OTE μέσω WIND.....άντε να ξεμπλέξεις....

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Εχθες το πρωι γυρω στις 09.00 κοπηκε το τηλεφωνο και το ιντερνετ. Δεν εδωσα σημασια,καποια επισκευη θα κανουν στην περιοχη ειπα.
Στις 12..00 ακριβως επανηλθαν ολα.

Μεχρι σημερα το μεσημερι δεν ειχα χρησιμοποιησει το σταθερο καθολου.Πριν 2 ωρες περιπου πηρα ενα φιλο τηλεφωνο. Αμεσως μου ειπε,απο που με περνεις? Τι νουμερο ειναι αυτο?

Του λεω το νουμερο που εχω τοσα χρονια. Μου λεει δεν εμφανιζεται το 210-8324*** αλλα το 2110150***
Του λεω κλεινω και ξαναπερνω για να δουμε αν θα φανει παλι ο ιδιος αριθμος. Μετα απο 2 κλησεις συνεχομενες το 2110150*** συνεχισε να εμφανιζεται.

Τον βαζω να με καλεσει στο 210-8324***
Καλει κανονικα αλλα το σταθερο δεν χτυπαει.

Κλεινω και περνω απο το κινητο μου το 210-8324***
Τιποτα....καλουσε κανονικα αλλα το τηλεφωνο σπιτι δεν χτυπαγε. Καλω το 2110150*** και το τηλεφωνο σπιτι χτυπησε.

Καλω το τεχνικο τμημα της Wind,και λεω τον πονο μου στον Κ.Ταδε....(κρατησα το ονομα φυσικα).
Μου λεει αυτο το προβλημα ειναι πολυ σπανιο φαινομενο. Απο αναμονη στην αναμονη,μου ειπε οτι θα κανει εκτροπη (δωρεαν) το 210-8324*** στο κινητο μου για να δει αν θα χτυπησει το κινητο μου. Πραγματι χτυπησε,και μου ειπε οτι θα το αφησει ετσι ωστε να μην χανω στις εισερχομενες κλησεις στο σπιτι,και θα το δωσει στις βλαβες και θα με καλεσουν σε μιση ωρα.

Ακομα με περνουν.....:laugh:

Το θεμα θα εχει προβλεπω μεγαλη συνεχεια.....
[DOUBLEPOST=1542462812][/DOUBLEPOST]Μολις ελαβα μυνημα στο κινητο οτι διαχειριζονται το προβλημα,και θα με ενημερωσουν συντομα για την εξελιξη του.
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
..."Gone With the Wind" (Όσα παίρνει ο Άνεμος) :D

Απ'ό,τι έχω υπόψιν όμως,τέτοια φαινόμενα έχουν συμβεί και σε συνδρομητές άλλων εταιρειών,ακόμα και σε δίκτυα ήδη... αναβαθμισμένα.Το υπέροχο τεχνολογικό άλογο που καλπάζει συνεχώς για να μας κάνει το βίο ευκολότερο αλλά μερικές φορές...σκοντάφτει κιόλας.

Και σε ορισμένες περιπτώσεις οι ανωμαλίες διήρκεσαν άνω της εβδομάδας - αναφέρεται αυτό για να είσαι προϊδεασμένος.
 

Μηνύματα
535
Reaction score
731
Στη vodafone το καλοκαίρι, έγινε μεταφορά της γραμμής σε νέα διεύθυνση.
Είχαμε τηλέφωνο και ιντερνετ στο παλιό σπίτι για δύο ημέρες μετά την μεταφορά. Έβγαινε ένα άλλο νούμερο και το καταλάβαμε όταν κάποιος μας τηλεφώνησε 3 φορές και ζήτησε κάποιον άλλον ενώ η γραμμή μας ήταν κομμένη!
Η τηλεφωνική γραμμή ανήκε σε κάποιον περίπου 1,5 χλμ μακριά από εμάς, ο οποίος μπορούσε να τηλεφωνήσει αλλά δεν δεχόταν κλήσεις. Σε εμάς συνέβαινε ακριβώς το αντίθετο.
Τους πήρε 2 ημέρες να διορθώσουν το πρόβλημα, μετά από τηλεφώνημα δικό μας και του παθόντος.
 


Μηνύματα
29.226
Reaction score
23.259
EMENA MOY EΣΤΕΙΛΑΝ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΤΙΣ 13/11 ΚΑΙ

ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΗ ΣΤΟ ΜΟΝΤΕΜ.
 

Μηνύματα
256
Reaction score
98
Τα προβλήματα (ειδικά τέτοιου είδους) περνάνε κατευθείαν στον δημόσιο πάροχο (guess who??) Cosmote.
Προφανώς κάποιος τεχνικός μπέρδεψε τα καλωδιακια.
Υπομονή μέχρι την Δευτέρα-Τρίτη.
Επίσης....τέτοια συμβαίνουν και επίτηδες...γκουχου γκουχου...έχω αρκετά παραδείγματα τεχνικού της Cosmote που δεν κούμπωσε «σωστά» στο dslam.
 

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Βγηκα μια βολτα στην γειτονια,και εμαθα οτι ολοι σχεδον εχουν προβλημα με το τηλεφωνο τους,απο την Πεμπτη παρακαλω.
Αλλος δεν εχει καθολου τηλεφωνο,αλλος σηκωνει το ακουστικο και ακουει τι λεει ο γειτονας,αλλος δεν εχει τηλεφωνο και εχει ιντερνετ.

Ενα μπαχαλο οπου ευθυνεται,ποιος αλλος??
Τα συνεργεια του ΟΤΕ οπου εχουν σκαψει ακριβως στο πισω στενο απο το σπιτι μου,και 20 μετρα απο κουτι του ΟΤΕ.

IMG_20181118_015259.jpg
 

Μηνύματα
3.096
Reaction score
10.240
Τα ίδια πάθαμε και εμείς (προάστιο Θεσσαλονίκης) τον 15αυγουστο. Τότε σχετικά κοντά, περνούσαν οπτικές ίνες και μας υποχρέωσαν να αλλάξουμε ρουτερ κλπ κλπ
Συνδρομητές ΟΤΕ Cosmote , μας είχαν κουμπώσει σε άλλο νούμερο και χρειάστηκαν 2,5 μέρες για να το διορθώσουν. Με τα ίδια συμπτώματα (μας τηλεφωνούσαν και δεν μας έβρισκαν) αλλά Ίντερνετ είχαμε, τώρα ποιος το χρεωνόταν δεν ξέρω.
 

Μηνύματα
2.321
Reaction score
358
Συνηθισμένη καλωδιακή βλάβη όπου ο εργολάβος του ΟΤΕ, μπέρδεψε τα ζευγάρια στο patchαρισμα.
Υπομονή συμβαίνουν και αυτά.
Απλά σημείωσε τις ημέρες γιατί αν έχει πάει σε άλλον ενεργό συνδρομητή ο αριθμός σου και αυτός παίρνει εξωτερικο, θα έρθει η χρέωση σε σένα.
Λογικά για να μην το σηκώνει κανείς, δεν θα ειναι σε ενεργό συνδρομητή.
 

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Απλά σημείωσε τις ημέρες γιατί αν έχει πάει σε άλλον ενεργό συνδρομητή ο αριθμός σου και αυτός παίρνει εξωτερικο, θα έρθει η χρέωση σε σένα.
Λογικά για να μην το σηκώνει κανείς, δεν θα ειναι σε ενεργό συνδρομητή.
To σκεφτηκα και αυτο. Η Wind εκανε εκτροπη το νουμερο του σπιτιου 210-8324*** στο κινητο μου,μεχρι να λυθει το θεμα. Οποτε μαλλον η γραμμη ηταν στον αερα και οταν καλουσες και δεν το σηκωνε κανεις.

Πριν 10 λεπτα εβγαλε αυτο το μυνημα ο υπολογιστης.

Screenshot_4.jpg
 

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Screenshot_2018-11-20-19-09-26-207_com.android.mms[1].png


Hρθε στο σπιτι το πρωι τεχνικος του ΟΤΕ. Εκανε ελεγχο,και διαπιστωσε οτι το θεμα προκληθηκε στην περιοχη απο τις εργασιες του συνεργειου οπου εσκαψε.
Μου ειπε οτι ολη η περιοχη εχει προβλημα,και ο κοσμος εχει δηλωσει βλαβη.

Screenshot_2018-11-20-19-09-48-422_com.android.mms[1].png



Υ.γ καλο να αλλαξει ο τιτλος σε OΤΕ, αφου δεν εχει σχεση με το προβλημα η WIND.
Nα ειμαστε σωστοι μεχρι τωρα η εξυπηρετηση τους ειναι αψογη.
[DOUBLEPOST=1542734872][/DOUBLEPOST]
Απλά σημείωσε τις ημέρες γιατί αν έχει πάει σε άλλον ενεργό συνδρομητή ο αριθμός σου και αυτός παίρνει εξωτερικο, θα έρθει η χρέωση σε σένα.
Τους πηρα τηλεφωνο και ρωτησα για αυτο το θεμα. Μου ειπαν οτι αν βρω μεγαλυτερο λογαριασμο απο τον συνηθισμενο,να καλεσω το λογιστηριο και θα λυθει το προβλημα λογω οτι ειχα δηλωσει βλαβη αυτη την περιοδο.
 

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
To προβλημα λυθηκε προ μισης ωρας. Ελαβα και κληση στο σταθερο απο Wind για την επιβεβαιωση. Μπορω να πω οτι στην διαχειρηση του προβληματος η Wind ηταν αψογη αυτη την φορα.
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.594
Μηνύματα
2.865.216
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top