Oneplus 3

Μηνύματα
14.867
Reaction score
20.412
ηρθε!
και δωρο μια προστασια οθονης.
αγαπαμε one plus με τρελα.
το μονο "θεμα" ειναι οτι ηρθε σαν καινουριο ενα πραμμα, factory reset τρελο οποτε φτου ξανα απο την αρχη
 

Μηνύματα
695
Reaction score
1.656
ανανεωσης
αφου εμαθα να λυνω το 3τ σε λιγοτερο απο 20 λεπτα ανακαλυψα οτι δεν ειμαι ελεφαντας και τελικα η οθονη που πηρα απο τον καριολη τον γερμαναρα που να του καει η μερσεντε εινια προβληματικη ακι ασυμβατη με τη συσκευη μου.
θα αναλαβει το ebay
η μπαταρια απο την αλλη του ιρλανδου ηταν μια χαρα και δουλευει και φορτιζει και κραταει παραπανω.

τεσπα ξαναβαλα την σπασμενη οθονη πισω γιατι η "καινουρια" δεν βλεποταν και ανακαλυπτω οτι μπορω να κανω αιτημα επισκευης στον κατασκευαστη ενω πεφτει το ματι μου σε κατι χρεωσεις του τυπου οθονη 65 ευρω , μπαταρια 7.5 κλπ
αρχιζω να αισθανομαι μλκς να το πω , παραπληροφορημενος ; κατι τετοιο.
ανοιγω αιτημα επισκευης. μετα απο 2 μερες μου στελνουν ενα ταμπελακι UPS. δευτερα παιρνω τηλεφωνο την ups , το μεσιμερι ερχεται ο κουριερ παιρνει το πακετο , τριτη πρωι ηταν στην πολωνια , τριτη μεσιμερι ερχεται ο προυπολογισμος

οθονη, μπαταρια (γιατι δεν ηταν γνησια) , μπροστινη καμερα (δεν ξερω γιατι , δεν την χρησιμοποιω κιολας) , ενα κουμπακια κατι βιδακια , εργασια φπα 111 ευρω.

αισθανομαι περισσοτερο μλκς απο πριν , γιατι περσι ειχα σπασει οθονη και την αντικατεστησα με oem σε καταστημα fixers με 125 ευρω.
τα μεταφορικα αφαντα, καλυπτονται απο τον κατασκευαστη.

αρχιζω να παθαινω μια ψυχολογια ενα πραμμα, μα πως ειναι δυνατον η oneplus χωρις φυσικη παρουσια στη χωρα να υποστηριζει το προιον με δωρεαν μεταφορα απο το χωρο σου , για εργασιες μη καλυπτομενες απο την εγγυηση, και να ειναι φθηνοτερη απο εναλλακτικους επισκευαστες και σε τοσο συντομο διαστημα;

στη μνημη μου ρχεται η περιπτωση των σιχαμερων αιιιιιφων που πουλησα προσφατα , οταν ρωτησα επισημο καταστημα τι παιζει με την εγγυηση του προς πωληση κινητου και με ενημερωσανε οτι η apple εχει μεν επισημους μεταπωλητες στη χωρα αλλα δεν εχει επισκευαστες οποτε για οποιαδηποτε επισκευη η συσκευη παει ιταλια , στη μεν περιπτωση εγγυησης δωρεαν, στη δε περιπτωση επισκευης με χρεωση θελει καπου 20ευρω (χ2;) μεταφορικα.

ποσο μπροστα μπορει να ειναι η oneplus ;;;!!!
mr Pankrok
μετά από όλα αυτά που διάβασα για την επισκευή του one plus 3T και το ότι δεν το αποχωρίζεστε μετά από τόσα χρόνια. Αναρωτιέμαι, αξίζει να ασχοληθώ με μια τέτοια συσκευή 3 ετών σε άριστη κατάσταση που μου χαρίζουν?
Τα λόγια αυτού που μου το δίνει είναι "αν είναι να δώσεις 100-150€ για καινούριο π.χ. xiaomi πάρε αυτό τζάμπα και είναι καλύτερο"
 

Μηνύματα
2.668
Reaction score
1.386
mr Pankrok
μετά από όλα αυτά που διάβασα για την επισκευή του one plus 3T και το ότι δεν το αποχωρίζεστε μετά από τόσα χρόνια. Αναρωτιέμαι, αξίζει να ασχοληθώ με μια τέτοια συσκευή 3 ετών σε άριστη κατάσταση που μου χαρίζουν?
Τα λόγια αυτού που μου το δίνει είναι "αν είναι να δώσεις 100-150€ για καινούριο π.χ. xiaomi πάρε αυτό τζάμπα και είναι καλύτερο"
Μόνο μια δοκιμή θα σας πείσει. Έχοντας φύγει απο iOS και πηγαίνοντας σε android έχουν περάσει απο τα χέρια μου το Oneplus1, Oneplus2, OneplusX, Oneplus3 & Oneplus6 το οποίο και έχω ως τώρα. Προσωπικά δεν έχω χρησιμοποιήσει πιο αξιόπιστο κινητό - φυσικά στις κατηγορίες τιμής / χαρακτηριστικών που κινείται . Προσωπικά δε θα το συνέκρινα ΚΑΝ με xiaomi...Αλλα αυτή ειναι η προσωπική μου αποψη.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.864
Reaction score
20.350
mr Pankrok
μετά από όλα αυτά που διάβασα για την επισκευή του one plus 3T και το ότι δεν το αποχωρίζεστε μετά από τόσα χρόνια. Αναρωτιέμαι, αξίζει να ασχοληθώ με μια τέτοια συσκευή 3 ετών σε άριστη κατάσταση που μου χαρίζουν?
Τα λόγια αυτού που μου το δίνει είναι "αν είναι να δώσεις 100-150€ για καινούριο π.χ. xiaomi πάρε αυτό τζάμπα και είναι καλύτερο"
Πάρε το με κλειστά μάτια.
 

Μηνύματα
13.609
Reaction score
6.564
mr Pankrok
μετά από όλα αυτά που διάβασα για την επισκευή του one plus 3T και το ότι δεν το αποχωρίζεστε μετά από τόσα χρόνια. Αναρωτιέμαι, αξίζει να ασχοληθώ με μια τέτοια συσκευή 3 ετών σε άριστη κατάσταση που μου χαρίζουν?
Τα λόγια αυτού που μου το δίνει είναι "αν είναι να δώσεις 100-150€ για καινούριο π.χ. xiaomi πάρε αυτό τζάμπα και είναι καλύτερο"
εχεις πολυ καλους φιλους μαλλον.....κατοχος oneplus one (συλλεκτικο πλεον) απο τον Γεναρη του 2015.
 

Μηνύματα
14.867
Reaction score
20.412
δεν μου κολλάει πουθενά , έχει μεγάλη μνήμη και χωρητικότητα , τα λίγα πράμματα που ζητάω να κάνει τα κάνει, σταμάτησε η αναβάθμισή του στο 9 (νομίζω ξεκίνησε με 7) , έχει άριστη υποστήριξη (στην πράξη) και να το άλλαζα (μου λείπει διάρκεια μπαταρίας) πάλι oneplus θα έπερνα, αλλά πραγματικά δεν βρίσκω λόγο να το κάνω ακόμα.
εψές πήρα καινούριο screen protector - εκεί είναι τα ζόρια οτι τέτοια καβατζιλίκια σε παλιά τηλέφωνα δεν είναι εύκολα να βρεθούν και περιμένεις τον γμκινέζο να στα στείλει.
 

Μηνύματα
695
Reaction score
1.656
Ευχαριστώ όλους,νομίζω με πείσατε να δεχτώ το δώρο.:p
Για τις φωτογραφίες χρησιμοποιώ φωτογραφική μηχανή, τα βιντεο ταινίες τα βλεπω σε tv ή υπολογιστή , παιχνίδια δεν παίζω οπότε θέλω το κινητό να είναι μόνο για τα υπόλοιπα απαράιτητα.
Φαντάζομαι θα αντιμετωπίσω ανάλογη αξιοπιστία με το samsung galaxy nexus, που ναι, λειτουργεί κανονικότατα ακόμη.
 

Μηνύματα
2.668
Reaction score
1.386
Ευχαριστώ όλους,νομίζω με πείσατε να δεχτώ το δώρο.:p
Για τις φωτογραφίες χρησιμοποιώ φωτογραφική μηχανή, τα βιντεο ταινίες τα βλεπω σε tv ή υπολογιστή , παιχνίδια δεν παίζω οπότε θέλω το κινητό να είναι μόνο για τα υπόλοιπα απαράιτητα.
Φαντάζομαι θα αντιμετωπίσω ανάλογη αξιοπιστία με το samsung galaxy nexus, που ναι, λειτουργεί κανονικότατα ακόμη.
Επίσης καμμία σχέση με samsung αλλά θα το διαπιστώσεις με τη χρήση.
 

Μηνύματα
695
Reaction score
1.656
Παλιόπαιδα με παρασύρατε:p.
Βρήκα ένα 5t σε άριστη κατάσταση και ναι είχατε δίκιο, καμία σχέση με οτιδήποτε άλλο έχω δοκιμάσει από android ακόμη και νεότερα μοντέλα. Μόνο σεχ που δεν κάνει, αν και είναι κόκκινο.
Το 3t πάσα στην κόρη.
Ευχαριστώ για την συμβουλή .

P.S. ερώτηξη: καλωδιάκι για έκτακτες φορτίσεις(οχι dash) σε γραφείο , αυτοκίνητο κτλ τι χρησιμοποιούμε ?
Με απλό φορτιστή εννοείται για να μην εχω συνέχεια και το φορτιστή στη τσέπη. Ή δεν ?
 

Μηνύματα
14.867
Reaction score
20.412
οποιοδήποτε.
ανάλογα τον φορτιστή θα δεις και διαφορές στην ταχύτητα φόρτισης .
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.062
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top