O John Wayne σε HD DVD και BLUE-RAY

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6


Η Warner Home Entertainment θα εκδώσει τους κλασικούς τίτλους “Rio Bravo” και “The Cowboys” με τον θρυλικό John Wayne σε HD DVD και BLUE-RAY στις 22 Μαΐου.
Και οι δύο εκδόσεις θα είναι κωδικοποιημένες σε full 1080p/VC-1 και θα γίνει re-mastering του ήχου.
Τα extras θα περιλαμβάνουν διάφορα trailer με τον John Wayne και κάποια αναδρομικά στοιχεία για την ταινία “The Cowboys”.



πηγη hdblog
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
Απάντηση: O John Wayne σε HD DVD και BLUE-RAY

Το Rio Bravo τρωγεται για κλασσικο,το Cowboys με τιποτα.......
Ναμαστε παλι στο θεμα των τιτλων .Αν ξεκινανε απ'αυτα ,χαιρετισματα...
εχω αρκετους τιτλους τουDuke σεDVD και μπορω να πω πως η σειραCollection πουχουν βγαλει ειναι πολυ καλη για την παλαιοτητα των ταινιων.
Το μυστηριο ειναι οτι η ΜΟΝΗ πουχω πεταξει τα λεφτα μου ειναι η ΠΛεον κλασσικη ταινια του The quiet man,ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ,τρανσφερ σα ναναι απο κασσετα VHS......κατι του 40 μαυροασπρα,ειναι μια χαρα αναλογικα.........
λοιπον ,επρεπε χωρις δευτερη σκεψη ναρχισουν απο το Quiet man.......
και κατοπιν τα υπολοιπα πιο κλασσικα ,Cavalryτριλογια,the Searchers,LibertyValance,Stagecoach κλπ.
 

Μηνύματα
5.072
Reaction score
0
Re: Απάντηση: O John Wayne σε HD DVD και BLUE-RAY

Το Rio Bravo τρωγεται για κλασσικο,το Cowboys με τιποτα.......
Ναμαστε παλι στο θεμα των τιτλων .Αν ξεκινανε απ'αυτα ,χαιρετισματα...
εχω αρκετους τιτλους τουDuke σεDVD και μπορω να πω πως η σειραCollection πουχουν βγαλει ειναι πολυ καλη για την παλαιοτητα των ταινιων.
Το μυστηριο ειναι οτι η ΜΟΝΗ πουχω πεταξει τα λεφτα μου ειναι η ΠΛεον κλασσικη ταινια του The quiet man,ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ,τρανσφερ σα ναναι απο κασσετα VHS......κατι του 40 μαυροασπρα,ειναι μια χαρα αναλογικα.........
λοιπον ,επρεπε χωρις δευτερη σκεψη ναρχισουν απο το Quiet man.......
και κατοπιν τα υπολοιπα πιο κλασσικα ,Cavalryτριλογια,the Searchers,LibertyValance,Stagecoach κλπ.
Τo THE SEARCHERS εχει ηδη κυκλοφορησει σε hd-dvd.
 

Μηνύματα
453
Reaction score
93
Απάντηση: O John Wayne σε HD DVD και BLUE-RAY

Το The Searchers έχει πάντως εξαιρετική εικόνα σε HD-DVD. Είδα πρόσφατα δείγματα από ένα reencode σε x264 το οποίο είχε ελαφρά τεχνουργήματα συμπίεσης στο φόντο, αλλά κατά τα άλλα δεν θα πιστεύετε ότι πρόκειται για ταινία του 1954. Και φυσικά κορυφαία ταινία (κατά την ταπεινή μου άποψη καλύτερο του The Quiet Man).
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.687
Μηνύματα
2.869.959
Members
37.945
Νεότερο μέλος
konstantinos2k
Top