μετά το PSone...
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
unforgiven said:
Από gameplay (αν και αναγνωρίζω ότι αυτό έχει σημασία) δεν ξέρω.
Τα γραφικά και το όλο ύφος πάντως είναι όντως παιδικά και καρτουνίστικα.
Θα σου άλλαζε γνώμη το άψογο Eternal Darkness, αποκλειστικά για gamecube, για να μην μιλήσουμε για τα resident evil και πολλά άλλα!
 

Μηνύματα
1.479
Reaction score
106
ανδρεαδη φανταζεσαι να κουνας με το χειρηστηριο το φωτοσπαθο και να ακους τον ηχο του και να το παιζεις σε προτζεκτορα?ΚΟΡΥΦΑΙΟ!!

παρτε 2 απολαυστικα βιντεο το τι κανει το wii!!!!!


http://www.youtube.com/watch?v=6RUKkWRK9gU&search=Nintendo Wii E3 2006 Revolution

http://www.youtube.com/watch?v=m0aXYQkyFXk&search=Nintendo Wii E3 2006 Revolution

απιστευτο ετσι?
παρτε και μια ιδεα πως δειχνουν να το ευχαριστιουνται οι παικτες!




 


Μηνύματα
6.785
Reaction score
152
Γιώργος Ανδρεάδης said:
Τι ονομα ειναι αυτο ομως? Wiiii.... γντουπ!!!!
ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ FANS ΤΗΣ......ΖΟΥΜΠΟΥΛΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Μηνύματα
3.189
Reaction score
774
Αν βγει τετοιο παιχνιδι με φωτοσπαθα το wii θα αξιζει την αγορα του μονο και μονο για αυτο...
 

Μηνύματα
70
Reaction score
0
vadergr said:
Αν βγει τετοιο παιχνιδι με φωτοσπαθα το wii θα αξιζει την αγορα του μονο και μονο για αυτο...
Φαντάζεσαι να παίζεις κανένα role playing και να πολεμας με το σπαθί σου με αυτόν τον τρόπο. Νομίζω ότι είναι και ένα βήμα πιο κοντά στο Virtual Reality.
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
...φαντάζεσαι να θέλεις απλά να χαλαρώσεις μετά από μια κουραστική μέρα, και να είσαι αναγκασμένος να χοροπηδάς και να βαράς τον αέρα μόνος σου σαν τον λαλάκα; :lol:
Όλα αυτά τα θεωρώ καλές ιδέες που στην πράξη δεν εφαρμόζονται καλά... Δεν μπορώ να φανταστώ ένα παιχνίδι που να θέλω να το παίξω κοπανώντας φαντάσματα...
 

Μηνύματα
70
Reaction score
0
unforgiven said:
...φαντάζεσαι να θέλεις απλά να χαλαρώσεις μετά από μια κουραστική μέρα, και να είσαι αναγκασμένος να χοροπηδάς και να βαράς τον αέρα μόνος σου σαν τον λαλάκα;  :lol:
Όλα αυτά τα θεωρώ καλές ιδέες που στην πράξη δεν εφαρμόζονται καλά... Δεν μπορώ να φανταστώ ένα παιχνίδι που να θέλω να το παίξω κοπανώντας φαντάσματα...
Όταν θα είσαι κουρασμένος θα έχεις τις άλλες παιχνιδομηχανές βρε ή ακόμα καλύτερα κανα μασαζ από την γυναίκα
 

Μηνύματα
5.115
Reaction score
7
unforgiven said:
...φαντάζεσαι να θέλεις απλά να χαλαρώσεις μετά από μια κουραστική μέρα, και να είσαι αναγκασμένος να χοροπηδάς και να βαράς τον αέρα μόνος σου σαν τον λαλάκα; :lol:
Όλα αυτά τα θεωρώ καλές ιδέες που στην πράξη δεν εφαρμόζονται καλά... Δεν μπορώ να φανταστώ ένα παιχνίδι που να θέλω να το παίξω κοπανώντας φαντάσματα...
Γι'αυτό έχεις και τον υπολογιστή...Για τις δύσκολες ώρες...
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Αποκαλύψεων συνέχεια για το χειριστήριο του wii. Η τροφοδοσία του θα γίνεται με 2 αλκαλικές ΑΑ μπαταρίες, οι οποίες θα του προσφέρουν μέχρι 30 ώρες αυτονομία. Θα λειτουργεί στα 2,4 GHZ και θα ενσωματώνει bluetooth τεχνολογία. Επιπλέον θα διαθέτει 6ΚΒ μνήμή, η οποία δεν έχει διευκρινιστεί που θα χρησιμεύει ακόμα. Όσον αφορά το δέκτη, πρόκειται για μία μπάρα 20εκ ή οποία πρέπει να μπαίνει πάνω ή κάτω από την τηλεόραση. Επείσης θα έχει 2 ledάκια, απ' τα οποία το ένα θα δείχνει το νούμερο του χειριστηρίου, που είναι δηλωμένο στο μηχάνημα και το άλλο την κατάσταση της μπαταρίας.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.724
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top