Open Season ( Blu-ray ελλ. υπότ)

Μηνύματα
2.611
Reaction score
13


Δεν έχω να παραθέσω φωτογραφίες γιατί δεν χρειάζεται...
ΑΥΤΟΣ είναι τίτλος αναφοράς για το bd !!!
Ναι , είναι animated....Ναι, τα ψηφιακά cartoons ακόμη και στο dvd δείχνουν υπέροχα..
Αλλά μιλάμε για μια τέλεια και αψεγάδιαστη μεταφορά..
Απίστευτη λεπτομέρεια και εικόνες που βγαίνουν έξω από το πανί....
Ενθουσιάστηκα και " ζήλεψα " τους 1080p προβολείς..
Ένιωσα σαν να θέλει να μου δείξει και άλλα η ταινία...
Με ένα ελαφρύ προβάδισμα λόγω αυξημένης φωτεινότητας το Ant Bully στο hd-dvd και αυτή η ταινία στο bd , είναι ταινίες animation για επίδειξη...

Πάρα πολύ χαλαρά και ψύχραιμα 10/10...

*( η ταινία είναι πολύ μέτρια αλλά θα πρότεινα όλοι οι κάτοχοι bd να σπεύσουν να την προμηθευτούν....)

** ( θα την είχα δεί πρώτη-πρώτη αλλά το καταραμένο region δεν με άφησε...έτσι λοιπόν την ξαναπήρα σε region b...και δεν το μετάνιωσα)

*** ( το playstation3 σαν player είναι αστέρι...)

****( σαν κονσόλα ψάχνεται.."happy_1" το σχόλιο αυτό αφιερώνεται στους marvin +pseiras..:happy_9: )
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Δεν έχω να παραθέσω φωτογραφίες γιατί δεν χρειάζεται...
ΑΥΤΟΣ είναι τίτλος αναφοράς για το bd !!!
Ναι , είναι animated....Ναι, τα ψηφιακά cartoons ακόμη και στο dvd δείχνουν υπέροχα..
Αλλά μιλάμε για μια τέλεια και αψεγάδιαστη μεταφορά..
Απίστευτη λεπτομέρεια και εικόνες που βγαίνουν έξω από το πανί....
Ενθουσιάστηκα και " ζήλεψα " τους 1080p προβολείς..
Ένιωσα σαν να θέλει να μου δείξει και άλλα η ταινία...
Με ένα ελαφρύ προβάδισμα λόγω αυξημένης φωτεινότητας το Ant Bully στο hd-dvd και αυτή η ταινία στο bd , είναι ταινίες animation για επίδειξη...

Πάρα πολύ χαλαρά και ψύχραιμα 10/10...

*( η ταινία είναι πολύ μέτρια αλλά θα πρότεινα όλοι οι κάτοχοι bd να σπεύσουν να την προμηθευτούν....)

** ( θα την είχα δεί πρώτη-πρώτη αλλά το καταραμένο region δεν με άφησε...έτσι λοιπόν την ξαναπήρα σε region b...και δεν το μετάνιωσα)

*** ( το playstation3 σαν player είναι αστέρι...)

****( σαν κονσόλα ψάχνεται.."happy_1" το σχόλιο αυτό αφιερώνεται στους marvin +pseiras..:happy_9: )
Εγώ θέλω Pixar & Shrek, για τα υπόλοιπα απαξιώ :happy_5:

(Καλά... Έτσι θα καταλήξεις με το xbox :pc: :happy_9: :happy_4: )
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Open Season ( Blu-ray ελλ. υπότ)

Νομίζω χαλαρα και ψύχραιμα όπως λες Γιωργο, πρεπει να λάβουμε υπόψη την κατηγορια animation και να κρίνουμε με αυτήν την βαση .
Προφανώς ότι είναι σε αυτην την μορφη δεν μπορει να συγκριθεί με την πραγματική φωτογραφία ενός πραγματικού τοπίου.

Με αυτό θελω να πω πως αν υποθέσουμε οτι το Open Season εχει άριστη εικονα τοτε το Cars τι θα εχει ( όταν βγει);
Κρίνοντας από τον DVD του Cars της Pixar πιστευω πως σε αυτόν το τιτλο θα αστράψουν τα μάτια μας .
Οσον αφορά παντα την κατηγορία animation.
 

Μηνύματα
4.272
Reaction score
5
Και για του λογου το αληθες ενα sample ( το cartoon που εχει ως extras) μπορειτε να βρειτε στο section με τα αναλογα downloads του site μας :happy_9: :happy_9: :happy_9: :happy_9: :happy_9:
 

Μηνύματα
298
Reaction score
0


Δεν έχω να παραθέσω φωτογραφίες γιατί δεν χρειάζεται...
ΑΥΤΟΣ είναι τίτλος αναφοράς για το bd !!!
Ναι , είναι animated....Ναι, τα ψηφιακά cartoons ακόμη και στο dvd δείχνουν υπέροχα..
Αλλά μιλάμε για μια τέλεια και αψεγάδιαστη μεταφορά..
Απίστευτη λεπτομέρεια και εικόνες που βγαίνουν έξω από το πανί....
Ενθουσιάστηκα και " ζήλεψα " τους 1080p προβολείς..
Ένιωσα σαν να θέλει να μου δείξει και άλλα η ταινία...
Με ένα ελαφρύ προβάδισμα λόγω αυξημένης φωτεινότητας το Ant Bully στο hd-dvd και αυτή η ταινία στο bd , είναι ταινίες animation για επίδειξη...

Πάρα πολύ χαλαρά και ψύχραιμα 10/10...

*( η ταινία είναι πολύ μέτρια αλλά θα πρότεινα όλοι οι κάτοχοι bd να σπεύσουν να την προμηθευτούν....)

** ( θα την είχα δεί πρώτη-πρώτη αλλά το καταραμένο region δεν με άφησε...έτσι λοιπόν την ξαναπήρα σε region b...και δεν το μετάνιωσα)

*** ( το playstation3 σαν player είναι αστέρι...)

****( σαν κονσόλα ψάχνεται.."happy_1" το σχόλιο αυτό αφιερώνεται στους marvin +pseiras..:happy_9: )
To πήρες τελικά εε;;;:happy_4:
 

Μηνύματα
2.489
Reaction score
1
Απάντηση: Open Season ( Blu-ray ελλ. υπότ)

.....
( η ταινία είναι πολύ μέτρια αλλά θα πρότεινα όλοι οι κάτοχοι bd να σπεύσουν να την προμηθευτούν....)

Το 'πες και το 'κανα! Φοβερο αυτο που βλεπουν τα ματια σου, νιωθεις οτι ολα θα πεταχτουν εξω απ' την οθονη!:shock: Δεν ξερω ποσο καλυτερα μπορουν να γινουν τα πραγματα. Πραγματικα φοβερη επιλογη:cool_4:
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Open Season ( Blu-ray ελλ. υπότ)

Έτυχε να το δω πριν λιγες μερες και θα συμφωνήσω με τα παιδια πως πρόκειται για κορυφαιο τιτλο οσον αφορα την εικονα.
Κανοντας μια σύγκριση με το Happy Feet θα ελεγα πως το Open Seazon κερδιζει στα σημεια .

Βεβαια δεν εχει την ποιότητα των γραφικών που εχει το Happy Feet καθως είναι αισθητή η ξυλινη υφη των σχεδιων, τέτοια όπως ειχαν τα πρωτα animation της pixar.
Παρολα αυτά το contrast σχεδίων και χρωματων κανουν παρέλαση και βγαζουν ματια.
Τι λεω … εδω πέφτουν σαγονια.
Πραγματικα το πανι παίρνει ζωη.

Από την άλλη η πολύ καλη ποιότητα Animation του Happy Feet ισως και να αδικείται από το λευκο τοπιο που είναι πρωταγωνιστής στο μεγαλυτερο μερος της ταινια και αυτό εχει ως αποτελεσμα να μην υπαρχει ο πλουραλισμός χρωματων που υπαρχει στο Open Seazon.
 

Μηνύματα
2.611
Reaction score
13
Και που να δείτε το ant bully.....Ότι καλύτερο έχω δει....και σαφώς η καλύτερη ταινία από τις τρείς...
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.234
Reaction score
27.828
Απάντηση: Open Season ( Blu-ray ελλ. υπότ)

Το πήρα κι εγώ αλλά δεν ξετρελάθηκα τόσο. Μπας και μου συμβαίνει τίποτα;
 


Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.234
Reaction score
27.828
Απάντηση: Re: Open Season ( Blu-ray ελλ. υπότ)

μηπως το ειδες νυστικος μωρε μιχαλη μου???????
Μπα δεν νομίζω είχα φάει κάτι μικρά κεφτεδάκια τόσα δα! :happy_5:
Απλώς άρχισα να γίνομαι δύσκολος τώρα τελευταία. Και το Blu ray μου φαίνεται φτωχό.
 

Μηνύματα
2.489
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Open Season ( Blu-ray ελλ. υπότ)

Απλώς άρχισα να γίνομαι δύσκολος τώρα τελευταία. Και το Blu ray μου φαίνεται φτωχό.
Μαλλον ολοι καπως ετσι εχουμε γινει Μιχαλη, αλλα μια απλη συγκριση με dvd επαναφερει τα πραγματα στη θεση τους. Μετα την θεαση μιας blu ray ταινιας κατσε και δες και τα extras και θα καταλαβεις.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.418
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top