Nissan qashqai η' BMW 116d

Μηνύματα
717
Reaction score
804
Παιδιά το αυτοκίνητο κάνει service στο επίσημο δίκτυο οπότε είτε υπάρχει TSB είτε οτιδήποτε άλλο έπρεπε να μπορούν να το λύσουν.

Ναι τα κλειδιά ξεκλειδώνουν το όχημα. Το γιατί πρέπει να βγω και να ξαναμπώ δεν το ξέρω αλλά έτσι είναι η κατάσταση και λύση δεν βρήκα.

Τα προβλήματα νεότητας εμένα δεν μου λένε τίποτα γιατί δεν πήρα κανένα φθηνό αμάξι για να πω λίγα έδωσα λίγα παίρνω. Τι να το κάνω να είναι όμορφο και χλιδατο και όλα τα άλλα και καλά ποιοτικά χαρακτηριστικά όταν δεν ξέρω αν θα φτάσω εκεί που πάω.

Και ναι η αξιοπιστία είναι μια πολύ σοβαρή παράμετρος. Δεν έχω χρόνο να παιζω
με τα συνεργεια και να ακούω βλακώδεις δικαιολογίες όταν δεν δίνονται λύσεις σε επαναλαμβανόμενα προβλήματα. Πλήρωσα πολλά λεφτά και θεωρώ σωστό να έχω όλο το πακέτο.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
είτε υπάρχει TSB είτε οτιδήποτε άλλο έπρεπε να μπορούν να το λύσουν
Έπρεπε, αν διάβαζαν τα TSBs. :biggrin:

Είχα ένα πολύ εκνευριστικό πρόβλημα όπου ο αριστερός καθρέφτης έχανε τυχαία τη μνήμη και άλλαζε θέση. Τι updates, τι αλλαγές, τίποτα.
Αρχίζω να ψάχνω και ανακαλύπτω TSB όπου εξηγούν οτι χρειάζεται λύσιμο και καθάρισμα σε μια επαφή που λερώνεται (υποθέτω) απο τα πλυντήρια. ;)


Το πρόβλημα με τα συνεργεία όλων των εταιρειών είναι παγκόσμιο. Αδιανόητη ασχετοσύνη.
 

Μηνύματα
717
Reaction score
804
Εντάξει λοιπόν άμα δεν διαβάζουν και αυτοί τα TSB ας το κλείσουν το μαγαζί να πάω να πάρω ένα lexus να τελειώνει το παραμύθι.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.446
Εντάξει λοιπόν άμα δεν διαβάζουν και αυτοί τα TSB ας το κλείσουν το μαγαζί να πάω να πάρω ένα lexus να τελειώνει το παραμύθι.
Αυτοί λόγω χαμηλών πωλήσεων θα έχουν ίσως χρόνο να τα διαβάσουν. :biggrin:

Όπως έχω ξαναγράψει νομίζω, είναι τόσο άχρηστοι παντού που σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο Nissan δεν ήταν ικανοί να αλλάξουν υγρά φρένων χωρίς να πάρει αέρα το κύκλωμα στις 3 απο τις 4 γραμμές. :rolleyes:
 


Μηνύματα
717
Reaction score
804
Οταν ο αλλος νιωσει μαστορας θα τρεξει να ανοιξει δικο του μαγαζι. Οι αντιπροσωπειες ειναι σαν τα κρατικα νοσοκομεια. 9 στις 10 σε βλεπει ειδικευομενος.
Μάλλον δίκιο έχεις αλλά είχα το θέμα εγγύηση και πάω εκεί.
 

D

Deleted member 23222

Guest
Εντάξει λοιπόν άμα δεν διαβάζουν και αυτοί τα TSB ας το κλείσουν το μαγαζί να πάω να πάρω ένα lexus να τελειώνει το παραμύθι.
Αυτό το δίλημμα, μόνο σε Αμερικάνους το έχω δει, και μάλιστα να το θεωρούν και φυσιολογικό...:)
ΥΓ. Δώστε και κανα χαρτζιλικάκι στον υπεύθυνο...
Δώστε κίνητρα ρε... :p
 

Μηνύματα
717
Reaction score
804
Σιγά μην χαρτζιλικωσω τον υπάλληλο για να κάνει τη δουλειά του .

Αυτοί χάνουν πελάτες και αυτοί θα κλαίνε.

Με τα λεφτά μου πάω και αλλού .
 



Μηνύματα
1.364
Reaction score
1.142
καινούριο (με το νεο μοτεράκι) ή μεταχειρισμένο; ευχαριστημένος;
Καλοτάξιδο να είναι!!!
 

Μηνύματα
760
Reaction score
949
Όχι καινούριο πετρελαιακι κ προς το παρόν πολύ ευχαριστημένη η γυναίκα (για αυτήν προορίζονταν).
 
  • Like
Reactions: PMC


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.198
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top