Off Topic

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Μα δεν τα κατηγορούμε θα ήταν μέγα σφάλμα να κατηγορήσουμε τα παιδιά. Απλά η ζωή αλλάζει και όπως βλέπανε οι δικοί μας τις δικές μας ασχολίες σαν παιδιά και τις κατακεραύνωναν έτσι βλέπουμε και εμείς το μέλλον(με λίγο πιο δεκτικό μυαλό από τους δικούς μας παλιούς). Απλά χάνεται αυτό το κάτι που νιώθαμε εμείς αλλά για τα σημερινά παιδιά δεν έχει νόημα γιατί η ζωή τους είναι πιο γρήγορη από την δική μου/μας.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
καλα λες.. να γραπσω μια διαθηκη οσο ειμαι νεος... μια κοκκινομαλλα που να γνωριζει στενογραφια... 🐒
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Με σφικτό μεσάτο λευκό πουκάμισο , ανοιχτό στα 3 πρώτα κουμπιά , κοντή φούστα , 12ποντες γόβες , και μακρί κόκκινο μπουκλέ μαλλί. :lolsign:
 


Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Μεγάλες μπούκλες , βρε , όχι φυσικό κατσαρό εννοείται.
Μπούκλες του στυλ αυτές που βγαίνουν απο ρόλλεϋ.
 



gid

Μηνύματα
7.316
Reaction score
8.540
Όπως σήμερα υπάρχει η ευκολία του κινητού με τον κάκιστο ήχο, έτσι και πριν 40 χρόνια υπήρχε η ευκολία του μικρού τρανζίστορ. Ωστόσο πολύς κόσμος δεν αρκέστηκε σ' αυτό, πήρε αρχικά ένα μονοφωνικό ραδιόφωνο/κασσετόφωνο μεγέθους σελίδας Α4, και αργότερα με το υστέρημά του ένα μικρό HiFi, που σιγά σιγά αναβαθμίστηκε. Σήμερα δεν φαίνεται να υπάρχει τέτοια τάση.

Συνεπώς το "υπάρχει το κινητό και το τάμπλετ και ο κόσμος θεωρεί πως καλύπτεται" δεν μας πάει πολύ μακριά στην εξήγηση του φαινομένου. Θέλει περισσότερο ψάξιμο.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
Μεγάλες μπούκλες , βρε , όχι φυσικό κατσαρό εννοείται.
Μπούκλες του στυλ αυτές που βγαίνουν απο ρόλλεϋ.
τι ρολλευ... 1988 εχουμε;! .. με τη καουκα στο κεφαλι.. ελαφρα σπαστο θα το δεκτω... ζωδιο να δουμε.. :/
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Ε! οι μπούκλες που σου λέω , σπαστό το κάνουν να φαίνεται. ΤΣ ΤΣ ΤΣ ΤΣ μωρ αδερφάκι μου , υποχόνδρια μαϊμού είσαι.
Ζώδιο τι γουστάρεις? μόνο καμία παρθένο μην ζητήσεις , είναι σπασαρχίδες εξαιρετικά.
Μιλάμε για ειδίκευση.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
καταλαβα τι λες, κυματιστο..σαν αφτες τις χαζοβιολες που βγαινουν στη τιβι ... δεν εχω σκεφτει ζωδιο... ισως αν το δω αντισυμβατικα..να καταληξω σε κανενα απεχθες και υποχονδριο ζωδιο-να παικσω το ρολο του καρμα...χιχιχιιχιχ... τι εχει να τραβηξει η καημενη...αλλα δε τη λυπαμαι.. 🐒
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.009
Κοίτα κακομοίρη μου μην είναι καμιά υστερικιά παρθένος ψάρι καρκίνωμα υδροχόα , σε βλέπω να λυπάσαι τον εαυτό σου.
 

Μηνύματα
127
Reaction score
134
Από την άλλη, τα τελευταία χρόνια παρατηρείται αύξηση των πωλήσεων στα φυσικά μέσα αναπαραγωγής ήχου (δίσκοι-κασσέτες), στα cd όχι.
Οι πρέσες βινυλίου ανά τον κόσμο έχουν πάρει φωτιά και τα δισκάδικα ακόμα και στην Ελλάδα ξεφυτρώνουν σαν μανιτάρια..
'Ολοι εκείνοι που αγοράζουν δίσκους λοιπόν και που ένα μεγάλο ποσοστό είναι κάτω των 30, θα πρέπει να έχουν ένα πικάπ, έναν ενισχυτή και ένα ζεύγος ηχείων. Δε μπορεί όλοι να έχουν βολευτεί με το στερεοφωνικό συγκρότημα από κάποιο συγγενή τους...
Από την άλλη βέβαια σε ένα νέο παιδί, και πάντα μιλάμε με βάση την τρέχουσα αγοραστική δύναμη του μέσου Έλληνα, το να δώσει ένα ποσό 1000-1500 ευρώ για να στήσει ένα αξιοπρεπές σύστημα που θα το χαίρεται για χρόνια φαντάζει εξωπραγματικό...
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
σωστος razor, ειναι και αρκετοι που ξαναπιασαν το σπορ ..
αλλα δεν εχω στατιστικα ή εικονα γενικη, επι το πλειστων ειναι χιψτεραδες .. απο εκει και περα οτι γνωριζω ειναι απο τον υποκοζμο που ανοικω. 🐒
 


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
για τον υποκοσμο ειναι αλλο θεμα, εχει αλλους κανονες και αλλες συνθηκες καθως ειναι και τροπος ζωης διαβιωσης συνηφασμενος και σε (δυσ)αρμονια με τη μουσικη που ακουμε,σα καλα παλιοπαιδα ... 8-)
..παντα λιγοι θα ειμαστε 'δω χαμου.. 🐒
Τεσπα, σε αυτη τη πλευρα, και μουσικη βγαινει και πραματα γινονται... και χαλια περναμε... δεν εχω παραπονο..
 

Μηνύματα
127
Reaction score
134
Ο υπόκοσμος, κάθε λογής, είναι εκείνος που κρατάει ζωντανή την πραγματική μουσική και την ανασταίνει όταν χρειάζεται.
 


n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Από την άλλη βέβαια σε ένα νέο παιδί, και πάντα μιλάμε με βάση την τρέχουσα αγοραστική δύναμη του μέσου Έλληνα, το να δώσει ένα ποσό 1000-1500 ευρώ για να στήσει ένα αξιοπρεπές σύστημα που θα το χαίρεται για χρόνια φαντάζει εξωπραγματικό...
Ενώ να δώσει αντίστοιχο ποσό για κινητό είναι καθημερινό σενάριο και δε λογίζεται ως παράλογο...

Να, αυτά δεν μπορώ.
 

gid

Μηνύματα
7.316
Reaction score
8.540
'Ολοι εκείνοι που αγοράζουν δίσκους λοιπόν και που ένα μεγάλο ποσοστό είναι κάτω των 30, θα πρέπει να έχουν ένα πικάπ, έναν ενισχυτή και ένα ζεύγος ηχείων. Δε μπορεί όλοι να έχουν βολευτεί με το στερεοφωνικό συγκρότημα από κάποιο συγγενή τους...
Κι όμως, συγγενούς τους σύστημα χρησιμοποιούν οι περισσότεροι: του μπαμπά τους. Που ως τώρα μάζευε σκόνη.
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.149
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top