Olympus pen e-pl1

Μηνύματα
304
Reaction score
433
Καλημερα σε ολους.

Μια ερωτηση τεχνικης φυσεως. Εχει καει το λαμπακι στο φλας της ανωθι μηχανης. Βασικα ελπιζω να χει καει γιατι δεν αναβει και να μην ειναι κατι αλλο...

Μετα μεγαλης αποριας σε ψαξιμο ebay και γενικοτερα ΔΕ βρισκω λαμπακι για να το αντικαταστησω...ειναι δυνατον? Η κατι δε ψαχνω σωστα?

Θα θελα να αποφυγω αντιπροσωπεια καθοτι οι ωρες που ναι ανοιχτη καθως και το μερος δε βολευουν καθολου. Εκτος αν ειναι απολυτα αναγκαιο...
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.976
Reaction score
2.911
Καλημέρα

Στο παρακάτω link θα βρείς μάλλον αυτο που θές. Είναι απο Αμερική. Εγώ παράγγειλα μια πλακέτα με τις εισόδους ηχείων του AV που έχω απο Καλιφόρνια και ήρθε πιο γρηγορα απο άλλα που περιμένω απο Ελλάδα μέσα στην καραντίνα του Corona Virus.


Φιλικά Κωνσταντινος
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.872
Reaction score
34.207
Δε γνωριζω λινκ για αγορα αλλα παντα οταν συμβαινει κατι, στελνω σε σωστους δοκιμασμενους τεχνιτες που γνωριζουν και αναλαμβανουν αυτοι τα παντα, και σχεδον παντα λυνονται ολα ομορφα, ακομα και εκτος αντιπροσωπειας. Και θεσνικη κ αθηνα.
 

Μηνύματα
304
Reaction score
433
Καλημέρα

Στο παρακάτω link θα βρείς μάλλον αυτο που θές. Είναι απο Αμερική. Εγώ παράγγειλα μια πλακέτα με τις εισόδους ηχείων του AV που έχω απο Καλιφόρνια και ήρθε πιο γρηγορα απο άλλα που περιμένω απο Ελλάδα μέσα στην καραντίνα του Corona Virus.


Φιλικά Κωνσταντινος
Ευχαριστω Κωνσταντινε. Κατι αντιστοιχο ειχα βρει πριν αρκετο καιρο. Αναρωτιεμαι ομως αν σωνει και ντε για ενα φλας να πρεπει να αγορασω ολο αυτο το σεταπ...γιατι ανεβαινουμε και πολυ σε κοστος...
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.976
Reaction score
2.911
Τότε ακόλουθα την συμβουλή του κ. Κοτσιδη για την βοήθεια κάποιου ειδικού τρίτου. Μπορείς επίσης να χρησιμοποιήσεις εξωτερικό flash αφού πρώτα το δοκιμάσεις μήπως είναι πιο χοντρό το θέμα και δεν δίνει εντολές στο φλας η ίδια η μηχανή.
 

Μηνύματα
304
Reaction score
433
Τότε ακόλουθα την συμβουλή του κ. Κοτσιδη για την βοήθεια κάποιου ειδικού τρίτου. Μπορείς επίσης να χρησιμοποιήσεις εξωτερικό flash αφού πρώτα το δοκιμάσεις μήπως είναι πιο χοντρό το θέμα και δεν δίνει εντολές στο φλας η ίδια η μηχανή.
και το εξωτερικό φλας το χω σκεφτεί και ισως υλοποιηθει.

Εν τω μεταξυ μετα απο ενα χρονο και που δε δουλευε το φλας ξεκινησα σημερα με ενα κατσαβιδακι να το σκαλιζω να δω μπας και απομονωβεται καπως απ τον μηχανισμο ως δια μαγειας δουλεψε! Ενα θαυμα της πασχαλιας! Χαχαχα.

Οτι να ναι....
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.578
Μηνύματα
2.864.817
Members
37.931
Νεότερο μέλος
kowalski
Top